ציידת היתומים

אלן מארי וייזמן


תקציר
שם בעברית ציידת היתומים
דאנאקוד 99-2535
מספר עמודים 448
שם המתרגם עידית שורר
תאריך הוצאה פברואר 2024
שם באנגלית The Orphan Collector
שם הספר במקור The Orphan Collector
שם מחבר באנגלית Ellen Marie Wiseman

תקציר

רומן היסטורי מרתק ועוצמתי – נערה צעירה בעיר פילדלפיה מחפשת אחר אחיה התאומים על רקע התפרצות השפעת הספרדית, המגֵפה הקטלנית שהדביקה שליש מאוכלוסיית העולם.

בסתיו של שנת 1918, פִּיה לאנגה, מהגרת יתומה מאם בת 13 מגרמניה, משתוקקת להתרחק משכונות העוני הצפופות של פילדלפיה ומאווירת האיבה למהגרים שאילצה את אביה להתגייס לצבא ארצות הברית רק כדי להוכיח את נאמנותו למולדת החדשה. אבל בעוד פילדלפיה חוגגת את סיום המלחמה מתרגשת על העיר סכנה חמורה: השפעת הספרדית שעתידה לקטול את חייהם של מיליונים. סרטי אבל מופיעים על דלתות הבתים, מודעות על הֶסגר נתלות ברחבי העיר, הקורבנות מתים ברחובות, והתושבים עוטים מסכות לבנות כדי להישמר מפני המחלה. כשהאוכל אוזל בדירה הקטנה המשמשת לפִּיָה בית היא נאלצת לצאת לבדה לעיר הנתונה בהסגר, כדי לחפש מזון, ולהשאיר את אחיה התאומים לבדם.

בֶּרניס גְרוֹבס, שאיבדה את תינוקה בשפעת הספרדית, אינה יודעת את נפשה מעוצמת האבל והמרירות. היא רואה שפיה נטשה את אחיה לבדם ומתוך ייאוש מקבלת על עצמה החלטה אכזרית – להפריד משפחות בשעת מצוקתן כדי להפוך את יתומי העיר ואת ילדי המהגרים למה שהיא מכנה "אמריקאים אמיתיים."

אחרי שפִּיה התמוטטה ברחוב מהמחלה, היא מתעוררת בבית חולים מאולתר, וכל שאיפתה היא לחזור הביתה לאחיה הקטנים, אלא שהיא נלקחת למוסד ליתומים סנט וינסנט – הצעד הראשון במסע ארוך וקשה שבמהלכו היא תגלה שאחיה הקטנים נעלמו. ברניס נחושה בדעתה להסתיר את האמת בכל מחיר, ועל פִּיה להתמודד עם הבושה והפחד ולסכן הכול כדי לראות את הצדק יוצא לאור ולהתאחד שוב עם משפחתה.

ציידת היתומים הוא סיפור עוצמתי וקורע לב על אהבה, על נחישות ועל הנכונות לעשות הכול כדי להגן על הזקוקים להגנתנו. אלן מארי וייזמן היא מחברת רומנים בידיוניים היסטוריים שזכו לשבחים, הפכו לרבי מכר, ותורגמו ל־18 שפות.

 

"קוראי הספר לא יוכלו להימנע מהשוואת המתרחש ברומן עם מגפת הקורונה ולגלות כמה מעט השתנה מאז 1918. וייזמן כתבה סיפור נוגע ללב על אובדן, הישרדות ונחישות והוסיפה גם קורט של פנטזיה. מומלץ מאוד."

– Booklist

"קריאת הרומן בימים שלאחר הקורונה רק מוסיפה תהודה גדולה ואימה לתיאור ההתפשטות הקטלנית של השפעת משנת 1918."

– Kirkus Review

"כתיבתה של וייזמן מופלאה, ותיאורי החיים בתקופת מגפת השפעת הספרדית מצמררים. הספר המרתק מבוסס על תחקיר יסודי, והוא מעין משיכת חבל המתוארת ביד מחוננת ומתרחשת בין הדפים ובין לבם של הקוראים."

– The Historical Novels Review – בחירת העורכת

"רכבת הרים רגשית... הרגשתי שכוחה של פִּיה, עוצמתה, צערה וייסורי המצפון שלה מחלחלים בבירור מבעד לדפים."

– Seattle Book Review

 

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il