פשר הרצח

ג'ד רובנפלד


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית פשר הרצח
דאנאקוד 10-888157
מספר עמודים 426
שם המתרגם אראלה טלנברג-לרר
ז'אנר מתח
שם באנגלית The Interpretation of Murder
שם מחבר באנגלית Jed Rubenfeld

תקציר

שני אירועים מסעירים את החברה הגבוהה במנהטן באוגוסט 1909: זיגמונד פרויד, אבי הפסיכולוגיה המודרנית, מגיע לביקור היסטורי בעיר, ונערה יפהפייה, בת עשירים המתגוררת לבדה בבית דירות מפואר, נרצחת באכזריות.

עד מהרה מתרחשת התקיפה השנייה, וסממניה זהים: הקורבן הוא שוב בחורה צעירה, יפה ואמידה. על גופה מתגלים, גם הפעם, סימני אלימות ייחודיים. אלא שבדרך נס הצליחה נורה אקטון להינצל מהרצח. אם תשתף פעולה עם חוקריה, ייתכן שניתן יהיה למנוע את הרצח הבא. אלא שנורה איבדה את כושר הדיבור שלה וגם את זיכרונה.

בצעד חריג מתבקש ד"ר סטרת´אם יאנגר לסייע בהשבת זיכרונה של נורה, ולשם כך הוא נעזר באביו הרוחני, ד"ר פרויד, הנמצא בעיר. אלא שזוהי רק תחילתו של תהליך הפענוח, שמסלולו מתפתל מעל לאדמה ומתחתיה, ברבדים חשופים וגלויים וגם בנבכיה הנסתרים של הנפש.

פשר הרצח הוא מותחן פסיכולוגי מבריק, שבו לכל מילה יש משמעות ולכל בחירה רובד פסיכולוגי סמוי. זהו רומן המחייב את הקורא להפוך שוב ושוב בתובנותיו בדרך אל הפתרון המפתיע, המורכב, אבל גם היחיד האפשרי, של ספר מרתק זה.

על המחבר

ג'ד רובנפלד - Jed Rubenfeld

ג´ד רובנפלד למד באוניברסיטת פרינסטון, באקדמיה למשחק ג´וליארד ובבית הספר למשפטים באוניברסיטת הרווארד. כיום הוא פרופסור למשפטים באוניברסיטת ייל. ספרו פשר הרצח ראה אור בארצות הברית בשנת 2006 וזכה לביקורות נלהבות.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il