צמח מה הוא יודע -מהדורה חדשה ומעודכנת

עולם החושים המפתיע של הצמחים – מהדורה חדשה ומעודכנת

פרופ' דניאל חיימוביץ


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית צמח מה הוא יודע -מהדורה חדשה ומעודכנת
דאנאקוד 99-2505
מספר עמודים 192
שם המתרגם עמנואל לוטם
תאריך הוצאה ספטמבר 2023
ז'אנר עיון
שם באנגלית What a Plant Knows
שם מחבר באנגלית Daniel Chamovitz

תקציר

לאחר עדכון יסודי משורש ועד עלה, המהדורה המעודכנת של רב המכר פורץ הדרך צמח – מה הוא יודע? מציעה גילויים חדשים ומרעישים לכל מי ששכנינו הירוקים והפרחוניים קרובים ללבו. מתברר שצמחים כן יכולים לשמוע – וגם לטעום!

 

הביולוג הנודע דניאל חיימוביץ מרענן את המהדורה המקורית של ספרו ומציג מבט מסקרן על עולם החושים העשיר של הצמחים והאופן שבו הם חווים את העולם, מהצבעים שהם רואים, לוחות הזמנים שהם מקיימים, הזיכרונות שלהם לטווח קצר וארוך, חוש הטעם המפותח שלהם, כיצד מוזיקה וצלילים משפיעים עליהם ואף מתייחס לשאלה המרתקת, האם יש לצמחים תודעה?

צמח – מה הוא יודע? מציג דיווח נדיר מבפנים על טיבם של החיים מנקודת מבטם של הדשא שאנו דורכים עליו, הפרח שאנו מרחרחים והעץ שאנו מטפסים עליו, ומעניק לנו תפיסה רחבה יותר של מקומם, תפקידם בטבע והדמיון המפתיע בינם לבין בני האדם.

 

פרופ' דניאל חיימוביץ הוא נשיא אוניברסיטת בן־גוריון בנגב וחבר מועצת המנהלים ב-ICIPE, הארגון האפריקאי לחקר החרקים והמזיקים. הוא הקים את מרכז מן לאבטחת מזון באוניברסיטת תל אביב, וכיהן כמדען אורח באוניברסיטת ייל, במרכז לחקר הסרטן ע"ש פרד הצ'ינסון בסיאטל, ובאוניברסיטת בייג'ינג. חיימוביץ הוא מרצה מבוקש ופרשן מדעי. ספר זה תורגם ל־19 שפות, והוצג בערוצי תקשורת מובילים בעולם. פרופ' חיימוביץ נשוי לפרופ' שירה ילון־חיימוביץ ולזוג שלושה ילדים. 

לפרטים נוספים: www.danielchamovitz.com

 

"הצמחים אולי נטולי מוח, עיניים וחושים במובנם המוכר לנו, אך לדברי הביולוג דניאל חיימוביץ יש להם מעין 'מודעות' גולמית. בספר המקסים הזה, המביט במדע הבוטניקה מנקודת מבט שונה ורעננה, הוא חושף את היקפה ותוכנה של המודעות הזאת באמצעות יבול שופע של מחקרים."

– כתב העת Nature

על המחבר

פרופ' דניאל חיימוביץ - Daniel Chamovitz

פרופ' דניאל חיימוביץ הוא מנהל מרכז מן למדעי הצמח באוניברסיטת תל אביב. הוא שהה כמדען אורח באוניברסיטת ייל ובמרכז לחקר הסרטן ע"ש פרד הצ'ינסון בסיאטל שבמדינת וושינגטון, והרצה באוניברסיטאות ברחבי העולם. מחקריו התפרסמו בכתבי־עת מדעיים מובילים.

חיימוביץ מתגורר עם אשתו ושלושת ילדיהם בהוד השרון. תוכלו לבקר באתר האינטרנט שלו.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il