רחוקה

איימי בלום


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית רחוקה
דאנאקוד 99-1483
מספר עמודים 244
שם המתרגם עידית שורר
שם באנגלית Away
שם מחבר באנגלית Amy Bloom

תקציר

לילה אחד פורצים גברים שיכורים לביתה של ליליאן לייב במהלך פוגרום בכפר קטן ברוסיה ורוצחים את בעלה ואת הוריה באכזריות. אחד הגברים משסף את גופה של ליליאן בסכין ומותיר בגופה צלקת עמוקה. ברגע האחרון מצליחה ליליאן להבריח את בתה הקטנה סופי דרך החלון, ומאז לא נודע לה מה עלה בגורלה.

לאחר שאפסה תקוותה של ליליאן למצוא את בתה היא נוסעת לאמריקה בגפה, נחושה בדעתה לפלס את דרכה בארץ החדשה. כשמגיעה אליה ידיעה שבתה בחיים, היא יוצאת למסע שלוקח אותה מעולם התיאטרון האידי בניו יורק לרובע האורות האדומים של סיאטל, ומשם לאורכו של קו הטלגרף הנודע לאלסקה ולסיביר.

ליליאן פוגשת דמויות שונות ומשונות, מהן אכזריות ומהן מלאות חמלה, ועוברת מסע רצוף סכנות, קשיים והרפתקאות מטלטלות - אולם היא נחושה בדעתה למצוא את בתה האהובה כנגד כל הסיכויים.

בכתיבה מלאה הומור ושנינות, בשפה אלגנטית וישירה ובהבנה מעמיקה של תשוקות הלב האנושי מגוללת איימי בלום את סיפורה האינטימי רחב היריעה של לילאן לייב, בספר מבריק שהוא בעת ובעונה אחת נוגע ללב, סוחף ובלתי נשכח.

זהו ספרה החמישי של איימי בלום, ששניים מספריה תורגמו עד כה לעברית: קובץ הסיפורים בוא אלי והרומן האהבה ממציאה אותנו (בבל). איימי בלום מלמדת כתיבה יוצרת באוניברסיטת ייל, וסיפוריה הופיעו בקובצי סיפורים רבים בארצות הברית ובעולם. היא כתבה בין היתר עבור "ניו יורקר" ו"ניו יורק טיימס מגזין" וזכתה בפרסים רבים על כתיבתה.


"הספר היפה והקורן הזה דחף אותי הלאה, מילה אחר מילה, הוציא אותי מהחדר והעביר אותי אל העולם שיצרה איימי בלום. זהו רומן נפלא, יקום המתעלה מעל לתקופה שהוא עוסק בה ולופת את הקורא בלי פשרות. מסעה המדהים של ליליאן, המונעת מכוחה של אהבת אם, יישאר עמי זמן רב מאוד."

- רון קרלסון, מחבר The Speed of Light

"כבר מזמן לא קראתי רומן שרציתי לחזור אליו, סתם ככה לשבת ולקרוא וליהנות הנאה צרופה מהקריאה. רחוקה הוא ספר מלא חוכמה עדינה, תובנה רועמת, הומור שנון וגם - אם זה אפשרי - דיוק פתלתל ונפלא. איימי בלום יצרה מגוון בלתי נשכח של דמויות. ספר נהדר."

- קאלום מק'קאן, מחבר Zoli

"יצירתה של איימי בלום סובבת תמיד סביב השאלה מה אנחנו מוכנים לעשות למען האהבה והתשוקה. ברחוקה היא מציירת אהבה משפחתית על יריעת בד גיאוגרפית והיסטורית רחבה. התוצאה - סיפור על אובדן והישרדות - לופתת את הקורא."

- כריסטופר טילמן, מחבר Roads of the Heart

על המחבר

איימי בלום - Amy Bloom

איימי בלום מלמדת כתיבה יוצרת באוניברסיטת ייל, וסיפוריה הופיעו בקובצי סיפורים רבים בארצות הברית ובעולם. היא כתבה בין היתר עבור "ניו יורקר" ו"ניו יורק טיימס מגזין" וזכתה בפרסים רבים על כתיבתה.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il