פיות - גידול, טיפול והאכלה

מדריך ספיידרוויק למגדלי פיות, כולל איורים

טוני דיטרליציהולי בלק


תקציר על המחברים טעימה מהספר
שם בעברית פיות - גידול, טיפול והאכלה
דאנאקוד 99-1467
מספר עמודים 48
שם המתרגם אורי בלסם
ז'אנר נוער
שם הספר במקור Care And Feeding Of Sprites
שם מחבר באנגלית Tony Diterlizzi • Holly Black

תקציר

אנשים רבים מאמינים שפיות הן יצורים חמודים ושוחרי שלום מטבעם. אבל אל תתנו לאופי המשוחרר והקליל של היצורים המקסימים האלה לשטות בכם. כי גם אם הם יצורי מחמד, אסור להתייחס אליהם בקלות ראש.

לכן עליכם לשכוח את כל מה שידעתם, או חשבתם שידעתם, על פיות, ולשמוע את חוות דעתם של המומחים מהאגודה הבינלאומית למען הפיות כי הם, בעזרתו של הצוות היצירתי שהביא לכם את סדרת רבי-המכר "עלילות ספיידרוויק", מספקים למגדל הפיות הטירון מקור מידע חיוני לא פחות מכלוב חדש ועיניים באחורי הראש.

עוד בעלילות ספיידרוויק:

 בעקבות עלילות ספיידרוויק - מלך המנדרקונים
 בעקבות עלילות ספיידרוויק - שירת הנחלילית
 בעקבות עלילות ספיידרוויק -בעיה ענקית
 ספיידרוויק 1 - מדריך שימושי
 ספיידרוויק 2 - משקף האבן
 ספיידרוויק 3 - סודה של לוסינדה
 ספיידרוויק 4 - עץ הברזל
 ספיידרוויק 5 - זעמו של מולגראת
 עלילות ספיידרוויק - המשימה של טימבלטאק
 עלילות ספיידרוויק - זהירות, בוגרט
 עלילות ספיידרוויק - מאלורי על המשמר
 פיות - מדריך שימושי לעולם הפיות והשדונים

על המחבר

טוני דיטרליצי - Tony Diterlizzi

טוני דיטרליצי כתב ואייר ספרים רבים ואהובים לילדים, וזכה בפרסים רבים על עבודתו. טוני היה ילד יצירתי במיוחד, ונוסף על איסוף חרקים, צלילה ומחנאות, הוא אהב גם לקרוא ולצייר. אחרי שלמד אמנות וגרפיקה באוניברסיטה, הוא החל לעבוד באיור ספרי ילדים ובעיצוב משחקים. הוא ואשתו, אנג'לה, גרים עם הבולדוג הננסי שלהם, גובלין, באמהרסט שבמדינת מסצ'וסטס, בארצות הברית.
כדאי לכם לבקר באתר האינטרנט של טוני.


הולי בלק - Holly Black

הולי בלק בילתה את ילדותה בבית אחוזה ויקטוריאני ישן, שם הזינה אותה אמה, שהיתה ציירת ויצרנית בובות, באספקה קבועה של סיפורים על רוחות רפאים ובספרים על פיות ושדונים. אין זה פלא, אם כן, שגם הספרים שהיא כותבת עוסקים בעולם הפיות והאגדות. הולי אמנם פחדה קצת מהחושך, אך מרבית ילדותה עברה עליה בנעימים בבישול נזידי מכשפות דמיוניים עם אחותה הצעירה היידי, ובטיפוח חולדות המחמד שלה.

כשגדלה קצת, נהגה לקרוא ספרים עד אמצע הלילה, וכשהיתה נערה גם כתבה שירים, מחזה ואפילו ספר אחד. מאז היא הספיקה להתחתן עם תיאו, לעבוד לניו-יורק ולעבוד בכתב-עת למשחקי מזל, וגם לכתוב ספר לבני-הנעורים שעוסק בפיה מודרנית. גם היא חיה באמהרסט, עם בעלה, תיאו ועם אוסף חיות ראוי לציון.
כדאי לכם לבקר באתר של הולי.


טעימה מהספר

פיה היא תזכורת תמידית לעולם הקסום והמקסים שסביבנו. הפיות הן יצורים זעירים מופלאים, כמה מהם קטנים מקיסם שיניים, המופיעים במִגוון עצום של צבעים וצורות. היצורים האלה גורמים לפרחים לפרוח ועם זאת גם מסוגלים לתקוף בנשיכות כואבות להפליא כאשר הם מרגישים מאוּימים.

כנפיהן של הפיות מזכירות הן כנפי חרקים והן עלי כותרת של פרחים, ובלילות גופיהן מפיקים זוהר עמום. הפיות הפכו לסמלים גם מחוץ לקהילת חובבי הפיות. דמויותיהן הזעירות והמכונפות מופיעות בהמוניהן על תכשיטים וביגוד.

עם זאת, כאשר אתם שוקלים לגדל פיה כחיית מחמד, עליכם לעשות יותר מאשר להינות ממנה ותו־לא. עליכם לשאול את עצמכם את השאלות הבאות: איך תשיגו את הפיה? היכן תשכנו אותה? איך תדאגו שהיא תזכה לתרגול מתאים ולתזונה נאותה? הספר הזה מספק קווים מנחים פשוטים וקלים להבנה, שאם תלכו לפיהם, יצורי המחמד שלכם יהיו גם בריאים וגם מאושרים.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il