שפת אם

סימני דרך להבנת שפת האוטיזם

שירלי בלייאר שטיין


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית שפת אם
דאנאקוד 99-2369
מספר עמודים 240
תאריך הוצאה ינואר 2022
שם באנגלית Autism Mom: New Ways of Thinking
שם מחבר באנגלית Shirley Blaier-Stein

תקציר

שפת אם מסופר מפי שירלי בלייאר-שטיין, יזמית ופעילה בתחום האוטיזם והחינוך המיוחד ואמו של דן, ילד עם אוטיזם. בכנות מוחלטת, כיומן אישי בגוף ראשון הבנוי פרקים-פרקים, חושפת שירלי את מסע ההורות שלה − מרגע האבחון המטלטל ועד התבגרותו של דן.

היא לוקחת אותנו איתה אל השבר שחוותה כשנזרקה לעולם האוטיזם, שנתפס כמאיים ומפחיד − עולם שבו רופאים, מומחים ומורים שברו את רוחה האופטימית בדרך כלל. בהמשך עלתה על שביל שבו לא השאירה אבן על אבן בחיפושיה אחר פתרון אמיתי. עד לרגע המכונן בו פגשה את האדם שלימד אותה, בין השאר, כי אוטיזם זו שפה וכי על מנת לעזור לדן חשוב כי תלמד לתקשר עמו בשפתו ובכך תתרום לחיבורו לסביבה ולקהילה.

שנות גידולו של דן היו עבור שירלי כטיפוס במעלה מדרון חלקלק רצוף באתגרים. מעברים בין ארצות, לידת אחיות צעירות, מציאת קריירה חדשה, שמירה עיקשת על הזוגיות לצד האימהות לילד עם אוטיזם, וקיום כל הפרטים הקטנים היוצרים את היקום המכונה משפחה − כל אלה נפרשים בשפת אם.

הספר נועד לסייע לכל משפחה המתמודדת עם גידול ילדים על הספקטרום האוטיסטי, ולהעניק לקורא סימני דרך להבנת שפתם של האוטיסטים גם ללא הרבה מילים. הקריאה בו מעוררת התפעמות והערכה לכל מי שעשו את הדרך הארוכה מהכחשה למודעות, וממנה להודיה על כך שילדיהם, עם כל האתגרים, הם מתנה גדולה ומקור של שמחה.

על המחבר

שירלי בלייאר שטיין - Shirley Blaier-Stein

שירלי בלייאר-שטיין, עורכת דין, מרצה ומעבירה סדנאות להורים ואנשי מקצוע, יזמית בתחום האוטיזם והחינוך המיוחד, ופעילה למען זכויות וקידום ילדים ובוגרים עם אוטיזם. ספריה התפרסמו בארצות הברית. כתיבתה והרצאותיה זכו לתהודה בינלאומית והיא הוזמנה פעמיים לשאת דברים באו"ם.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il