מתח על המים

קרל היאסן


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית מתח על המים
דאנאקוד 99-1546
מספר עמודים 256
שם המתרגם אסנת הדר
ז'אנר נוער
שם הספר במקור Flush
שם מחבר באנגלית Carl Hiassen

תקציר

פֵּיין אַנדֶרווּד, מדריך תיירים בסירות דיג באיי פלורידה, יושב בבית-המעצר. לאחר שנודע לו על ספינת הימורים שמזרימה שפכים לים ומזהמת בלי בושה את כל האזור, הוא פשוט הטביע אותה. אבל המחאה הסביבתית שלו לא מתקבלת בהבנה.

בעל הספינה טשטש את מעשיו ואיש לא מאמין לו. אפילו אשתו דונה ושני ילדיו, נוֹאָה ואֶבִּי, חוששים שאביהם המרדן ורודף הצדק הרחיק לכת. הם מחליטים להוכיח את צדקתו, אבל מגלים שכדי להצליח בכך עליהם להתמודד עם מקבץ של טיפוסים מפוקפקים ביותר, שלא יבחלו באמצעים כדי להמשיך את פעולתה של ספינת ההימורים, אשר מניבה רווחים עצומים מדי לילה.

זר מסתורי שמופיע פתאום ומציל את הילדים מכמה מצבים הרי אסון, מעורר חשדות וחוסר שקט, אולם גם הוא לא יכול לחולל ניסים. כך מוצאים הילדים את עצמם מתמודדים מול אתגרים מסמרי שיער, בלי שיהיה להם שמץ של מושג איך יוצאים מהם. ספר המתח האקולוגי הזה מיועד לילדים מגיל 10, שאוהבים הרפתקאות ושאכפת להם מאיכות הסביבה.

על המחבר

קרל היאסן - Carl Hiassen

קַרל הִיאַסֶן כתב על פלורידה מאז שקיבל מאביו מכונת כתיבה בגיל שש. אז הוא הדפיס בשתי אצבעות סיפורים על משחקי כדורגל ובייסבול שכונתיים, וחילק אותם לחבריו. כיום כותב היאסן טור לעיתון מיאמי הֶרַאלד והוא מחברם של רבי-מכר רבים למבוגרים, ביניהם שחייה בעירום (בעברית ב"ספרית מעריב"), וקריאת הינשוף (בעברית בהוצאת "אמציה"). ספרו הראשון של היאסן לקוראים צעירים, קיבל פרסים רבים, כולל פרס ניוברי היוקרתי.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il