דיאטת 17 הימים

תוכנית הרזייה פשוטה התוקפת גם שומן בטני וגם שומן תת-עורי. תוצאות מדהימות הנשמרות לאורך זמן!

ד"ר מייק מורנו


תקציר על המחבר/ת טעימה מהספר
שם בעברית דיאטת 17 הימים
דאנאקוד 99-1775
מספר עמודים 304
שם המתרגם נטע ירקוני
ז'אנר דיאטות
שם באנגלית The 17 Day Diet
שם מחבר באנגלית Dr. Mike Moreno

תקציר

"כולנו התחייבנו, הבטחנו והצקנו לעצמנו שנאכל מזון בריא יותר ונתאמן יותר, אבל אפילו הכוונות הטובות ביותר נכשלות לפעמים. אני משלב הרגלים בריאים בעבודה שלי ובחיים שלי, וגם אתם יכולים." - ד"ר מייק מורנו

אם אתם רוצים להוריד משקל במהירות ולאורך זמן, זהו בדיוק הספר עבורכם! דיאטת 17 הימים של ד"ר מורנו מסתמכת על שיטות בדוקות שיעזרו לכם לשמור על משקלכם החדש לתמיד, בין אם עליכם להיפטר מ-5 ק"ג או מ-50 ק"ג, ובלי שתצטרכו לרעוב! תוכניתו המפכנית משנה את חילוף החומרים בגוף ומביאה לשריפת שומנים יומיומית.

התכנית מורכבת מארבעה מחזורים בני 17 יום:

האצה: איבוד משקל מהיר המסלק את הסוכר והשומן מתוך המערכת שלכם.

הפעלה: אִתחוּל של חילוף החומרים בגוף, באמצעות שילוב של ימים עם צריכת קלוריות גבוהה וימים עם צריכת קלוריות נמוכה, לסיוע באיבוד שומן.

השגה: השלב שבו לומדים לשלוט בכמות המזון הנצרכת ומאמצים שגרת אימוני כושר חדשה.

הגעה: שילוב של שלושת המחזורים הראשונים שבו לומדים לשמור על ההרגלים הבריאים לתמיד. בסופי שבוע, מותר ליהנות מהמזונות האהובים!

בכל מחזור כמות הקלוריות והמזון שאוכלים משתנים. הגיוון שאותו מכנה ד"ר מייק "בלבול הגוף" מתעתע בחילוף החומרים, ופירוש הדבר שאתם צפויים לראות שינויים מהותיים כבר ב-17 הימים הראשונים!

עקרונות היסוד בדיאטת 17 הימים הם מתינות, מנות מדודות ותרגילי כושר שישתלבו בסגנון החיים שלכם. בספר תמצאו רשימה של מזונות, מתכונים ודוגמה לתוכניות אכילה בשלבים השונים, שייקלו עליכם את ההכנות.

בין אם זוהי הדיאטה הראשונה או החמישים במספר שאתם עושים, אתם חייבים להאמין שתצליחו בה. הבריאות והאושר שלכם חשובים, אז האמינו בעצמכם, והתחילו כעת את דיאטת 17 הימים!

סלקו את שני המכשולים הגדולים ביותר בתהליך ההרזייה- עצירה במשקל ושעמום- והורידו משקל במהירות!

"כל שלב תוכנן כך שישפר מערכת שונה בגוף, כולל עיכול וחילוף חומרים. דיאטת 17 הימים לא רק תאיץ את הירידה במשקל ותמקם אתכם על הדרך הנכונה לחיים בריאים, היא גם תחזק את הגוף שלכם במלחמתו בשומן!"

דיאטת 17 הימים יכולה לעזור לכם:
להוריד משקל ולשמור על משקלכם החדש * להיפטר גם משומן בטני וגם משומן תת-עורי * לגרום למערכות בגופכם לעבוד בצורה תקינה.

על המחבר

ד"ר מייק מורנו - Dr. Mike Moreno

ד"ר מייקל רפאל מורנו, המוכר יותר כד"ר מייק, הוא בוגר בית-הספר לרפואה של אוניברסיטת קליפורניה. לאחר התמחותו במכון קייזר פרמננטה בפונטנה, קליפורניה, עבר ד"ר מייק לסן-דייגו, שם הוא עובד כרופא משפחה.

בשנת 2008 השיק ד"ר מייק את "ללכת עם הרופא שלך" קבוצת הליכה שבה הוא משתתף בכל יום שלישי וחמישי בבוקר לפני העבודה.

התוכנית החלה כאשר ד"ר מייק הציע להתלוות להליכות של מטופלת שלו כדי לעודד אותה לבצע פעילות גופנית, ומאז גדלה הקבוצה והיא כוללת כיום משתתפים רבים.

ד"ר מייק מתגאה בעובדה שהוא אינו נתפס רק כרופא, אלא גם כחבר וכאיש סוד. למידע נוסף, בקרו באתר שלו.


טעימה מהספר

פרק ראשון | תנו לי 17 יום*
אישית, אני יכול לסכם את "דיאטת 17 הימים" בשתי מילים: תוצאות מהירות. בהתחשב במשקל ההתחלתי שלכם ובחילוף החומרים שלכם, אתם צפויים להשיל בין 4.5 ל־ 5.5 ק"ג ב־ 17 הימים הראשונים.

כמובן, ככל שאתם רחוקים מהמשקל האידיאלי שלכם, כך תשילו יותר קילוגרמים בשלב הראשוני.

בואו לא נשלה את עצמנו: כאשר אתם מתחילים דיאטה, אתם מצפים לשינויים מהירים הן במראה והן בהרגשה. זאת מכיוון שהחברה שלנו מכוונת להשגת מטרות מיידיות; אנחנו רוצים דברים ואנחנו רוצים אותם עכשיו. וזה נכון גם לגבי ירידה במשקל.

אנחנו נהיים חסרי סבלנות כאשר הקילוגרמים אינם נעלמים מהר כפי שציפינו. ונראה שיהיה קל יותר להרים ידיים מאשר להמשיך.

הדיאטה הזאת מיועדת להביא לתוצאות מהירות לא מכיוון שאתם תרעבו עד שתרזו, אלא מכיוון שהשילוב המאוזן המתוכנן בקפידה בין מזון לפעילות גופנית מכוונן את חילוף החומרים של גופכם כך שתמשיכו לשרוף שומנים באופן עקבי.

דבר נוסף חשוב: החלק בדיאטה שבו אתם מפחיתים ממשקלכם מוגבל ל־ 17 יום בכל פעם כדי שלא תחושו ייאוש לנוכח המחשבה על חודשים ארוכים של דיאטה.

וסביר להניח שמשקלכם לא ייעצר כפי שקורה בדרך כלל בדיאטות אחרות. דיאטת 17 הימים מותירה את הגוף ואת חילוף החומרים שלכם במצב של ניחוש. אני מכנה את זה "בלבול הגוף".

בסיום כל מחזור בן 17 יום, אתם משנים את ספירת הקלוריות שלכם ואת סוגי המזון שאותם אתם אוכלים. מעצם פעולת הגיוון אתם מונעים מגופכם להסתגל. וסביר להניח שמשקלכם לא ייעצר. הערך המוסף: לעולם לא תחושו שעמום. וזה מהנה לראות כיצד הקילוגרמים הללו מתמוססים להם. אם כן, בלבול זה דבר טוב!

בתום 17 יום תעברו למחזור שני בן 17 יום, ואז שלישי ולבסוף תיכנסו למחזור איזון־משקל שבו תוכלו ליהנות ממגוון רחב יותר של מאכלים, כולל אלו האהובים עליכם, במידה סבירה (אני לא מעוניין ש"תתיידדו" מחדש עם כל אותן מסעדות "אכול כפי יכולתך)". אני יודע מה עובר לכם בראש: האם אפשר להוריד משקל במהירות אך גם בצורה בטוחה? אם עושים את זה נכון, מבלי לוותר על תזונה טובה, התשובה היא כן.

למרות מה שתזונאים רבים הטיפו לו במשך שנים רבות, דיאטות המביאות לתוצאה מהירה יכולות להיות בריאות אם הן נעשות בצורה נכונה והן יכולות לחולל פלאים בהרזיה ובהצרת היקפים בתוך ימים ספורים. מחקר חדש מצא שככל שאתם משילים ממשקלכם מהר יותר, אתם שומרים על משקלכם זמן רב יותר.

זו סיבה למסיבה בקרב שומרי הדיאטה באשר הם. בנוסף, אם אתם מדוכדכים בגלל עלייה מהירה במשקלכם שאירעה לאחרונה או שהוספתם 3.5 ק"ג מביכים אחרי חופשת החג או הילולת גלידות, הדיאטה הזאת יכולה להחזיר אתכם למסלול במהירות.

דיאטת 17 הימים מעניקה, לפיכך, את הזינוק המושלם — ירידה מהירה במשקל המעניקה תמריץ נפשי עצום. המטרה שלי היא להפוך אתכם לרזים כמה שיותר מהר. וכשאצליח, תחשבו על זה: לא תצטרכו יותר להיגרר כשעל גופכם תלוי משקל של שני שקי מלט, כל אחד מהם במשקל 18 ק"ג. לא תראו יותר את הכפתור בג'ינס שלכם ניתז ומתרסק על הקיר. לא תצטרכו יותר לקנות בגדים במידות גדולות שניתן להרחיב במותניים. הדיאטה הזאת תעשה אתכם רזים, בריאים וחטובים, ואיתי לא תצטרכו לחיות רק על משקאות כדי להיות רזים, או לשמור על משטר אימונים קשוח של לוחמי קומנדו.

אך עליכם להבין שלא מדובר בדיאטת תענוגות. אתם חייבים להפסיק לאכול שטויות לא בריאות. אתם תאכלו ירקות, פירות ובשר רזה. אני לא מתכוון לבקש מכם לחקור את מהותו של הזללן הפנימי שבכם ולחשוף סיבות רגשיות נסתרות לכך שאתם שמנים.

אבל אני כן אבקש מכם להקטין את גודל המנות שלכם, לצמצם בצריכת מאכלים עתירי שומן, סוכר ומלח ולהתחיל לזוז. לא תהיו חלשים מרעב ולא ימצאו אתכם באמצע הלילה במטבח זוללים דגני בוקר ממותקים ועוגיות. אתם יכולים לעשות את זה, כי כל אחד יכול לעשות כל דבר במשך 17 יום.

היופי בתוכנית הזאת הוא שלא תגיעו למצב של ייאוש או של שעמום מהמחשבה שהנה אתם נכנסים לדיאטה שלא תיגמר לעולם. התוכנית יכולה להביא לתוצאות שיעמדו במבחן הזמן בדיוק כמו אותן דיאטות לטווח־ארוך שמדגישות את החשיבות של הירידות הקטנות והאטיות להחריד במשקל. אתם תאהבו את העובדה שבתוך 7, 10 , או 17 יום תהיו רזים יותר. ורוב הסיכויים שתרגישו קלילים יותר ותהיו מלאי אנרגיה.

דיאטת 17 הימים אפשרית וקלה לביצוע, שלא כמו דיאטות רבות אחרות שהן רק קצת פחות מורכבות מרשימת הכנה לקראת שיגור מעבורת חלל.

אם כך, האם תוכלו להקדיש לי 17 יום?
אם התשובה היא כן — ברכותי! אתם לא תתאכזבו.

מה צפוי לנו?
מהי דיאטת 17 הימים? ארחיב עליה את הדיבור בפרקים הבאים, אבל בתמצית, דיאטת 17 הימים היא דרך אכילה מהנה ונפלאה שמטרתה הרזיה מהירה. היא מבוססת על מספר עקרונות פשוטים ביותר, אחד מהם הוא אכילת מזונות שמעודדים שרפת שומנים ושטובים למערכת העיכול שלכם.

ברצוני להדגיש שמשקל עודף הוא תמיד סימפטום לחוסר איזון בתזונה ובחילוף החומרים. בניגוד להנחה הרווחת, לא מדובר רק ברמת הפעילות הגופנית שלכם ובכמות האוכל שאתם אוכלים, אלא גם בסוגי המזונות שאתם אוכלים וכיצד הם מתעכלים, נספגים ומשתנים בתהליך חילוף החומרים. אם אחד מהמרכיבים של תהליך התזונה הבריאה הזו נפגם, הגוף לא יקבל מספיק רכיבי תזונה ברמה התאית, תהליך חילוף החומרים ייפגם ויתחילו להצטבר רעלים. לכן, כדי להוריד משקל במהירות עלינו לייעל את תהליך העיכול ואת תהליך חילוף החומרים. וזה מה שדיאטת 17 הימים עושה.

תסמכו עלי, אתם תאהבו כל כך את העובדה שאתם מורידים משקל במהירות, שתחליטו להתמיד בדיאטה. בתום 17 הימים הראשונים יש 17 ימים נוספים, ואחר כך 17 נוספים — סך הכול שלושה מחזורים ומחזור שמירה שאתם יכולים לאכול בו כל מה שתאווה נפשכם, בעיקר בסופי שבוע. להלן סקירה כללית:

ברגע שנבין את יסודות הדיאטה, אסביר לכם כיצד לעשות אותה. אני כבר משתוקק להציג בפניכם את כל מרכיביה הנפלאים ולהציב אתכם בתחילת דרככם למראה חטוב ונהדר. נעשה את זה לאט ובנחת כדי שלא תאבדו את הידיים והרגליים.

הפגישה שלכם איתי
רצוי שאעצור לרגע כדי להציג את עצמי. אני רופא משפחה. במערכת ביטוח הבריאות האמריקנית, רוב האנשים פונים קודם כול לרופאים כמוני במטרה לטפל במגוון בעיות, מזיהומים ועד מחלות כרוניות.

אני אוהב את הגיוון שברפואת המשפחה. רגע אחד אני מטפל בבחור בן 18 החולה בשפעת; רגע לאחר מכן, באישה בת 90 עם כאבי מפרקים.

נעשיתי רופא מהסיבות הרגילות — רציתי להציל חיים, פשוטו כמשמעו. אני מאמין בכל לבי שרופא הוא יותר מסתם אדם המחלק תרופות או מסמן רשימות של סימפטומים. רופא צריך לטפל בבן אדם ולא בסימפטומים. אני מקפיד להכיר כל חולה לפני שאני מצמיד את הסטטוסקופ לחזה שלו.

אני מנהל את המרפאה שלי בצורה שונה במקצת מרוב המרפאות האחרות. כיום, אתם ממתינים יותר זמן בחדר הבדיקה מאשר בחדר ההמתנה. למעשה, אתם שוהים בחדר הבדיקה יותר זמן מהאדם שעיצב אותו. זה כמעט כמו ללכת למסעדה אחרי שהזמנתם מקום מראש, ובכל זאת להמתין למקום ליד הבר. ההבדל היחיד הוא שאצל הרופא אף אחד לא מציע לכם קוקטייל, ואתם צריכים ללבוש חלוק מנייר בצבע כחול עם פתח מקדימה.

בפעם הבאה שתמתינו בחדר הבדיקה, עשו קצת דברים כיפיים כדי להעביר את הזמן. למשל, הכינו תחתיות לכוסות ממקלות לבדיקת גרון ומכרו אותן למטופלים האחרים. או נסו לקלף את הטפט מהקיר מבלי לגעת באף אחת מהתעודות התלויות עליו.

אצלי במרפאה הדברים קורים אחרת. המטופלים שלי לא ממתינים שעות ארוכות. ברוב המקרים, המטופלים שלי אפילו לא יושבים על מיטת הבדיקה כשאני מדבר איתם. אני יושב על מיטת הבדיקה והם זוכים בכיסא הנוח. הנייר העבה שמרפד את מיטת הבדיקה הוא נהדר לציור. לעתים אני קופץ מהמיטה ומתחיל לצייר ציורים של איברי גוף כדי להסביר דברים מסוימים למטופלים.

אני אחראי על 2,000 מטופלים, אם כי לא כולם מגיעים באותו יום. רובם נשים, ו־ 80% מהמטופלים החדשים הם בעלי משקל עודף. רובם מודעים לכך. אחד הדברים שתמיד עניינו אותי מאוד היה שהמטופלים שלי התלוננו בדרך כלל על כאב בגב, או כאב בברך או סתם על עייפות מתמשכת. ולפני שהצלחתי להוציא מילה, הם אמרו, "אני יודע שזה בגלל שאני שמן."

מטופלים הם אנשים חכמים.
מאז שנעשיתי רופא, תמיד התעניינתי במניעה. מניעה היא המפתח לאריכות ימים. אני שונא לדחוף תרופות עבור בעיות שניתן לטפל בהן באמצעות שינויים פשוטים באורח החיים.

דוגמה טובה היא חולה שאותה אכנה בשם שרון, בת 60 . שרון סובלת מסוכרת סוג 2. כאשר רק התחילה לבוא אלי למרפאה, היא נהגה ליטול תרופות לסוכרת דרך הפה. ברגע שהיא החלה לאכול בצורה בריאה יותר ולצעוד באופן קבוע עם חברה, היא הצליחה להיפטר מכל התרופות שלה. איזה ניצחון גדול זה היה!

לפני כשנה, שרון הגיעה אלי לביקורת הקבועה. עברנו על התוצאות של בדיקות הדם האחרונות שלה. רמת הסוכר שלה הגיעה עד לשמים. תוצאות בדיקת ההמוגלובין המסוכרר שלה (HgA1C), המשקף את רמת הסוכר הממוצעת של החולה ב־ 90 הימים האחרונים, היו פתאום מחוץ לטווח.

מה קרה כאן, לכל הרוחות?
בזמן ששוחחנו, שרון סיפרה לי שאין לה יותר עם מי לצעוד ולכן היא ויתרה לגמרי על הצעידה.

"אני אצעד איתך!" התנדבתי. לא יכולתי לראות את ההידרדרות הזו בבריאותה. וכך הפכתי לשותף שלה לצעידה. אחרי זמן קצר הצטרפו אלינו אנשים נוספים. קבוצת ההליכה שלנו הפכה להיות ידועה בשם "ללכת עם הרופא שלך" והיא מנתה לעתים יותר מ־ 50 צועדים בכל טווח הגילים. אנו צועדים בימים שלישי וחמישי בבוקר מבלי לפספס אף יום. אני אוהב את זה, כי כשאני מסייע לאנשים לחיות חיים מלאים, בריאים ופעילים, העונג הוא כולו שלי.

כמובן, חלק גדול ממניעה קשור לפיקוח על המשקל. תבינו, שיעור מקרי התמותה שנגרם לרוב ממחלות לב, מלחץ דם גבוה, משבץ, מסוכרת וממחלות אחרות הקשורות להשמנה, הוא מפחיד. מחקרים אף מקשרים בין השמנת יתר לבין תפקוד לקוי של המערכת החיסונית, מה שמציב אנשים שמנים בקבוצת סיכון ללקות בזיהומים ובסרטן. מספר האמריקנים שימותו מדי שנה כתוצאה מהשמנת יתר גבוה בהרבה מכל מה שטרוריסט יכול רק לחלום עליו.

כולם כבר מודעים לזה. אני מעלה את העניין שוב רק כדי להזכיר שלא שווה לכם לקצר את חייכם בגלל חטיפי גלידות או שקיות צ'יפס.

אנחנו כבר שקועים בצרות צרורות עם חומצות שומן טראנס, סוכרים פשוטים, עודף מלח וחומרים שאי־אפשר לבטא את שמם שמוסיפים לג'אנק־פוד — חומרים שגורמים לעורקים שלכם להיסתם כמו צינורות חלודים. עם כל המגוון הזה שהורס את התזונה באמריקה, הייתי חייב להתרכז ולמצוא תוכנית שתהיה בטוחה ויעילה ותפיק תוצאות מהירות אך יציבות לאורך זמן.

אנשים היו חייבים להוריד במשקל, ואחר כך ללמוד כיצד לשמור עליו. לא רציתי להנחות את המטופלים שלי לעשות דיאטה כזו או אחרת מכיוון שדיאטות רבות המוצעות כיום אינן מאוזנות מבחינה תזונתית, הן קשות מאוד לביצוע, או שפשוט אינן מביאות לתוצאות מהירות מספיק כדי להשאיר אתכם חדורי מוטיבציה.

וכך נולדה לה דיאטת 17 הימים. הדיאטה מנצלת את הידע המדעי העדכני ביותר בנושאי תזונה, מזונות ולמה זקוק הגוף כדי לרדת בהצלחה במשקל ולשמור על בריאות טובה.

הרשו לי להוסיף: עליכם להיבדק אצל הרופא שלכם לפני שתתחילו את התוכנית הזאת. הרופא שלכם יודע מה טוב עבורכם. מהניסיון שלי עם המטופלים שלי, רוב האנשים שבמהלך השנים העלו במשקל מסוגלים לעשות את דיאטת 17 הימים ולהצליח בה יפה, אף שהתוצאות משתנות בין אדם לאדם.

[...]

לתשומת לב הקוראים, הסרת אחריות:
תוכנו של ספר זה נועד להעניק לקוראים מידע ועצות מועילות. ספר זה אינו מתיימר לאבחן, לטפל, לרפא או למנוע בעיה בריאותית כלשהי או מצב בריאותי, כשם שאין בכוונתו להחליף ייעוץ רפואי מקצועי. אין לבצע כל פעולה אך ורק על סמך תוכנו של ספר זה. התייעצו תמיד עם הרופא שלכם או עם איש מקצוע מתחום הרפואה בכל נושא הקשור לבריאותכם, וכן לפני שאתם מאמצים כל עצה הניתנת בספר זה או שאתם מסיקים מסקנה בעקבות קריאתו. המו"ל ומחבר הספר לא יהיו אחראים לכל נזק או הפסד שהם תוצאה של השימוש בספר.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il