תחנת ויקטוריה

יאיר הראל


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית תחנת ויקטוריה
דאנאקוד 99-1244
מספר עמודים 230
שם באנגלית Victoria Station
שם מחבר באנגלית Yair Harel

תקציר

במהלך נסיעה ברכבת, שלומי נעלם. חברו, המספר את סיפורו, מחפש אחריו במסע מעגלי באותו קו רכבת, במשך זמן לא מוגדר. פרטים עדינים ומרומזים מפתיעים את הקורא וטווים אט-אט את אריג הסיפור היפה הזה.

באמצעות פיסות זיכרון, ספק-זיכרונותיו, ספק-זיכרונות חברו הנעלם, מצייר המספר העלום את סיפורו של שלומי ביד אמן, ובכך, כביכול משמר את זכרו ואת חייו.

במהלך מסע החיפוש מופיעה נוגה, אהובתו של שלומי ותורמת אף היא מזיכרונותיה עליו. אך התוודעות של שני החברים בסיפור כה משולבות זו בזו עד שאהבתו המתעוררת של המספר לנוגה החיה מתערבת בזיכרון האהבה שחש אליה חברו.

זהו סיפור מרגש על אהבה ועל פרידה,על זיכרון ושכחה. באמצעות שפה המהלכת קסם על הקורא ועלילות מגוונות, מעורר הסיפור שאלות הטורדות כל אחד מאיתנו: ומה אם היה אחרת? מה אילו ניתן היה, באמצעות הזיכרון, לשנות את אירועי העבר? ומה בעצם נותר לנו לבד מהדמיון הכל-יכול ואמנות המספר היודעת לברוא מחדש עולם ובכך להציל את גיבוריו.

על המחבר

יאיר הראל - Yair Harel

יאיר הראל, תושב יפו ובוגר מדעי כדור הארץ באוניברסיטה העברית בירושלים, הוא סופר, תסריטאי ומחברם של ספרי עיון בתחומי המדעים. בולענים הוא הרומן השני מפרי עטו.

קדם לו תחנת ויקטוריה (הוצאת מטר) וספר מסע The Last Fisherman (הוצאת New York Abbeville).


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il