מתשוקה להצלחה

לחשוב ללא גבולות, לעבוד למען תכלית, לחיות מתוך תשוקה

דניאל לובצקי


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית מתשוקה להצלחה
דאנאקוד 99-2014
מספר עמודים 208
שם המתרגם דרורה בלישה
תאריך הוצאה אפריל 2016
שם הספר במקור Do the KIND Thing
שם מחבר באנגלית Daniel Lubetzky

תקציר

איש החזון והמנכ״ל של חברת חטיפי הבריאות קיינד מגיש מדריך רב השראה להצלחה בעסקים, בחיים ובמשימה החשובה מכול – בניית עולם רחום יותר.

כשדניאל לובצקי הקים את קיינד חטיפי בריאות ב- 2004 , הוא ביקש לקרוא תיגר על הדעה הרווחת שחטיפים אינם יכולים להיות גם טעימים וגם בריאים, גם נגישים וגם טבעיים.

עשר שנים לאחר מכן, כוחה המהפכני של הפילוסופיה של החברה, הדוגלת ב״גם-וגם״, הביא את החברה לשיאים מדהימים של הישגים. קיינד היתה ליצרנית החטיפים הבריאים בעלת הצמיחה המהירה ביותר בארצות הברית. בד בבד, תנועת קיינד – הייעוד החברתי של החברה להפוך את העולם לטוב קצת יותר – חוללה יותר ממיליון מעשים טובים ברחבי העולם.

בספרו מתשוקה להצלחה משתף אותנו לובצקי בעקרונות המהפכניים שעיצבו את המודל העסקי של קיינד והובילו להצלחתה, ומגיש מבט אישי מאוד על חלוץ של יזמות חברתית. לובצקי, שקיבל את השראתו מאביו אשר שרד את השואה בזכות טוב לבם של זרים, התחיל את הקריירה שלו במכירה מדלת-לדלת של ממרח עגבניות מיובשות בשמש, שיוצר בשיתוף פעולה של ערבים ויהודים במזרח התיכון למוד המלחמות. למרות הכישלונות בראשית הדרך הוא לא איבד את אמונתו בחזונו לעסק ״לא-רק-למטרות-רווח״ – עסק שמוכר מוצרים מצוינים וגם עוזר להפוך את העולם למקום טוב יותר.

בעוד חברות אחרות מניחות לנסיבות לאלץ אותן לבחור בין שתי האפשרויות המנוגדות לכאורה, האנשים בקיינד אומרים ״גם-וגם״. בבסיסו, הרעיון הזה קורא תיגר על הנחות ועל פשרות כוזבות. הוא קורא לא להתפשר על פחות ולהיות מוכנים לקחת סיכונים, בדרך כלל פיננסיים. הוא קורא ללמוד לחשוב ללא גבולות ובאופן ביקורתי, ולבחור במה שבמבט ראשון נראה כמו דרך קשה יותר כדי לקבל תמורה רבה יותר בעתיד.

לובצקי משתמש באנקדוטות מאלפות מהקריירה שלו, מציין כמה כישלונות עבר באמצעות הלקחים שהפיק מהן, ובעזרתם פורש את עיקרי אמונתו לבניית עסק מצליח ומיזם חברתי משגשג. הוא בוחן את ערך הנאמנות למותג, מדגיש את חשיבותן של השקיפות והתקשורת במקום העבודה, ומסביר מדוע כוונות טובות לבדן אינן מוכרות מוצרים.

מתשוקה להצלחה הוא ספר מרתק ומלא השראה, המראה כיצד עוצמתו של ״גם-וגם״ חוללה פלאים בחברה אחת – ועשויה להעצים את הדור הבא של יזמים חברתיים, לשפר את שורת הרווח שלהם וגם לשנות את העולם.

על המחבר

דניאל לובצקי - Daniel Lubetzky

דניאל לובצקי הוא חלוץ של יזמות חברתית, המשלב מטרות חברתיות עם כוחות שוק בני-קיימא לבניית מודלים עסקיים חדשים המגשרים בין אנשים.

הוא המנכ״ל והמייסד של קיינד חטיפי בריאות ושל תנועת קיינד. כמו כן ייסד את Peace-Works ואת ״קול אחד״, והיה שותף בהקמתה של יצרנית הביגוד Maiyet.

לובצקי זכה בפרסים רבים ובהוקרה על פועלו ההומניטרי ועל שיטות העבודה העסקיות שלו; בין השאר ציין אותו השבועון ביזנס ויק כאחד היזמים החברתיים המבטיחים ביותר באמריקה, טיים הכתיר אותו כאחד מ 25- חלוצי האחריות החברתית, Advertising Age הכניס אותו לרשימת 50 האנשים היצירתיים, וב- Goldman Sachs Builders and Innovators Summit הוא זכה להיכלל בין 100 היזמים המסקרנים ביותר.

לובצקי זכה בפרס יזם השנה של כתב העת Entrepreneur וגם מידי ארנסט אנד יאנג. הוא מתגורר במנהטן עם אשתו וארבעת ילדיו ומבקר לעתים קרובות בישראל.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il