מה לימד אותי שאמו הלווייתן על החיים, על אהבה ועל נישואים

אנשים מפיקים לקחים מחיות וממאלפים

איימי סאתרלנד


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית מה לימד אותי שאמו הלווייתן על החיים, על אהבה ועל נישואים
דאנאקוד 99-1542
מספר עמודים 148
שם המתרגם חדווה קלינהנדלר
שם מחבר באנגלית Amy Sutherland

תקציר

בזמן שצפתה, לצורך כתיבת ספרה הקודם, במאלפי חיות אקזוטיות, עלה בדעתה של העיתונאית איימי סאתרלנד רעיון מבריק: ליישם את שיטות אילוף החיות שראתה על היצורים האנושיים שבחייה - ובפרט על בעלה האהוב סקוט! בספר המשעשע והשנון שבידיכם סאת'רלנד מספרת כיצד יישמה את מה שלמדה מהמאלפים על חייה שלה.

כשבעלה השכחן שוב הסתובב מרוגז בבית וחיפש את מפתחות הרכב האבודים שלו, שאלה סאת'רלנד את עצמה: מה היה עושה מאלף דולפינים? והתשובה היתה: שום דבר. מאלפים מעודדים התנהגות רצויה, וחשוב לא פחות - מתעלמים מהתנהגות לא רצויה. במקום לפייס את בן זוגה בהצטרפות לחיפושים או להעצים את כעסו בהטפה שישמור טוב יותר על החפצים שלו, התרכזה סאתרלנד בהדחת הכלים ולא הוציאה הגה. לא עבר זמן רב וסקוט מצא את המפתחות ונרגע. וסאת'רלנד חשה צורך לזרוק לו כפרס דג מקרל.

ככל שיישמה יותר ויותר מעקרונות האילוף הבחינה סאתרלנד שהיא הופכת יותר אופטימית ופחות שיפוטית, ושלאחר 12 שנות נישואים יחסיה עם סקוט הולכים ומשתפרים. תוצאות התהליך, שהחל כניסוי מבודח, היו טובות כל כך, עד שסאתרלנד החלה ליישם את שיטות האילוף על כל האנשים שהיא מכירה, כולל אמא שלה, חבריה, הסטודנטים שלה ואפילו הפקידה בדואר. הלקח שהפיקה בסוף התהליך הוא שהחיה היחידה שבכוחך לשנות היא אתה עצמך.

בספר, המלא עוּבדות משעשעות, תובנות מרתקות, אנקדוטות מצחיקות ועצות מעשיות, מתארת סאת'רלנד איך הגיעה לארץ פלאות שבה צ'יטות יוצאות לטיול קשורות ברצועה ופילים מציירים בצבעי מים, ואיך יצאה ממנה דגם חדש ומשופר של הומו-סאפיינס.

"בספרה החדש של איימי סאתרלנד תמצאו עצות נבונות ומעשיות לשיפור יחסי האנוש שלכם... מה שאהבתי בספר 'מה לימד אותי שאמו הלווייתן על החיים, על אהבה ועל נישואים' הוא שבזכות המשחק הנהדר של סאתרלנד במילים, ההיגיון הכובש שלה והאנקדוטות על בעלי חיים אקזוטיים אני ממש מרגישה שזכיתי בעצמי בממתק. הספר הזה מתגמל כל כך, עד שאני מתכננת לקרוא אותו כמה פעמים ולתת אותו לכל החברים שלי. ממתק, מישהו?"
- מרת'ה בק, מחברת רב-המכר Steering by Starlight

על המחבר

איימי סאתרלנד - Amy Sutherland

איימי סאתרלנד חיברה את הספרים Kicked, Bitten and Scratched ו- Cookoff ופרסמה כתבות ב"ניו יורק טיימס", ב"לוס אנג'לס טיימס" וב"בוסטון גלוב". כתבת השער "מה לימד אותי שאמו הלווייתן על חיי נישואים מאושרים", שעליה מבוסס ספר זה, היתה הכתבה הנצפית ביותר באתר ה"ניו יורק טיימס", וזו שנשלחה מספר הפעמים הרב ביותר במייל בשנת 2006.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il