ראיתי - אהבה

שירים על מבט, ראייה ומה שבינהם

דורית הראל • נעמי בן-גור • אבנר כץ


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית ראיתי - אהבה
דאנאקוד 99-1612
מספר עמודים 148
שם באנגלית I saw love

תקציר

מה אומרות העיניים? הכול: הביטו בעיניו של אדם ותגלו שם אהבה, קנאה, חמימות, סקרנות, עלבון, השלמה. להביט בעיניים, פירושו להביט אל תוך הנפש, ולגלות עולם ומלואו. העיניים יודעות להגיד מה שקשה לעתים לומר במילים ואפשר לשקוע בהן, כמו ששוקעים בספר טוב. מבחר השירים שבספר הזה סובב כולו סביב העיניים: עיניים אוהבות, עיניים בוחנות, עיניים פקוחות ומפוכחות, עיני ילדים תמימות ועיני מבוגרים מפויסות. השירים לוקטו ממיטב היוצרים בעברית, מזמנים רחוקים וקרובים, והם מבטאים היבטים שונים של התבוננות, חיצונית ופנימית, וקשת רחבה של רגשות, מחשבות, ורעיונות.

הספר שלפניכם הוא פרי יוזמתה של דורית הראל (2007-1951), מעצבת מוזיאונים ותערוכות, אמנית רגישה וחדת עין, ומוערכת מאוד מבחינה מקצועית ואישית כאחת. הוא נוצר בעקבות התערוכה האחרונה שבה הציגה את תצלומיה: "עיניים השתקפות הנפש". הרעיון שהנחה אותה היה: "העין מראָה ללב וחלון לנשמה. כל עולמנו הפנימי כולו במבט זוג עיניים אחד." הספר רואה אור לאחר מותה.

התצלומים של דורית הראל מתוך התערוכה וציוריו של האמן אבנר כץ, מלווים את השירים ועושים את הספר למתנה משובבת לב ועין.

על המחבר

דורית הראל • נעמי בן-גור • אבנר כץ -

הספר שלפניכם הוא פרי יוזמתה של דורית הראל (2007-1951), מעצבת מוזיאונים ותערוכות, אמנית רגישה וחדת עין, ומוערכת מאוד מבחינה מקצועית ואישית כאחת.

הוא נוצר בעקבות התערוכה האחרונה שבה הציגה את תצלומיה: "עיניים השתקפות הנפש". הרעיון שהנחה אותה היה: "העין מראָה ללב וחלון לנשמה. כל עולמנו הפנימי כולו במבט זוג עיניים אחד." הספר רואה אור לאחר מותה.

התצלומים של דורית הראל מתוך התערוכה וציוריו של האמן אבנר כץ, מלווים את השירים ועושים את הספר למתנה משובבת לב ועין.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il