קנאה

מבט שונה ומרתק על רגש אנושי שכיח וכואב

מרסיאן בלוויס


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית קנאה
דאנאקוד 99-1669
מספר עמודים 160
שם המתרגם גיא הרלינג
שם הספר במקור Jealousy: True stories of
love's favorite decoy
שם מחבר באנגלית Marcianne Blevis

תקציר

חשדותיו של סיימון, סוחר בורסה בן 29, בנוגע לנאמנותה של חברתו גרמו לו להטריד אותה בטלפון ללא הפסקה; פאולה, אישה בשנות העשרים לחייה, הרגישה צורך עז לחטט כל הזמן בכיסיהם ובמגירותיהם של בני זוגה. קנאה היא דבר שקשה לטעות בו. היא כואבת. והיא משפיעה על גופנו אפילו לפני שהיא מגיעה לתודעתנו. אבל מאין היא מגיעה? מדוע אנשים מסוימים משתעבדים אליה, ואילו אחרים אדישים לה? ומה סוד המשיכה שלה?

קנאה יכולה להתפרץ ללא כל אזהרה בגלל אירועים יומיומיים - משפט מבלבל, זר פרחים, שיחת טלפון שלא נענתה - אך כל אלה אינם אלא רמזים לדרמה קדומה ועמוקה יותר מזו הנראית לעין.

מרסיאן בלוויס, פסיכיאטרית ידועה, מתחקה על המקורות הבלתי צפויים של ההפרעה הנפוצה והמסעירה הזאת. בעזרת סיפורים מרתקים של אנשים שקינאו - כל אחד בדרכו - היא בוחנת את כל היבטיה של הקנאה ומגיעה למסקנה המקורית שלפיה הלהט יוצא הדופן הזה אינו אלא אסטרטגיית הישרדות, תרופה נגד ייאוש ברגעי משבר כשתחושת הזהות שלנו מתערערת.

לפניכם מבט שונה ומרתק על אחד הרגשות האנושיים הכואבים והשכיחים ביותר.

על המחבר

מרסיאן בלוויס - Marcianne Blevis

מרסיאן בּלֶוִויס היא פסיכיאטרית ופסיכואנליטיקנית החיה ועובדת בפריז. היא חברה ב“חברה לפסיכואנליזה פרוידיאנית” של צרפת ומנהלת את המחלקה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית בבית החולים סנט אן בפריז. פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת העוסקים בפסיכואנליזה ובאמנות.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il