אודות

הוצאת מטר הוקמה בשנת 1985 על-ידי משה טריואקס ז"ל ואחייניו יצחק וביני טריואקס. מייסדיה ראו בה, כאז כן עתה, חוליה נוספת במסורת המשפחתית רבת-השנים של הוצאת ספרים והפצתם, מסורת שהחלה בשנות ה-20 של המאה שעברה על ידי יצחק טריואקס ז"ל, עיתונאי וסופר בפולין ובארץ ישראל. בנו של יצחק, גבריאל טריואקס ז"ל, היה המפיץ הראשי של האנציקלופדיה העברית בשנות החמישים בישראל, והוצאת מטר (משפחת טריואקס) היא המשך טבעי לפעילותם. עוד מראשית דרכה, הציבה לה ההוצאה כמטרה להוציא לאור כותרים פופולאריים-איכותיים ובמהלך השנים יצאו לאור בהוצאה למעלה מאלף וחמש מאות כותרים שרבים מהם זכו להצלחה רבה.

משה טריואקס ז"ל, ממייסדי ההוצאה, היה עיתונאי, מחלוצי ענף יחסי הציבור בישראל, איש ספר ותרבות. הוא היווה נדבך משמעותי בהוצאה והתמקד בפיתוח קשריה הבינלאומיים עם סוכניות ספרותיות, הוצאות לאור, והבאת כתבי יד חדשניים ופורצי דרך עבור הקורא הישראלי. בכך, סייע לבסס את מטר כאחת ההוצאות המובילה בישראל. 

הוצאת מטר היתה הראשונה לזהות בארץ את החשיבות של תחום ספרי הניהול והעסקים לצד ספרי המוטיבציה, המנהיגות וההעצמה שהפופולריות שלהם נסקה בשני העשורים האחרונים. במהלך השנים השיקה ההוצאה מאות ספרים בתחום וביניהם רבי מכר רבים בתחום העסקי והניהולי כגון: אסטרטגיית האוקיינוס הכחול, סדרת ספרי אבא עשיר-אבא עני, מדריך הרווארד למנהלים, ממנהל טוב למנהל מצוין, וספרים של ענקי הניהול וורן באפט, ג'ף בזוס, אריק שמידט, ריצ'ארד ברנסון, אילון מאסק, ועוד. בתחום ספרי המוטיבציה, המנהיגות וההעצמה ראו אור: מנהיגות של רודולף ג'וליאני, אינטליגנציה רגשית, מי הזיז את הגבינה שלי, ההרצאה האחרונה, באושר ובאושר, עכשיו גלה את חוזקותיך, שקט, גריט, לפרוץ קדימה, ורגע ההמראה. 

בתחום ספרי עיון ראו אור מספר ספרים שהפכו לקלאסיקה; היקום האלגנטי, סדרת משני עולם (נשים ששינו את העולם, נאומים ששינו את העולם, ועוד), לא רציונאלי ולא במקרה, לחשוב מהר לחשוב לאט, מדינת הסטארט אפ, דחיפות קלות, גם לכם לא היו מים חמים, רחוק מהעץ, וספרי דניאל פינק.

תחומים נוסף בהם מטר נחלה הצלחה רבה הוא ספרי ההורות, התזונה והבריאות. בין השאר הוציאה מטר כותרים שהפכו לאורים ותומים בתחום התזונה; דיאטת 17 הימים, רזה לתמיד, מנה עיקרית, לאכול לחם ולרזות, וספרי הדיאטה של ד"ר אטקינס. בתחום ספרי ההורות הוציאה מטר את סדרת ספרי הלוחשת לתינוקות, המדריך שלך להריון ולידה, מלידה עד גיל שנה, ואינטליגנציה אבהית.

בתחום ספרי ההשראה ראוי אור ימי שלישי עם מורי, ההרצאה האחרונה, באושר ובאושר, ספרי הימן סונים וביירון קייתי.

בשנים האחרונות מטר הביאה לישראל והוציאה לאור ספרים איכותיים לפעוטות ולילדים, ותפסה את מקומה כהוצאה מובילה בתחום. בין השאר יצאו לאור סדרת ספרי, לולו, יומני הסודי ביותר, קלמנטיין, ספר הרגשות שלי, טוב לדעת, וסדרות הספרים המנגנים מלודי, ופאקו. בתחום ספרי המקור לילדים ראו אור בכיסים של גילי, רוזלינדה, עוד סיפור אחרון, אחח איזה אח, ממלכת שטות וממלכת רצינות, לילדים טוב ועוד ספרים שנכנסו למצעדי הספרים המומלצים בבתי הספר, לפרוייקט ספריית פיג'מה, וזכו לתווי תקן של מכון אדלר, להמלצות, ביקורות מעולות והצלחה רבה. 

בתחום ספרי הפרוזה זכתה ההוצאה להצלחה עם כותרים כגון: האוהל האדום, רודף העפיפונים, אלף שמשות זוהרות, קולות מן ההרים, חמשת האנשים שתפגוש בגן עדן, אין לי מושג איך היא עושה את זה, הדרך הצרה אל הצפון העמוק (זוכה פרס מאן בוקר), היינו בני המזל, ג'נטלמן במוסקבה, שנה של מחשבות מופלאות. בספרות המקור של מטר ראו אור מספר כותרים איכותיים וביניהם מסעותיי עם ורה, ארבע אחרי הצהריים שזכה בפרס ספיר לספרות ביכורים, ועתידה שזכה בפרס ברנר לספרות ביכורים.

מטר, המוציאה לאור עשרות רבות של כותרים חדשים בכל שנה, חרטה על דגלה מיום הווסדה להיות פורצת דרך, להתחדש תמיד, ולהביא לקורא הישראלי את מיטב הספרות העולמית והישראלית במגוון רחב של נושאים.

 

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il