התרופה הטובה בעולם

על כוחות הריפוי הטבעיים של גופנו

ד"ר פרדריק סלדמן


תקציר על המחבר/ת טעימה מהספר
שם בעברית התרופה הטובה בעולם
דאנאקוד 99-2110
מספר עמודים 212
שם המתרגם יעל זיסקינד-קלר
תאריך הוצאה אפריל 2018
שם הספר במקור You Are Your Own Best Doctor, Le meilleur medicament c'est vous
שם מחבר באנגלית Frederic Saldmann M.D.

תקציר

בספרו התרופה הטובה בעולם חושף ד“ר פרדריק סלדמן דרכי ריפוי בסגנון “עשו-זאת-בעצמכם” אשר מפעילות את כוחות הריפוי הטבעיים המצויים בגופנו ומטפלות בבעיות רפואיות כגון אלרגיות, הפרעות שינה, בעיות לב וכלי דם, בעיות בתפקוד המיני ועודף משקל. ד"ר סלדמן, רופא מומחה לקרדיולוגיה ולתזונה מפריז,ילמד אתכם:

  • כיצד שטיפת ידיים מסייעת למצב הרוח
  • מדוע חזרה לשינה קצרה עד הצלצול השני של השעון המעורר מגבירה את העייפות
  • במה פיסטוקים יעילים יותר מוויאגרה
  • אילו תכסיסי אקופרסורה פשוטים אפשר לבצע להקלת עוויתות, גודש ובעיות חמורות אחרות
  • כיצד שוקולד מריר כהה מסייע לירידה במשקל
  • איזו תנוחת שינה מגבירה את הסיכון לסרטן
  • מהו חלקן של הפלורה במעיים והפרוביוטיקה בהקלת אסתמה
  • כיצד מחזקות נשיקות את המערכת החיסונית ועוזרות לזרז ריפוי של פצעים
  • מדוע חשוב להחליף את הכרית באופן סדיר
  • ועוד ועוד ועוד...

ד"ר סלדמן חולק איתכם תוצאות מדהימות של מחקרים ומסביר כיצד צמצום צריכת הקלוריות היומית ב-30 אחוזים מאריך את תוחלת החיים ב-20 אחוזים, וכיצד פעילות גופנית במשך 30 דקות ביום מפחיתה את הסיכון לסרטן, לאלצהיימר ולמחלת לב וכלי דם ב-40 אחוזים!

ד"ר סלדמן מציע דרך להילחם בהשפעות המזיקות של שדות אלקטרומגנטיים הגורמים לבעיות של נדודי שינה ולהופעתן של מחלות מסוימות. ולצד זאת הוא מסביר כיצד להתגבר על עצירות, ותוך כדי התהליך להשיג גם בטן שטוחה.

בספרו המרתק מגבה ד"ר סלדמן בעובדות מדעיות את כל שיטות הריפוי הביתיות שהיו מוכרות היטב לפני שלושה דורות, וכן מספק המלצות וטיפים משלו מתוך שנים של ניסיון כרופא מוערך בפריז. ד"ר סלדמן טוען שאם רק נותנים לגוף הזדמנות, הוא מסוגל לייצר את התרופות שלו עצמו ובאופן כללי למנוע מחלות שונות.

על המחבר

ד"ר פרדריק סלדמן - Frederic Saldmann M.D.

ד"ר פרדריק סלדמן הוא רופא בבתי חולים בפריז ומומחה מוכר לקרדיולוגיה, לתזונה ולהיגיינה.

ד"ר סלדמן כתב כמה ספרים בנושאים אלה, ביניהם: On s’en lave les mains – tout connaitre des nouvelles regles de l’hygiene (שטיפת ידיים – להכיר את כללי ההיגיינה החדשים)
וכן, Prenez votre sante en main! (קחו אחריות על בריאותכם!).

ד"ר סלדמן מתגורר בצרפת.


עריכת התרגום: רותי נויגרטן

טעימה מהספר

פתח דבר
הכול יודעים מה אני עושה בתור רופא: אני מקשיב, אני בודק, אני מגיע לאבחנה, אני רושם מרשמים. זוהי תמצית תפקידי. עם זאת, נראה שלא תמיד אני עונה על הצרכים העמוקים ביותר של המטופלים שלי. למען האמת, אני מופתע ממספר המטופלים שחוזרים אל המרפאה שלי כדי לחדש מרשמים או בשל מחלה חדשה הדומה לקודמת.

במרוצת הזמן התרגלתי לראות תמיד את אותם האנשים ואת אותן הפנים בחדר ההמתנה שלי. עם השנים המטופלים שלי ואני לומדים להכיר זה את זה טוב למדי ולבסס מעין קשר משולש: הרופא, המטופל והמחלה. אנו מתעדכנים הדדית מה חדש, אנו מודאגים, אנו נרגעים ולאחר מכן מחליטים להיפגש שוב. כל אחד מאיתנו מתרגל לשגרה זו. הכול בסדר גמור.

אך המצב אינו באמת בסדר — אנו יכולים לשפר את המצב באמצעות שיטה פשוטה. כוחות רבי עוצמה עומדים לרשות הגוף והמוח האנושיים, אך כמעט שאין משתמשים בהם. כל מה שעלינו לעשות הוא להפעיל את הכוחות האלה כדי לטפל ביעילות במספר ניכר של תסמינים ומחלות.

הרווח כפול; על ידי טיפול בגורם במקום בתוצאה, מפחיתים את הישנות הבעיה ובונים ביצורים נגד מחלות. בתוך תוכנו מצויות תרופות שבהן אנו יכולים להשתמש לריפוי עצמי, אלא שאיננו משתמשים בהן. אנחנו התרופה של עצמנו, אך איננו יודעים זאת.

מטרתי בכתיבת ספר זה היא לתת לכם את המרשם שלעולם לא הייתי מעז לרשום בזמן ביקורכם במרפאה, ולתת בידיכם שיטה שתאפשר לכם להיות בריאים ולרפא את עצמכם. הנה דוגמה פשוטה: מיליוני מטופלים משתמשים בתרופות לטיפול ברמות כולסטרול גבוהות, בסוכרת מסוג 2 וביתר לחץ דם.

יום־יום הם נוטלים גלולות שאמורות להגן עליהם ממחלת לב וכלי דם. ולמרות זאת, הנתונים הסטטיסטיים מראים בבירור שטבליות אלו אינן בדיוק שיקוי קסם. הן מפחיתות במקצת את הסיכון אך הן אינן מטפלות בגורם, ולעתים נלוות אליהן תופעות לוואי מדאיגות.

שינוי בכמה פרמטרים יאפשר במקרים רבים להסתדר ללא תרופות ובכל זאת לפתור את הבעיה. הפחתת צריכת הקלוריות ב־ 30 אחוזים פירושה עלייה של 20 אחוזים בתוחלת חיים! ירידה במשקל, שיפור התזונה והקפדה על פעילות גופנית סדירה יכולים לשנות הכול מקצה לקצה.

די בנתון אחד כדי להבין עד כמה כל זה בסיסי: 30 דקות של פעילות גופנית ביום מצמצמים את הסיכון לסרטן, למחלת אלצהיימר ולמחלת לב וכלי דם ב־ 40 אחוזים. וזה לא הכול. בכוחות עצמכם ובשיטות טבעיות אתם יכולים להגן על עצמכם ממגוון מחלות ולרפא את עצמכם. הגוף האנושי הוא מכונה מדויקת הזקוקה לאיזון מושלם כדי לפעול ללא תקלות.

התזונה היא מרכיב מכריע. תארו לעצמכם שאתם מתדלקים את מכוניתכם בסולר במקום בבנזין ותבינו איזה נזק נגרם מתפריט לא מאוזן או עשיר יתר על המידה. אתייחס לנושא נוסף בספר, גם אם פירוש הדבר שבאחד הימים אהיה מובטל.

כוונתי למחלות המשתפרות מעצמן בצורה משביעת רצון ללא עזרת רופא, ושבעבורן התרופות חסרות ערך או אף מזיקות, לדוגמה: דלקת גרון נגיפית ושפעת. כאשר ניתן טיפול תרופתי למחלה כזאת, נדמה לכם שהטיפול תורם להחלמה, אך לאמיתו של דבר אין לו כל השפעה.

לאורך כל חייכם הגוף מחדש את עצמו ללא הרף. בכל שנייה מתחלקים עשרים מיליוני תאים לשני תאים, כדי להחליף את אלה שאינם שמישים עוד. המטרה היא ליצור תאים חדשים וזהים שיחליפו את התאים המתים. שגיאות העתקה בזמן תהליך התחלקות התאים גורמות לסרטן. לכן חשוב ביותר שהגוף יתפקד בסביבה שבה טעויות העתקה יתמעטו ככל האפשר. ככל שמתבגרים גדל מספר הטעויות, מכיוון שמערכת החיסון אינה מבצעת עוד את תפקידה באותה יעילות. עישון, לדוגמה, מגביר את הסיכון למוטציה

בתאים בריאות, בגרון ובשלפוחית השתן. לחץ נפשי וחוסר שינה או היעדר פעילות גופנית, גם הם מכשולים בפני התחדשות מוצלחת של תאים. חשוב לנקוט תוכנית של צעדי מניעה מקו ראשון למגוון בעיות, וזאת כדי לתקן את הגורמים ולא את התוצאות. למען בריאותכם שומה עליכם להיות לא רק שותפים לעבודה אלא יזמים פעילים.

בספר זה אציע דרכים שיאפשרו לכם להחזיר לעצמכם את השליטה בבריאותכם ולחבר בין התחומים המרכיבים אותה: המזון שאתם אוכלים, המשקל שלכם, אלרגיות, שינה, תנועה, מיניות, לחץ נפשי (עקה), הזדקנות.

לו הייתי צריך לדמות את ספרי לכלי, הייתי בוחר באולר שווייצרי; הוא רב שימושי ומאפשר לטפל בכל המצבים בצורה מיידית ומעשית. אינני מבקש שתמירו את הרופא האישי שלכם בהצעות אלה. אני מבקש מכם לקבל את הסכמת הרופא שלכם לפני שאתם מבצעים את ההמלצות המובאות בספר.

אך אני מקווה שההמלצות שלי יראו לכם כיצד להתקדם ביתר מהירות בזמן מחלה ולהגן על עצמכם בעזרת האמצעים העומדים לרשותכם. שאיפתי היא לעזור לכם לחיות חיים ארוכים בבריאות טובה.

מה בספר, תוכן העניינים:

 -  פתח דבר
 -  להיפטר ממשקל יתר
 -  להזיז את הגוף
 -  לשפר את השינה
 -  פתרונות הגיוניים לבעיות בריאות יום־יומיות
 -  המאבק במחלות זיהומיות וכיצד להגן על ילדיכם
 -  טיפול בעזרת נקודות לחיצה במקרי חירום
    ובבעיות יום־יומיות
 -  להתקדם לעבר סיפוק מיני
 -  לסלק לחץ נפשי ודיכאון
 -  לאמן את המוח
 -  מגנטיות, ראייה על־חושית וריפוי מסתורי
 -  אחרית דבר
 -  רשימת מקורות
 -  מפתח העניינים
 -  תודות

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il