אלף שמות לאושר

כיצד לחיות בהרמוניה עם הדברים כפי שהם

ביירון קייטיסטיבן מיטשל


תקציר על המחברים
שם בעברית אלף שמות לאושר
דאנאקוד 99-1440
מספר עמודים 232
שם המתרגם יעל ענבר
שם באנגלית A Thousand Names for Joy. Living in Harmony with the Way Things Are
שם מחבר באנגלית Byron Katie • Stephen Mitchell

תקציר

בשני ספריה הראשונים הראתה ביירון קייטי כיצד אפשר לשים קץ לסבל באמצעות חקירת המחשבות המלחיצות היוצרות אותו, בעזרת תהליך של חקירה עצמית שאותו היא מכנה "העבודה". עכשיו, בספר אלף שמות לאושר, היא מעודדת אותנו לגלות את החירות המתאפשרת בעקבות אותה חקירה.

ביירון קייטי מגיבה כאן לספר הסיני הקלאסי טאו טֶה צ'ינג מאת לאו טסו, שתורגם לאנגלית בידי בן זוגה, סטיבן מיטשל, וזכה לכינוי "הספר החכם ביותר שנכתב אי פעם". בהשראתו מדברת קייטי על הסוגיות הבסיסיות ביותר שכולנו מתמודדים איתן: חיים ומוות, טוב ורע, אהבה, עבודה וסיפוק, ומאפשרת לתובנות הנצחיות של הטאו טֶה צ'ינג להדהד בלבנו מחדש כיום.

בה-בעת מציע הספר הצצה מלאת-חיים ומאירת עיניים לחייה של אישה אשר במשך עשרים שנה - מאז "התעוררה לראות את המציאות" באחד הבקרים בשנת 1986 - חיה על פי הדברים שכתב לָאוֹ טסוּ לפני למעלה מאלפיים וחמש-מאות שנה.

חוכמתה העמוקה, נטולת הדאגות של קייטי אינה תיאורטית; היא אותנטית לחלוטין. זה מה שגורם לספר הזה להיות משכנע כל-כך. זהו דיוקנה של אישה שופעת שמחה שלווה, בין שהיא רוקדת עם נכדתה הפעוטה ובין שהיא מגלה כי פורצים רוקנו את ביתה. בסיפוריה על אודות נינוחות מוחלטת בכל נסיבות שהן, לא זו בלבד שהיא מתארת את התודעה המתעוררת; היא מאפשרת לכם לראותה, להרגיש אותה בפעולה. והיא מראה לכם כי אותה תודעה היא גם התודעה שלכם.

"ביירון קייטי היא אחת מן המורות הרוחניות מעוררות ההשראה והדגולות באמת של ימינו. לי אישית היא עזרה במידה עצומה. אני אוהב את האישה החכמה הזאת, ואני ממליץ לכל אדם לשקוע בספר הפנומנלי הזה."

- דוקטור ויין ו' דייאר

" אלף שמות לאושר הוא דיוקן מלא חיים ורב-עוצמה של התודעה שהתעוררה לפעולה. נכבשתי על ידי מוחה הצלול של קייטי ועל ידי לבה האוהב, המציעים לעולם תהליך פשוט למציאת האושר. מי יודע? קייטי יודעת, ואיזו ברכה היא מציעה לכולנו."

- איאנלה ונזאנט, מקימת Inner Visions Institute
ומחברת הספר אתמול בכיתי (בעברית בהוצאת מטר)

"תורתה של קייטי וחיי היום-יום שלה הם חוכמה צרופה. אלף שמות לאושר מראה לנו את הדרך לשלווה פנימית, והיא מכוונת אותנו לשם ללא פחד, בלי לוותר, ובנדיבות עצומה. כמעט שלא ראיתי איש - כולל מנהיגים רוחניים - הממחישים את החוכמה באותה עוצמה כמו קייטי, באופן הנלהב שבו היא מאמצת אל לבה כל רגע ורגע."

- רושי ברני גלאסמן

על המחבר

ביירון קייטי - Byron Katie

ביירון קייטי נוסעת ברחבי העולם כבר עשרים וחמש שנים ומלמדת את העבודה לאלפי אנשים בבתי ספר ובאוניברסיטאות, בבתי חולים ובבתי כלא, בתאגידים ובמקלטים לנשים מוכות.

קייטי חיברה שלושה רבי המכר: לאהוב את מה שיש (בעברית בהוצאת פראג), אהבתך נחוצה לי – האם זאת האמת? (בעברית בהוצאת מטר), ואלף שמות לאושר (בעברית בהוצאת מטר).


סטיבן מיטשל - Stephen Mitchell

בין תרגומיו וספריו הרבים של סטיבן מיטשל נכללים טאו טֶה צ'ינג, הבשורה על פי ישו, וגילגמש. תוכלו לקרוא מובאות ארוכות מכל ספריו באתר האינטרנט שלו, www.stephenmitchellbooks.com.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il