שלישיית אול רייט

בלו באלייטאיורים: ברט הלקוויסט


תקציר על המחברים
שם בעברית שלישיית אול רייט
דאנאקוד 99-1659
מספר עמודים 240
שם המתרגם יעל ענבר
ז'אנר ספרי נוער
שם הספר במקור The Wright Three
שם מחבר באנגלית Blue Balliet

תקציר

כאשר ילדי כיתה ו' בהנהגתה של המורה המגניבה מִיז הַאסִי יוצאים להפגין נגד פירוקו של בית רוֹבִּי ההיסטורי והעברתו חלקים-חלקים למוזיאונים שונים ברחבי העולם, דברים מוזרים מתחילים להתרחש.

קולות משונים נשמעים בלילה בבית הריק, צללים נעים מאחורי הזכוכית האמנותית המקשטת את החלונות, ואפילו הגג נע בגלים, כאילו יש בבית חיים! כּוֹלְדֶר, רוֹנִי ופֶּטְרָה, גיבורי "המרדף אחר וֶרמֶר", ספרה הקודם של בלו באלייט שראה אף הוא אור ב"מטר", יוצאים למבצע הצלה.

עד מהרה הם נקלעים למרדף מפחיד אחרי רוחות רפאים, אוצר נסתר, מסרים מוצפנים שרַייט השאיר מאחוריו, רשת סבוכה של רמזים וסכנה - סכנה אמיתית! האם יצליחו הילדים להוציא את הצדק לאור ולהימלט מגורל מר ואכזר?

המחברת בְּלוּ בַּאלִייֵט והמאייר בְּרֶט הֶלְקְוִויסְט טווּ מארג מתוחכם ומרתק של חיים ואמנות, שכמו החלונות בבית רוֹבִּי המפורסם, מסתיר בתוכו הפתעות רבות.

על המחבר

בלו באלייט - Blue Balliet

בְּלוּ בַּאלִייֵט ומשפחתה גרים בשיקגו במרחק הליכה מבית רוֹבִּי של פרנק לוֹיְד רַייט, ששימש השראה לכתיבת הספר. "אהבתי את הרעיון שדבר העשוי מלבֵנים או מאבן או מעץ, דבר שלא אמורים להיות בו חיים, יְתַקשר," היא אומרת. "אף-על-פי שזה בלתי-אפשרי, כמובן... או אולי לא?"

כתב העת פַּאבּלִישֶׁר'ס וִיקלִי כינה את ספרה הראשון של בְּלוּ בַּאלִייֵט, המרדף אחר ורמר הצלחה מטאורית. הספר היה לרב-מכר בכל העולם, וגם בישראל, תורגם לעשרות שפות וזכה בפרסים רבים ובשבחי הביקורת. בְּלוּ בַּאלִייֵט כותבת בחדר הכביסה שבביתה בעזרת החתול שלה, שמשקלו תשעה קילוגרמים.


איורים: ברט הלקוויסט -

בְּרֶט הֶלְקְוִויסְט ביקר בבית רוֹבִּי כדי ליצור איורים מדויקים לספר. "העיצוב מדהים, מורכב עד כדי כך שאפילו כאמן וכאדם ויזואלי הרגשתי שאני לא מצליח לשמר במוחי את התמונה בצורה מדויקת ברגע שאני מסב ממנה את עיני."

בְּרֶט הוא מאייר מוכשר ומצליח של ספרי ילדים, ובין השאר אייר את ספרי סדרה של צרות מאת לֶמוֹנִי סְנִיקֶט. הוא חי עם אשתו בברוקלין שבניו-יורק.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il