הסכמים שבשתיקה

איך לדבר על הדברים שלא מדברים עליהם ולקיים תקשורת פתוחה ובונה

ד"ר לינדה אנדרסוןד"ר סוניה ר' בנקסד"ר מישל ל' אוונס


תקציר על המחברים
שם בעברית הסכמים שבשתיקה
דאנאקוד 99-2379
מספר עמודים 208
שם המתרגם עפר קובר
תאריך הוצאה ינואר 2022
ז'אנר עיון
שם באנגלית Silent Agreements
שם מחבר באנגלית Linda D. Anderson • Sonia Banks • Michele Owens

תקציר

אם אתם שותפים למערכות יחסים כלשהן, מכל סוג שהוא, קרוב לוודאי שאתם שותפים להסכמים שבשתיקה. הסכמים שעליהם כמעט אף פעם לא מדברים.

הסכמים שבשתיקה הם ה"כללים" המובלעים במערכת היחסים הנובעים מאמונות ומציפיות בלתי מפורשות של שני הצדדים, בלי שאנחנו מבינים כיצד הם פועלים וכיצד הם משפיעים על חיינו. הסכמים שבשתיקה קיימים בכל מערכת יחסים, אצל אנשים בכל גיל, מכל מגדר ובכל תרבות – אפילו לאחר שנים של חיים משותפים או עבודה משותפת.

 

למשל: "מי שעושה יותר כסף צריך לשלם על דייטים"; "אני עובד שנים באותה משכורת, הבוס שלי לא מציע לי העלאה בשכר, והוא יודע שלא אבקש זאת"; "אני רוצה שזה יהיה יותר מרומן חולף אך לא אעלה את הנושא מחשש שהצד השני ייבהל ויסיים את הקשר"

הסכמים כאלה יכולים לפגום במערכת היחסים, ולהישאר בלתי מפורשים בגלל פחד, הימנעות מעימותים, תחושת מחויבות או רגשות אשם. התאמה מלאה בין ציפיותיהם של הצדדים היא דבר נדיר, וכאשר אף אחד אינו מדבר על הבעיה במפורש ההסכם הכמוס עלול לגרום אומללות וכעס אצל שני הצדדים. זה נכון במיוחד לגבי היחסים שלנו עם עצמנו, ולגבי הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו מדי יום אשר לעתים קרובות נותרים חבויים.

ספר זה יעזור לכם לזהות את ההסכמים שבשתיקה בחייכם, לבחון אותם, להבין מה יכול לקרות אם תבטלו אותם או תבנו אותם מחדש. הוא יגלה לכם איך מערכות יחסים מוצלחות באמת פועלות; ילמד אתכם איך לקיים תקשורת יעילה ופתוחה על נושאים כמו משפחה, עבודה, בריאות, מיניות ואהבה; ויראה לכם את הדרך להשתחרר ממערכות יחסים רגשיות וכלכליות שכובלות אתכם ופוגעות בכם.

מחברות הספר, ד"ר אנדרסון, ד"ר בנקס וד"ר אוונס, הן פסיכולוגיות קליניות עם למעלה מ-25 שנות ניסיון והתמחות בתחום הזוגיות, משפחה, העצמה, תקשורת בין-אישית ועבודה.

על המחבר

ד"ר לינדה אנדרסון - Linda D. Anderson

ד"ר לינדה אנדרסון היא מרצה, יועצת ארגונית, קלינאית ויועצת פסיכולוגית. היא מחזיקה בדוקטורט בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת קולומביה, ובמהלך למעלה מ-25 שנותיה כמטפלת פסיכולוגית עזרה לבוגרים, למתבגרים ולילדים לשנות את חייהם.


ד"ר סוניה ר' בנקס - Sonia Banks

ד"ר סוניה ר' בנקס היא פסיכולוגית קלינית ויועצת המתמחה בשינוי התנהגותי עם למעלה מ-25 שנות ניסיון בעבודה עם יחידים וארגונים. היא מיישמת ידע מדעי עדכני על מערכות יחסים בעבודתה עם מתבגרים, זוגות, משפחות, קהילות וצוותים בארגונים, כדי לבנות מערכות למידה בנות קיימא החותרות למימוש הפוטנציאל האנושי שלהן.


ד"ר מישל ל' אוונס - Michele Owens

ד"ר מישל ל' אוונס היא פסיכולוגית קלינית עם 30 שנות ניסיון ובעלת קליניקה פרטית בעיר ניו יורק. היא מחזיקה בתואר ראשון מאוניברסיטת קייס וסטרן ריזרב, ותארים שני ושלישי בפסיכולוגיה קלינית מבית הספר לפסיכולוגיה על שם גורדון דרנר באוניברסיטת אדלפי. היא מכשירה ומלווה בעלי מקצוע בתחום בריאות הנפש ומעבירה סדנאות בנושאים כגון העצמת מערכות יחסים, תקשורת בין-אישית, וחיים ועבודה בעולם מגוון תרבותית.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il