רק פרנואידים שורדים

כיצד לנצל משברים הפוקדים כל חברה וכל קריירה ולצאת מהם מחוזקים

אנדריו ס' גרוב


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית רק פרנואידים שורדים
דאנאקוד 99-3030155
מספר עמודים 180
שם המתרגם ברוך קורות
שם באנגלית Only The Paranoids Survive

תקציר

"ספר נהדר זה הוא ספר מסוכן. הוא יאלץ אנשים לחשוב". - פיטר דרוקר

תחת שרביט מנהיגותו של אנדי גרוב הפכה אינטל ליצרנית השבבים הגדולה בעולם, לחברה החמישית הנערצת ביותר בארצות-הברית, ולחברה השביעית הרווחית ביותר ברשימת ה-500 של פורצ'ן. מעטים הם המנכ"לים היכולים לזקוף לזכותם הצלחה עקבית ושוברת שיאים כזאת. גרוב מייחס חלק נכבד מהצלחה זו לפילוסופיה ולאסטרטגיה שהוא חושף בפני הקורא בספרו רק פרנואידים שורדים - ספר יחיד במינו בדברי ימי המנהיגות, מפני שהוא מכניס את הקורא לפני ולפנים הנעשה בתוך חברה גדולה. 

תרומתו של גרוב לחשיבה העסקית מתבטאת בדרך חדשה להתייחסות לסיוט שכל מנהל מפחד ממנו פחד מוות - הרגע שבו מתרחש שינוי כביר וכל התחזיות הקודמות מתנדפות כלא היו. ההצלחה של אתמול נעלמה ואיננה, לאחר שהתמוטטה עקב שינויים בלתי צפויים, המכים בחברה כמו מפלי מים אדירים. גרוב מכנה את הרגעים האלה "נקודות מפנה אסטרטגיות", והוא כבר שרד כמה וכמה נקודות כאלה. כאשר הן פוגעות בחברה, כל כללי ניהול העסקים משתנים במהירות, בעוצמה רבה, ולתמיד. למפלי-מים כאלה יכולות להיות סיבות רבות: תחרות עזה, שינוי מסתורי בחקיקה או שינוי צנוע, לכאורה, בטכנולוגיה.


אולם תחת ידו של מנהיג שעינו פקוחה, מפלי מים אדירים כאלה עשויים להיות לכוח חיובי שינצח בשוק ויאפשר לחברה לצאת מהם מחוזקת עוד יותר מאשר בעבר.
על מנת להגיע למיומנות כזאת בשליטה בשינויים, הכרחי להכיר את תכונותיה מכל עבר. גרוב עוסק בשאלות כמו:
מה הם השלבים של גלי הגיאות הללו? לאילו מקורות יש לפנות כדי לחזות מראש סכנות לפני שהצרות מופיעות בפתח?

סיכונים אינם זרים לגרוב, והוא בוחן את הצלחותיו ואת כישלונותיו שלו, כולל הדרמה של ניהול האירועים סביב התקלה בשבב הפנטיום שאיימה על אינטל איום חמור, וכיצד הוא מתמודד עם "נקודות-המפנה האסטרטגיות" שהביאה רשת האינטרנט בכנפיה. רק פרנואידים שורדים, פרי מסכת חיים של הרהורים ומחשבות, הוא יצירה קלאסית בת-זמננו על כישורי מנהיגות.

על המחבר

אנדריו ס' גרוב -

אנדריו ס' גרוב היגר מהונגריה לארצות-הברית ב-1956. הוא היה שותף להקמת אינטל, והיה לנשיא החברה ב-1979, ולמנכ"ל -1987. גרוב מרצה בבית-הספר למוסמכים במנהל עסקים באוניברסיטת סטנפורד.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il