מנהיגות היא שפה

הכוח הסמוי של הדברים שאתם אומרים – ושל אלה שלא

ל' דייוויד מארקה


תקציר על המחבר/ת פרטים נוספים
שם בעברית מנהיגות היא שפה
דאנאקוד 99-2467
מספר עמודים 264
שם המתרגם דרורה בלישה
תאריך הוצאה מאי 2023
שם באנגלית Leadership is Language
שם הספר במקור Leadership is Language
שם מחבר באנגלית L. David Marquet

תקציר

דייוויד מארקה, מפקד צוללת אטומית בצבא ארצות הברית, קיבל תחת פיקודו את צוות הצוללת שנחשב לגרוע ביותר בצי. תחת מודל מנהיגות ייחודי ורדיקלי שפיתח – ובניגוד לציפיות – הפך הצוות שלו לטוב ביותר בצי. שיטתו של מארקה מתבססת על שימוש נכון בשפה מעצימה. מארקה טוען שמילים הן המכשיר החזק ביותר שלכם, אך אולי עד כה השתמשתם בהן בצורה שגויה?

 

אם אתם מאמינים שתפקידכם הוא רק לומר לאנשים מה לעשות, ככל הנראה אתם מקבלים מהם עבודה אדומה (ביצוע העבודה, ציות ועמידה בזמנים) ואינכם מקבלים מהם את העבודה המיטבית ביותר שהם מסוגלים לה. עברו הימים בהם העובדים עבדו בידיהם והמנהלים עבדו בראשם. לאור השטף, הדינמיות וזמינות המידע כיום, האנשים שלכם יכולים לספק לכם עבודה כחולה, עבודה החורגת מביצוע הוראות בלבד, מצריכה יצירתיות, מעודדת לשאול שאלות, לחקור, להציע פתרונות לבעיות, ולתרום לקידום פרויקטים.

 

במנהיגות היא שפה מארקה מראה כיצד ניתן להעצים צוותים ועובדים באמצעות שפה כדי שיוכלו להביא לעבודה את האני המיטבי שלהם, לשפר את קבלת ההחלטות, ולקבל בעלות על תחומי האחריות שלהם. זו מסגרת שעוזרת להשיג את האיזון הנכון בין עבודה אדומה לכחולה, בין פעולה לחשיבה, מעודדת סיכונים נועזים מבלי לסכן את הייעוד, ומציבה את הצוות במסלול של שיפור לאורך זמן.

 

מנהיגות היא שפה מסתמך על יריעה רחבה של דוגמאות ומחקרים – החל מהתקלה בהענקת הפרס לסרט הטוב ביותר בטקס האוסקר בשנת 2017, דרך התלקחות אש קטלנית באסדת נפט במפרץ מקסיקו, ועד טביעתה הטרגית של ספינת הקיטור "אל פארו" – כדי להראות לכם בדיוק איך המילים שאתם משתמשים בהן (או שלא) משפיעות בצורה משמעותית על תרומתם של אחרים.

 

"ספר המלא בעצות מרתקות כיצד להנהיג באפקטיביות באמצעות בחירה נבונה יותר של מילים"

– אדם גרנט, פרופסור לפסיכולוגיה ארגונית באוניברסיטת וַרטון ומחבר רב המכר תחשבו שוב (בעברית בהוצאת מטר)

 

על המחבר

ל' דייוויד מארקה - L. David Marquet

דייוויד מארקה, בוגר מצטיין של האקדמיה הימית של צבא ארצות הברית, פיקד על הצוללת הגרעינית לתקיפה מהירה "סנטה פה" בין השנים 2001-1999. מאז פרישתו מהצי הוא עובד עם עסקים ברחבי העולם כיועץ מנהיגות.


מתרגמת: דרורה בלישה

עורכת התרגום: רינה גרינוולד

דייוויד מארקה, בוגר מצטיין של האקדמיה הימית של צבא ארצות הברית, פיקד על הצוללת הגרעינית לתקיפה מהירה "סנטה פה" בין השנים 2001-1999. מאז פרישתו מהצי הוא עובד עם עסקים ברחבי העולם כיועץ מנהיגות.

פרטים נוספים

"מבט מלא תובנה לאופן שבו השפה של היום נשענת על מערכות מהעבר ואיך הדבר מגביל את המנהיגות שלנו. דייוויד מארקה מגיש תבנית חדשה ומרתקת למנהיג המודרני, שנשענת על איזון בין חשיבה ועשייה, בין אימוץ וצמצום שונות – במטרה להפיק את המיטב מצוותים ומארגונים."

  • גנרל סטנלי מקריסטל, צבא ארה"ב (במיל') מחבר Team of Teams ו-Leaders

 

"מנהיגים מקבלים החלטות קשות מדי יום בתנאים של אי־ודאות. איך הם יכולים לקבל את המידע והרעיונות הטובים ביותר מאנשיהם כדי לקבל החלטה? מנהיגות היא שפה הוא מסגרת מרעננת וברת ביצוע, שתעזור לכם לנווט באי־ודאות ולהתמודד עם בעיות קשות על ידי הפקת המיטב באנשיכם."

  • אנני דיוק, מחברת Quit (יצא לאור בקרוב בעברית בהוצאת מטר)

 

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il