חיי החלום של סוחאנוב

אולגה גרושין


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית חיי החלום של סוחאנוב
דאנאקוד 99-1503
מספר עמודים 352
שם המתרגם מרב זקס-פורטל
שם באנגלית The Dream Life of Sukhanov
שם מחבר באנגלית Olga Grushin

תקציר

בגיל חמישים ושש יש לאנטולי סוחאנוב, החי ברוסיה הסובייטית, כל מה שאדם יכול לרצות. לפני עשרים וחמש שנה הוא ויתר על אורח חיים בלתי יציב של אמן מחתרתי מבריק, ובתמורה זכה לחיי נהנתנות נוחים של "אפארצ'יק" כעורך כתב עת חשוב לאמנות מטעם המפלגה הקומוניסטית. פעם הוא יצר אמנות, ועכשיו הוא מצנזר אותה.

אבל סדרה של אירועים מוזרים הופכת את עולמו המושלם של סוחאנוב לסיוט. חלומות שקבר שבים לרדוף אותו, דמויות שהדחיק מזמן צצות לענותו, ובריתות פוליטיות חדשות מאיימות לחסלו. משפחתו, שפעם היתה אוהבת, וחבריו, שפעם היו נאמנים, מתרחקים ממנו. בעודו משוטט במסדרונות האפלים של הזיכרון, מתחילה מסכת חייו להתגלות, והוא נוכח לדעת שאיבד את כל הדברים שבעבורם מכר את נשמתו.

אולגה גרושין מספרת את סיפור בגידתו של סוחאנוב בכישרונו, בחבריו ובעקרונותיו באמצעות סצנות של חלומות שהם אולי מציאות וסצנות של מציאות שהיא אולי סיוט, ומשייטת בקלילות בין חלום למציאות. השימוש המיומן שהיא עושה בקול, בזמן ובמציאות הופך את המסע הזה של התפכחות וחוסר אמונה לחוויה ספרותית יוצאת דופן. המהפך ההדרגתי שעובר סוחאנוב מחבר יהיר ואנוכי במפלגה השלטת לקבצן מפוחד בגיהינום פרטי משלו הוא מהפך מדהים. הרומן חיי החלום של סוחאנוב הוא יצירה וירטואוזית, מקורית, מפתיעה ובלתי נשכחת.

"אולגה גרושין מספרת מעשייה הזויה על אדם הנמנה עם קבוצת המיוחסים ברוסיה הסובייטית, אשר מגלה את מחיר הברית שכרת עם השטן. גרושין מערבבת עבר בהווה, חלום במציאות, מרירות במתיקות בווירטואוזיות מיומנת, שכמותה נדיר למצוא בספר כלשהו בכלל ובספר ביכורים בפרט. אין ספק שגרושין, ששורשיה התרבותיים יונקים מהמסורת של גוגול, בולגאקוב ונבוקוב, היא סופרת בעלת כישרון כביר ומיוחד."

- ג'יימס לאסדן, מרצה לספרות באוניברסיטת פרינסטון
ומחבר רב-המכר The Horned Man.

על המחבר

אולגה גרושין - Olga Grushin

אולגה גְרוּשין נולדה במוסקבה ב-1971 וגדלה בפראג. היא חזרה למוסקבה ב-1981 ולמדה עיתונאות באוניברסיטת מוסקבה ותולדות האמנות במוזיאון פושקין לאמנויות, וב-1989 זכתה במלגת לימודים מלאה מטעם אוניברסיטת אמורי בארצות הברית.

סיפוריה הקצרים התפרסמו בכתבי עת חשובים בארצות הברית. כיום היא מתגוררת בפרברי וושינגטון הבירה עם בעלה ובנם. זהו הרומן הראשון שלה.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il