יומני הסודי ביותר 8

זאת לא אשמתי שאני יודעת הכול

ג'ים בנטון


תקציר על המחבר/ת טעימה מהספר
שם בעברית יומני הסודי ביותר 8
דאנאקוד 99-1865
מספר עמודים 143
שם המתרגם תמר נויגרטן
ז'אנר ספרי נוער
שם הספר במקור Dear Dum Diary No. 8 - It's not my fault I know everything
שם מחבר באנגלית Jim Benton

תקציר


מעלילות בית-הספר מָקָרֶל, גרסתו של ג'ים בֶּנְטוֹן
אני מבריקה, אבל לא באשמתי!
יומני הסודי ביותר,

היום חזרתי וקראתי כמה מהיומנים הכי ישנים שלי. הדברים שכתבתי אז כוללים משפטים כמו "שתיטי רוֹתֶב סלט" או "שוב תקעתי נעל של בָּרבּיוֹת באף של שְׁטִינְקֶר", וגם "הווטרינר לא היה נחמד אלי בגלל הנעל, אז ניסיתי לנשוך אותו. מסתבר שווטרינרים ממש מעולים בהתחמקות מנשיכות, כי כלבים כל הזמן מנסים לנשוך אותם. אבל כלבים לא בועטים. ואני כן."

הדהים אותי לגלות כמה טיפשה הייתי פעם, בהתחשב בכך שהיום אני כל-כך חכמה. כנראה יום אחד פשוט התעוררתי חכמה.

הציצו אל תוך יומנה של גֵ'יימִי קֶלִי, שנשבעת שכל מה שהיא כותבת הוא אמת, או לפחות מספיק קרוב לאמת... יומנה המצחיק של גֵ'יימִי יגלה לכם איזה גורים נולדו לשְׁטִינְקֶר – הכלב של גֵ'יימִי ולמָרְשְׁמֶלוֹ – הכלבה של אַנְגֶ'לִינָה (רמז, לאחת מהם קוראים שְׁטִינְקֶרְבֶּל), יחשוף בפניכם את המהפך האופנתי המהמם של גֵ'יימי ומה עלה בגורלו, יוציא אל האור את אהובתו המפתיע של הָדְסוֹן רִיבֶר, הילד השמיני הכי שווה בשכבה, ויוכיח מעל לכל ספק ששאלוני ה"בחן-את-עצמך שמופיעים בשבועונים הם עניין מדעי רציני... או שלא...

עוד ביומני הסודי ביותר:

 2-א. יומני הסודי ביותר - השנה השנייה 1
 2-ב. יומני הסודי ביותר - השנה השנייה 2
 2-ג. יומני הסודי ביותר - השנה השנייה 3
 2-ד. יומני הסודי ביותר - השנה השנייה 4
 א. יומני הסודי ביותר 1
 ב. יומני הסודי ביותר 2
 ג. יומני הסודי ביותר 3
 ד. יומני הסודי ביותר 4
 ה. יומני הסודי ביותר 5
 ו. יומני הסודי ביותר 6
 ז. יומני הסודי ביותר 7
 ט. יומני הסודי ביותר 9
 י. יומני הסודי ביותר 10
 יא. יומני הסודי ביותר 11
 יב. יומני הסודי ביותר 12

על המחבר

ג'ים בנטון - Jim Benton

ג'ים בנטון הוא לא תלמידה בבית-הספר. אבל זה לא באשמתו. בכל אופן, הוא הצליח למצוא דרך להתפרנס מלהיות מצחיק. הוא היוצר של מותגים רבים, חֶלקם נועדו לילדים גדולים, חלקם לילדים קטנים וחלקם למבוגרים. ואם לדבר בכֵנות, גם המבוגרים האלה בטח מתנהגים ממש כמו ילדים קטנים.

הוא יצר סדרת טלוויזיה לילדים, עיצב בגדים וכתב ספרים.

ג'ים בנטון גר במישיגֶן שבארצות-הברית עם אשתו וילדיו המדהימים. אין להם כלב, ובוודאי שאין להם כלב בּיגֶל נקמני.

לג'יימי קלי אין שום מושג שג'ים בנטון, או אתם, או מישהו אחר, קוראים את היומנים שלה.

אתר האינטרנט של Jim Benton


טעימה מהספר


מי־שזה־לא־יהיה־שקורא־את־יומני־הסודי־ביותר,
שלום,

אתם בטוחים שאתם אמורים לקרוא יומן של מישהו אחר? הרי בטח שמעתם על שבועת הסודיות הסודית של היומנים - וזו שבועה שאסור להפר לעולם. אלא אם כן אתם נמצאים במצב שבו אתם פשוט מוכרחים לקרוא את היומן של מישהו אחר.

למשל אם דוב פראי או מורה או מפלצת אחרת מכריחים אתכם, ואז אין לכם ברירה. או אם אתם ממש־ממש־ ממש־ממש צריכים לדעת משהו, ויש עוד לפחות ארבעה ממש־ים בעסק, אז אולי זה בסדר. ואם זוֹמְבּים איכשהו מעורבים בעניין.

אבל אף אחד מהתנאים האלה אינו חל על הורים. אז אם אתם ההורים שלי, תדעו לכם שאתם מבצעים קריאה אסורה, ואם תענישו אותי בגלל משהו שאולי כתבתי כאן, הרי שבחוכמתי הרבָּה אדע שקראתם את היומן שלי,

וכאמור - אני בפירוש אוסרת עליכם לעשות זאת (למרות שייתכן שאשקול מחדש את עמדתי בתמורה לכלבלב).

ועתה, הריני מצהירה בזאת שהיומן שלי הוא כל־כולו אמיתי, או לפחות אמיתי, לדעתי. על החתום,

נ"ב
עוד משהו: אם את ילדה בלונדינית מסוימת מבית־הספר שלי, שהשם שלה נשמע קצת כמו בְּלוֹנְדְגֶ'לִינָה, גם לך אסור לקרוא את היומן שלי. גם אם זוֹמְבִּים עומדים לאכול אותך.

עוד נ"ב
במיוחד אם זוֹמְבִּים עומדים לאכול אותך.

יום ראשון, ה־1

יומני הסודי ביותר,
זאת לא אשמתי שאני יודעת הכול.
טוב, אולי אני לא יודעת איפה זה טִימְבּוּקְטוּ, אבל זה פריט מידע שאני מסרבת לדעת. וגם אם מישהו היה מגלה לי, מיד הייתי מורידה את המים במוח - ממש כמו בשירותים - ומנופפת לשלום לפיסת המידע הזאת, בעודה נשטפת באסלת המוח שלי.

אני יודעת את כל מה שאני רוצה לדעת.

ברבות מהתרבויות הגדולות בעולם סופי־השבוע מוקדשים להכנת שיעורי הבית. אִיזָבֶּלָה באה אלי היום כדי שנכין יחד שיעורים. ככה הזמן שעובר בזמן שאנחנו לא מכינות שיעורים חולף הרבה יותר מהר.

כדי לטשטש את צַחֲנָת שיעורי הבית, אִיזָבֶּלָה הביאה איתה כמה שבועונים עם חידונים ושאלוני בחן־את־עצמך ותמונות של מפורסמים. שמנו לב שהפרסום הופך אנשים מכוערים לנאים למדי - לדוגמה, יש ילד אחד שהופיע בסדרת טלוויזיה - אם הוא לא היה מפורסם, הוא היה נראה כמו ילדה שפניה ננשכו באכזריות על־ידי קוף, אבל מכיוון שהוא מופיע בטלוויזיה, הוא נראה כמו ילדה שפניה ננשכו בחינניות על־ידי מלאך.

אתה זוכר שסיפרתי לך שאני יודעת הכול, נכון? נזכרתי בזה היום כי בכל השבועונים יש המון שאלוני בחן־את־עצמך שאפשר לעשות, למשל האם אתה מתלבש שיק או שוק? או עד כמה [בדיוק!] אתה נחמד? ו־ האם ההורים שלך מעצבנים או ממש־ממש־ מעצבנים?

כותבי השאלונים הם אנשים ממש מגניבים וממש מבריקים, כי הם מצאו דרך להבין את כל החיים שלנו באמצעות שאלון אמריקאי. אני חושבת שצריך לסדר את העניינים כך שכל בעיות הקיום האנושי יהיו שאלות אמריקאיות.

אִיזָבֶּלָה לא הפסיקה להתעצבן עלי כי קיבלתי את הציונים הגבוהים ביותר בשאלונים האלה, בזמן שהיא יצאה קצת תת־אדם. היא אמרה שאנחנו צריכות שבועונים טובים יותר עם שאלונים מוצלחים יותר. אחר־כך היא קרעה אותם לטְריליוֹנְתַ'לָפִים חתיכות.

כשניסיתי לחבר מחדש כמה מהתמונות, הבנתי פתאום - הילד ההוא, שנראה טוב כי הוא מפורסם, נראה עוד יותר טוב כשהפנים שלו קרועות לגזרים.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il