עוצמת השיתופיות

מאגו-סיסטם לאקו-סיסטם
ניהול אפקטיבי של שותפויות, ממשקים ושיתופי פעולה

עמרי גפן


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית עוצמת השיתופיות
דאנאקוד 99-2344
מספר עמודים 280
תאריך הוצאה 2021
שם באנגלית The Power of Collaboration
שם מחבר באנגלית Omri Gefen

תקציר

משבר הקורונה שהחל בשנת 2020 ושהשפעותיו ילוו אותנו, כך נראה, שנים רבות, חשף את אחת מחולשותיו המרכזיות של המגזר הציבורי בישראל. לצד מאבקי הכוח והאינטרסים הפוליטיים, היעדר שיתופי הפעולה בקרבו ובינו לבין הזירות האחרות פגעו באמון וביכולת לנהל משבר זה. אבל הסיפור אינו רק של ממשל בעל יכולת שיתופית נמוכה; הסיפור הוא של כולנו. אנחנו מאותגרי שיתופיות בכל היבט אפשרי. אם נהיה כנים עם עצמנו, במרבית המקרים אנחנו לא מצליחים.

עמרי גפן, מומחה בעל 25 שנות ניסיון בתחום השיתופיות, מציג תפיסה ניהולית חדשנית שעשויה לחולל את השינוי. עוצמת השיתופיות מגלה לנו כיצד ניתן להבין, לנתח, ליצור, לשפר ולנהל סוגים שונים של שיתופי פעולה. ספר זה, המלווה בין השאר בדוגמאות מעולמות ההייטק, הקמעונות, מערכת הביטחון והממשלה, מגדיר את הארכיטקטורה השיתופית. זהו ניסיון ליצור שפה משותפת, שיטתיות ומובנוּת בסוגיה מורכבת ומשמעותית לחיינו.

גפן מהדהד אזהרה ולצדה חזון – הדרך הטובה ביותר של האנושות להתמודד עם אתגרי העידן החדש היא ביצירה ובהעצמה של שיתופיות אפקטיבית, תוך מעבר מ"אגו־סיסטם" ל"אקו־סיסטם". השינוי תלוי במנהיגים ובמנהלים. באלו השואפים ליצור רלוונטיות וערך גבוה באמצעות ניהול אפקטיבי, מובנה ומיומן של ממשקים, שותפויות ושיתופי פעולה.

ספר זה מיועד למנהיגות ומנהיגים, מנהלות ומנהלים, מפקדות ומפקדים,

וכל מי שרואה עצמו כאחראי לחולל שינוי.

"עוצמת השיתופיות הוא מסע מרתק לעולם המנהיגות העכשווית והחדשנות הניהולית. בארגונים גדולים חפצי חיים, בעולם של תהפוכות וסערות, נדרשים התאמה ארגונית ואימוץ תפיסות עדכניות. תוך חוויה אישית של הובלת שינוי ארגוני וניהולי, מצאתי בו רעיונות פורצי דרך לניהול שותפויות והגדלת מחויבות וסינרגיה."

ניר לוינגר, מנכ"ל פעילות ישראל, קבוצת קוקה קולה.

על המחבר

עמרי גפן - Omri Gefen

עמרי גפן מוכר כאחד היועצים והמרצים המובילים בישראל בתחומי שיתופיות, אמון, משא ומתן, גישור ובניית הסכמות. בעקבות רצח רבין הקים את קבוצת "גבים", מגופי הגישור הראשונים והמובילים בישראל. הוא מסייע כיועץ להנהלות בתהליכים מורכבים, מנהל קורס המו"מ של "להב הכשרת מנהלים" באוניברסיטת תל אביב, מנחה קורס הגישור בפסיכולוגיה החברתית של הבינתחומי, ושותף מייסד בקבוצת "גומא-גבים".

מסעו האישי כמחולל שינוי בחברה הישראלית שזור בספר זה. לשורותיו נוצקו 25 שנות ניסיון, שכללו אלפי שעות ואינספור תהליכים בתוך ובין ארגונים וקהילות, היכרות עמוקה עם המגזר העסקי, הציבורי והחברתי, ותובנותיו של עמרי כיזם, כמנכ"ל וכשותף.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il