סוחר אמנות ושמו נימאנד

יוסי זיסמן


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית סוחר אמנות ושמו נימאנד
דאנאקוד 99-2419
מספר עמודים 392
תאריך הוצאה 2022
שם באנגלית An Art Dealer Named Niemand
שם מחבר באנגלית Joseph Sissman

תקציר

יממה לפני ערב ראש השנה צלצול טלפון בלתי צפוי מחריד את דממת ביתו של סוחר האמנות יצחק נימאנד וקול חלוש נשמע מעבר לקו. אספן אמנות מסתורי בשם הוראס מתעקש להיפגש עמו בדחיפות. הוא מציין שזה בעניין ציור חשוב שנגנב, "זה מה שאני יכול להגיד כרגע, הזמן אוזל... כשתבוא אסביר לך הכול. אנחנו זקוקים לעזרתך."

למן אותו רגע חייו של נימאנד מיטלטלים. הוא עוזב את ביתו שבו הסתגר לאחר מות אשתו, ויוצא למסע בבירות האמנות של אירופה וארצות הברית בחיפושיו אחר הציור. פוגש בסוחרי אמנות ממולחים, אספנים ובעלי גלריות, ובשלל דמויות זרות ועלומות. הוא מוצא עצמו מעורב עם צאצאי ההנהגה הנאצית המתגעגעים לימי הזוהר שלהם, מתעמת עם ידיעות טורדות מימי המלחמה ועם עברו שלו. אט-אט מתגלים עוד ועוד פרטים על אודות התעלומה הבלתי מפוענחת – היעלמות הציור הנדיר, כמו גם פיסות מידע דרמטי מעברו של נימאנד ושל הסובבים אותו עד לסוף המטלטל.

יוסי זיסמן לוקח אותנו אל צידה הנסתר של אירופה, אל החדרים האחוריים של אולמות התצוגה בגלריות ובמוזיאונים, אל מלונות יוקרה ובארים אפלוליים – מבעדם צפה ועולה מחדש ההיסטוריה. וכל זאת על רקע אגדות המדרש, הספרות החסידית, והשירה העברית המשובצים לאורך הטקסט ומהדהדים ביתר שאת את העבר.

סוחר אמנות ושמו נימאנד הוא רומן מתח מסועף ועוצר נשימה המעמת מחדש את הקוראים והקוראות עם תקופה מן האפלות בהיסטוריה האנושית.

הציור שעל העטיפה: שי אזולאי, "אמצע הקריירה" , 2021

צילום העבודה: יעקב ישראל

על המחבר

יוסי זיסמן - Joseph Sissman

יוסי זיסמן הוא סוחר אמנות הפועל בישראל ובאירופה והיה בעל גלריה במשך כעשרים שנה. הוא בעל תארים בספרות ובאמנות מאוניברסיטת בר-אילן. סיפוריו ומאמריו התפרסמו בעבר ב"עִתּוֹן77", "מאזניים", ובמגוון מוספי ספרות.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il