המרדף אחר אור היום

כיצד מותי המתקרב שינה את חיי

יוג'ין או'קלי


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית המרדף אחר אור היום
דאנאקוד 99-1376
מספר עמודים 120
שם המתרגם ענבל שגיב
שם באנגלית Chasing Daylight
שם מחבר באנגלית Eugene O'Kelly

תקציר

"האם סוף החיים חייב להיות החלק הגרוע ביותר בהם?
מדוע אי אפשר להפוך אותו לחלק הטוב ביותר?"

בגיל 53 היה יוג'ין או'קלי בשיאו. הוא היה יו"ר ומנכ"ל חברת KPMG, אחת מפירמות ראיית החשבון הגדולות ביותר בארה"ב ובעולם, נהנה מקריירה מצליחה וחי חיים מאושרים עם אשתו, בנותיו, משפחתו וחבריו הקרובים. הוא חשב קדימה: נסיעת העסקים הבאה, המשך הצלחתה של החברה, תוכניות לסוף שבוע עם אשתו, יומה הראשון של בתו בכיתה ח'.

אבל במאי 2005 אובחן אצל יוג'ין סרטן מוח בשלב מתקדם ורופאיו אמרו לו שנותרו לו שלושה עד שישה חודשים לחיות. הוא נאלץ להתפטר מיידית מעבודתו ולדחוס למאה ימים את כל התוכניות שתיכנן לחיים שלמים.

המרדף אחר אור היום הוא סיפור מסעו האחרון, החל מזמן האבחנה ועד למותו, פחות מארבעה חודשים לאחר מכן. על ערש דווי כתב יוג'ין או'קלי ספר זכרונות בלתי נשכח, נוגע ללב ומעורר השראה, שמתעד באינטימיות מפתיעה את חודשי חייו האחרונים, ושוזר מאבק במחלה עם הרהורים מרגע לרגע על החיים והמוות, על אהבה והצלחה, ועל אמונה ומשמעות החיים.

קולו המרגש מלא בתקווה נדירה ומזכיר לנו לאמץ אל ליבנו את הרגעים החולפים והשבריריים של חיינו - הזמן שיש לנו עם בני המשפחה, החברים ואפילו עם עצמנו, כדי לחיות חיים מאוזנים ובעלי משמעות רבה יותר.

המרדף אחר אור היום הוא סיפור פרידה נוגע ללב של אדם מן העולם שאהב.

על המחבר

יוג'ין או'קלי - Eugene O'Kelly

יוג'ין או'קלי נולד וגדל בניו יורק סיטי. הוא התחיל לעבוד בחברת KPMG כרואה חשבון זוטר בשנת 1972, התקדם בשורותיה עד שמונה באפריל 2002 למנכ"ל וליו"ר הפירמה, תפקיד אותו מילא עד יוני 2005. הוא נפטר ב-10 בספטמבר 2005.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il