ראויה לאהבה

עפרה בן-עמי


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית ראויה לאהבה
דאנאקוד 1371-31
מספר עמודים 158
תאריך הוצאה יולי 2021
שם באנגלית Love Worthy
שם מחבר באנגלית Ofra Ben-Ami

תקציר

"יש לי חדר בלונדון. שיננתי את המשפט הזה, נחושה לשכנע את עצמי ברצינות כוונותי." במשפטים אלה נפתחת הנובלה ראויה לאהבה. הדוברת היא צעירה ישראלית שעוזבת את תל אביב הבוהמית.  השנה היא 1970 ולונדון הפכה עבורה למחוז של תקוות וחלומות. אם רק תתקבל לבית ספר לקולנוע תמצא את מקומה בלונדון ותשתחרר סופית מהרומן שניהלה עם במאי מבוגר ונשוי.

בלונדון היא פוגשת ישראלים ומהגרים מארצות אחרות שמחפשים כמוה את עתידם. קולו של אהובה הישראלי ימשיך לדבר בתוכה; זאטוט קופצני ישתין על המזוודה שלה; היא תתעורר לצלילי נחרות של  חבורת פועלים אירים; ג'ין הארלו תעניק לה השראה לכתיבת תסריט; פרצופו המכוער של משורר ישראלי ייחשף והיפי אמריקאי יכבוש את לבה ויזמין אותה להצטרף לעולמו. בחלוף השנים היא מבקרת בעיר היקרה ללבה כאשה מבוגרת וזיכרון של אחת הדמויות שפגשה אז מציף את מחשבותיה. תוך פסיעה ברחובות מוכרים היא נשאבת מחדש לפרק הלונדוני בחייה ומפענחת את המנגנון הרגשי שהפעיל אותה.   

הנובלה, המסופרת דרך קול פנימי של צעירה ואחר כך של האשה שהפכה להיות, מגוללת בעברית נקייה וצלולה סיפור אישי, לכאורה 'קטן', אך הקריאה בו חושפת רגשות עזים, תשוקות כמוסות ושאיפות גדולות לחיים. וכל זאת על רקע היומיום הבריטי הסגרירי, אך גם פרוע ומרגש.

על המחבר

עפרה בן-עמי - Ofra Ben-Ami

עפרה בן-עמי נולדה, גדלה וחיה בתל אביב. היא סיימה לימודי ספרות אנגלית ופילוסופיה לתואר ראשון ותקשורת מחשבים בחינוך לתואר שני. אחרי שתרגמה מאנגלית מחזות ותסכיתים לתיאטרון ולרדיו עברה לפיתוח וכתיבה של ספרי לימוד ואתרי אינטרנט במרכז לטכנולוגיה חינוכית. בשנים האחרונות פרסמה שירים וסיפורים קצרים בכתבי העת ליריקה ויקום תרבות ובשנת 2016 הציגה תערוכת צילומים ומיצג בגלריה תיאטרון החנות בנושא אלימות נגד נשים. הנובלה ראויה לאהבה היא ספר הביכורים שלה.      


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il