שביל החלב

אוטוביוגרפיה של הגלקסיה שלנו

ד"ר מויה מקטיר


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית שביל החלב
דאנאקוד 99-2560
מספר עמודים 254
שם המתרגם עדי מרקוזה הס
תאריך הוצאה יולי 2024
ז'אנר עיון
שם באנגלית The Milky Way
שם מחבר באנגלית Moya McTier

תקציר

האסטרופיזיקאית מוֹיָה מקטיר, מעבירה לנו את סיפורה האישי והמסעיר של גלקסיית שביל החלב. במשך מיליארדי שנים היתה הגלקסיה שלנו עדה לחיים על כדור הארץ, צפתה ב־100 מיליארד בני אדם באים והולכים, שקועים בחיי היום־יום שלהם, כשהיא עצמה שקועה בתחושת בדידות קשה מנשוא. אחרי ששמעה את סיפורה מסופר מפי אחרים, החליטה גלקסיית שביל החלב, על כל 100 מיליארד הכוכבים ו־50 אוּנְדֶסילְיוֹן טונות של גז ואבק המרכיבים אותה, לספר אותו בעצמה.

באוטוביוגרפיה מרתקת זו הגלקסיה מספרת לקוראיה את כל מה שגילו בני האדם על אודותיה, החל מהיווצרותה בעקבות המפץ הגדול לפני 13 מיליארד שנים, דרך התפשטותה במרחב בקצב הולך וגדל, עד למותה העתיד לבוא בעוד כמה מיליארדי שנים, וגם את כל מה שעדיין נסתר מעינינו ועוד נותר לנו ללמוד על אודותיה.

אחרי זמן רב כל כך, הגלקסיה חשה כי צברה ניסיון די הצורך לספר את קורות חייה הסוערים במלואם, וסיפורה גדוש מידע מרתק על גלקסיות, חורים שחורים, חומר אפל וגם על אגדות עמים עתיקות, כל אלה נמסרים בפירוט המדעי-אסטרונומי המתבקש. שביל החלב מביא לקוראים סיפור מרתק המסכם את הידע האנושי על אודות היקום בו אנו חיים ומוגש לקוראים בסגנון מקורי ויוצא דופן.

שביל החלב נבחר כספר הטוב ביותר לשנת 2022 על ידי ה-Publishers Weekly

"מבט מיוחד במינו על הגלקסיה שלנו... חינוכי, אינפורמטיבי ומקורי, שישאיר את הקוראים בציפייה דרוכה לספר הבא של מקטיר."

– Booklist

"האסטרופיזיקאית מקטיר מוסרת בספר הביכורים שלה שלה דוח מענג על פעולתו הפנימית של שביל החלב... מקטיר כותבת שהמטרה שלה היא לעזור לאנשים 'להבין עד כמה הקיום [שלנו] הוא חולף'. היא מצליחה בכך להפליא."

– Publishers Weekly

 

על המחבר

ד"ר מויה מקטיר - Moya McTier

 

ד"ר מויה מקטיר היא אסטרופיזיקאית ומומחית לפולקלור, בוגרת אוניברסיטת הרווארד. את הדוקטורט שלה באסטרופיזיקה קיבלה מאוניברסיטת קולומביה, שם נבחרה כעמיתת מחקר של הקרן הלאומית למדע. מקטיר משמשת יועצת לחברות כמו דיסני ו-PBS על עולמות בדיוניים.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il