פילוסופים ששינו את העולם

חייהם ורעיונותיהם של הוגי הדעות החשובים בהיסטוריה

סטיבן לאו


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית פילוסופים ששינו את העולם
דאנאקוד 99-1956
מספר עמודים 205
שם המתרגם אינגה מיכאלי
ז'אנר עיון
שם הספר במקור The Great Philosophers
שם מחבר באנגלית Stephen Law

תקציר

פילוסופים ששינו את העולם מעניק לקוראים סקירה רחבה של הרעיונות המהפכניים אשר שינו את השקפתנו על העולם ב– 2500 השנים האחרונות.

סטיבן לאו מתמצת ומפענח בעבורכם את עיקרי הגותם של 50 מהמוחות הגדולים בהיסטוריה - מבודהה וקונפוציוס, דרך ההוגים הגדולים של יוון העתיקה ועד לפילוסופים דגולים כמו שפינוזה, שופנהאואר וסימון דה בובואר.

כאשר לאו שופך אור על הרעיונות של סוקרטס או על ההנחיות של מקיאוולי כיצד יש לשלוט, וכשהוא מנסה להבהיר מה עומד מאחורי המשפט הידוע של דקארט - "אני חושב, משמע אני קיים" - הוא מקפיד להציע הסברים ברורים ותמציתיים.

לאו משתדל להימנע מהשפה המקצועית ומהלוגיקה הסבוכה המקושרת בדרך כלל עם ספרי פילוסופיה, ומעדיף להציג בשפה בהירה ופשוטה את מחשבותיהם של אפלטון ושל לוק על המציאות, את דעתם של אוגוסטינוס ושל סארטר על החופש, את השקפתם של הובס ושל רוסו על הממשל, את כתביהם של הגל ושל מרקס על הקִדמה, את עמדתם של ברקלי ושל יוּם כלפי האֵל, את יחסם של ניטשה ושל מִיל למוסר, את התפלפלותם של ראסל ושל ויטגנשטיין בשאלת המשמעות, ועוד.

כל הסבר שכזה מלווה בביוגרפיה קצרה ובתמונה של הפילוסוף, לצד ציטוטים חשובים מכתביו. זהו ספר נגיש מאוד ובד בבד מעורר מחשבה - מבוא מושלם לפילוסופיה.

הספר ראה אור לראשונה בשנת 2010 בשם "הפילוסופים הגדולים".

עוד בסדרת משני עולם:

 חברות ששינו את העולם
 יהודים ששינו את העולם
 ימים ששינו את העולם
 מלחינים ששינו את העולם
 מסעות ששינו את העולם
 נאומים ששינו את העולם
 נשים ששינו את העולם

על המחבר

סטיבן לאו - Stephen Law

סטיבן לאו הוא מרצה בכיר לפילוסופיה בהייתרופּ קולג' שבאוניברסיטת לונדון, ומחבר הספרים: The Philosophy Gym, The Philosophy Files, The Outer Limits ו-The War for Children's Minds. כמו כן, הוא העורך של כתב העת Think, המתפרסם מטעם המכון המלכותי הבריטי לפילוסופיה.ייעוץ מקצועי למהדורה העברית: ד"ר רונית פלג
הספר ראה אור לראשונה בשנת 2010
בשם "הפילוסופים הגדולים"

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il