מכאבול לירושלים

אל-קאעידה, הג'יהאד האיסלאמי העולמי והעימות הישראלי פלסטיני

אסף מליחשאול שי


תקציר על המחברים
שם בעברית מכאבול לירושלים
דאנאקוד 99-1596
מספר עמודים 376
ז'אנר עיון
שם באנגלית From Kabul to Jerusalem
שם מחבר באנגלית Dr. Asaf Maliach • Dr. Shaul Shay

תקציר

הג'יהאד העולמי על מגוון מרכיביו, ובמיוחד הטרור האיסלאמי, ניצבים במוקד ההתעניינות של מדינאים, גורמי ביטחון והציבור הרחב בארץ ובעולם. בעקבות פיגועי 11 בספטמבר נתפס ארגון אל-קאעידה, המוביל את קואליציית הג'יהאד העולמי, כאחד האיומים הבולטים על שלום העולם וביטחונו - ובעיקר על העולם המערבי.

איום זה מזוהה בראש ובראשונה עם מנהיג אל-קאעידה אוסאמה בן לאדן, שהכריז בשנת 1998 על מלחמה ב"ברית היהודית-צלבנית", ויישם הצהרה זו בשורה של פיגועים שגולת הכותרת שלהם היתה פיגועי 11 בספטמבר 2001 בניו ורק ובוושינגטון. דיוקנו ושמו של אוסאמה בן לאדן מוכרים היטב ברחבי העולם, אבל רק מעטים מכירים את מורו הרוחני, שותפו לדרך ואחד האבות המייסדים של תופעת הג'יהאד העולמי - השייח' הפלסטיני עבדאללה עַזאם.

בימים אלה, כשאיום הג'יהאד העולמי על ישראל גובר, רבים תוהים על הזיקה שבין הג'יהאד העולמי לפלסטינים. הספר שלפניכם חושף לראשונה מקורות בלעדיים על עבדאללה עזאם הפלסטיני, מתאר את תרומתו להתפתחות הג'יהאד העולמי ומצביע על הזיקה שבין ארגוני הטרור הפלסטינים לג'יהאד העולמי בעבר, בהווה ובעתיד. הספר מנתח באופן יסודי ושיטתי את כתבי עבדאללה עזאם ודרשותיו, ומקנה לקורא הבנה מעמיקה של רעיונותיו והשקפתו. כמו כן חושף הספר את תופעת "בוגרי אפגניסטן" הפועלים בהשראת עבדאללה עזאם ואת פעילותם העצמאית לצד פעילותם במסגרת ארגון אל-קאעידה.

מכאבול לירושלים הוא ספר ייחודי וחשוב, שנכתב על ידי שני מומחים בתחום הטרור הבינלאומי. הספר בוחן לראשונה היבטים לא מוכרים בתופעת הטרור האיסלאמי, וחושף פרטים חדשים על זיקתה לטרור הפלסטיני.

עוד בסדרת ענייני דיומא:

 דניס רוס על מדינאות
 הבזאר האטומי
 המיליון ששינה את המזרח התיכון
 המנהיגים שאנו צריכים
 העולם הפוסט-אמריקני
 הקשר המרוקני
 מלחמות אבודות
 תחי ישראל

על המחבר

אסף מליח - Dr. Asaf Maliach

ד"ר אסף מליח הוא מומחה לטרור האיסלאמי העולמי. הוא משמש כחוקר במכון למדיניות ולאסטרטגיה שבמרכז הבינתחומי בהרצליה. הוא בעל תואר שלישי מאוניברסיטת בר-אילן ונושא הדוקטורט שלו הוא "עבדאללה עזאם ומקורותיו הרעיוניים של הטרוריזם האיסלאמי העולמי של אוסאמה בן לאדן". הוא שירת בחיל המודיעין ולאחר מכן במנהל האזרחי בתפקידי פיקוד שונים, שהאחרון שבהם הוא עוזר היועץ לענייני ערבים במפקדת המנהל האזרחי שביהודה ושומרון.


שאול שי - Dr. Shaul Shay

ד"ר שאול שי משמש כסגן ראש המטה לביטחון לאומי למדיניות ביטחון ומזרח תיכון. הוא מרצה במרכז הבינתחומי בהרצליה ובאוניברסיטת בר-אילן ועמית מחקר במכון למדיניות נגד טרור במרכז הבינתחומי בהרצליה. מילא תפקידים בכירים במערך המודיעין ושירת כראש מחלקת היסטוריה של צה"ל. הוא בין המומחים הבולטים בארץ ובעולם בנושא הטרור האיסלאמי, ומחברם של עשרות מאמרים ו-15 ספרים שהאחרונים שבהם הם "הטרור האיסלאמי והבלקן" (2006), (2007) Islamic Terror Abductions in the Middle East Somalia between Jihad and Restoration (2008)


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il