זובין מהטה

הפרטיטורה של חיי - זיכרונות

זובין מהטה


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית זובין מהטה
דאנאקוד 99-1374
מספר עמודים 224
שם המתרגם יוספיה סימון
ז'אנר עיון
שם הספר במקור Die Partitur meines Leben
שם מחבר באנגלית Zubin Mehta

תקציר

זובין מהטה, נער בן שמונה-עשרה, מגיע מבית הוריו המוגן והחם בבומביי שבהודו אל האקדמיה למוסיקה בווינה. חלום חייו הוא להיות מנצח, ושם הוא מתחיל את מסכת לימודיו, בין היתר, אצל המורה המפורסם האנס סווארובסקי.

שבע שנים בלבד לאחר מכן, בגיל עשרים וחמש, הוא מנצח על התזמורות הפילהרמוניות של ברלין ושל וינה ומתמנה למנהל התזמורת הסימפונית של מונטריאול. התחנות הבאות הן לוס אנג'לס, ניו-יורק, פירנצה, תל אביב ולבסוף מינכן, שבה הוא מכהן מאז שנת 1998 כמנהל המוסיקלי של בית האופרה של בוואריה.

זובין מהטה הוא אחד המנצחים המהוללים בעולם. הוא עבד עם התזמורות הטובות ביותר ועם הבולטים מבין הנגנים, הסולנים הווירטואוזים וכוכבי האופרה של עשרות השנים האחרונות. הוא חבר קרוב של מוזיקאים כמו דניאל ברנבוים, קלאודיו אבאדו, יצחק פרלמן ופנחס צוקרמן. למרות הצלחתו הגדולה, המוזיקאי הפופולרי הזה, המלא שמחת חיים, נותר נפש חסרת מנוח - הנודדת בין עולמות.

בשנת 1981 קיבל זובין מהטה מינוי לכל החיים כמנהל המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, ומחויבותו לישראל בכלל, ולתזמורת הפילהרמונית בפרט, היתה לאחד מסמלי ההיכר המובהקים שלו.

פתיחותו המוסיקלית, חיבתו לקונצרטים באוויר הפתוח ואהבתו לאופרה הם מהמאפיינים הבולטים של המנצח הוותיק, שעוד נכונו לו חיים מלאים. זוהי אוטוביוגרפיה מרתקת של מנצח יוצא מן הכלל, שאוהבי המוזיקה באשר הם לא יוכלו להניח מהיד.

הספר יוצא לאור בעברית במלאות 70 שנה לתזמורת הפילהרמונית הישראלית שכה קרובה לליבו.

על המחבר

זובין מהטה - Zubin Mehta

בגיל עשרים וחמש ניצח זובין מהטה על התזמורות הפילהרמוניות של ברלין ושל וינה והתמנה למנהל התזמורת הסימפונית של מונטריאול. התחנות הבאות היו לוס אנג'לס, ניו-יורק, פירנצה, תל אביב ולבסוף מינכן. מהטה הוא אחד המנצחים המהוללים בעולם. הוא עבד עם התזמורות ו הסולנים הטובים ביותר, והוא חבר קרוב של מוזיקאים כמו דניאל ברנבוים, קלאודיו אבאדו, יצחק פרלמן ופנחס צוקרמן. בשנת 1981 קיבל זובין מהטה מינוי לכל החיים כמנהל המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il