למה חולמים

סיור מרתק במדע החדש של החלומות

אליס רוב


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית למה חולמים
דאנאקוד 99-2383
מספר עמודים 264
שם המתרגם ענבל שגיב
תאריך הוצאה ינואר 2022
ז'אנר עיון
שם באנגלית Why We Dream
שם מחבר באנגלית Alice Robb

תקציר

סיור מרתק במדע החדש של החלומות – איך הם פועלים, מה תפקידם ואיך אנחנו יכולים להפיק תועלת מזמן השינה שלנו?

אליס רובּ, כתבת לענייני מדע, יצאה למסע מחקר בפרו ושם התאהבה בחלימה הצלולה – התופעה המסתורית שבמהלכה אדם ישן מודע לכך שהוא חולם ויכול אפילו לשלוט בחוויית החלום שלו. החלומות הצלולים שחלמה רובּ היו מפליאים ומלהיבים, והיא בחרה לבחון לעומק את מדע החלומות ברגע הנכון, בדיוק כאשר המדע התחיל להבין מדוע החלומות קיימים בכלל. כפי הנראה, האירועים שמופיעים בחלומותינו אינם בהכרח אקראיים ויש להם מטרות ברורות. החלומות עוזרים לנו ללמוד ואפילו להתגבר על טראומות.

רובּ מתבססת על מחקרים עדכניים, על תובנות העבר - מהיוונים הקדמונים ועד פרויד ויונג - כמו גם על החוויות האישיות שלה ושל מומחי חלומות, ומבהירה מדוע החלומות חיוניים לבריאותנו הרגשית וגופנית. היא מסבירה איך אפשר לזכור את החלומות טוב יותר – ומדוע הדבר כדאי. היא משרטטת את הקשרים המורכבים בין חלומות ליצירתיות, ואפילו מייעצת לקוראים איך יוכלו להתענג בעצמם על ההרפתקאות המרוכזות בחלומות צלולים.

למה חולמים הוא בחינה עדכנית ובהירה של המשמעות והמטרה של חזיונות הלילה, ומשמש מדריך לשינוי חיי החלום שלנו בכדי שנחייה חיים עשירים, בריאים ומאושרים יותר כאשר אנחנו ערים.

 

 

הספר הזה הוא הטיעון המשכנע ביותר להוקיר את עולם החלומות שלנו." "

-ניו-יורק פוסט

 

"כל מי שניהל אי-פעם יומן חלומות או השתוקק לחלום צלול ימצא בספר בחינה מעמיקה של התופעה הלילית המסתורית מזווית ההשקפה המדעית."

  • Elle

"הספר שחייבים לקרוא בסתיו הקרובּ"

 

- Elle, ליטררי האב, טיים, ווג, ניו יורק מגזין, לונדון איבנינג סטנדרד.

"בספרה, הבוחן את החשיבות ההיסטורית והחברתית של החלומות ומנתח את הידע המדעי העדכני ביותר, רובּ מנסה לתקן את ההזנחה המוטעית של חיינו הלא-מודעים. לא משעמם לדבר על חלומות, טוענת רובּ בספרה המשכנע והחודר ללב ולראש."

- ווג

"למה חולמים סותר במלוא הכוח את התפיסה של שינה כפרידה מהמודעות ותו לא. רובּ בוחנת את ההנאה והתועלת שבחלומות וטוענת שהשינה היא לא רק כיבוי של מה שפועל בזמן שאנחנו ערים, אלא תחום קיום אחר, מודעות נפרדת, עשירה בהרפתקאות ובחוכמה... בהתלהבות מחלומות כחוויה פואטית רובּ מציעה תרופת נגד מבורכת לפתרונות של רוב הגורואים לשינה."

- ניו יורקר 

על המחבר

אליס רוב - Alice Robb

אליס רובּ היא בעלת הטור Science of Us בניו יורקר. בעבר, חברת צוות בכתב העת "ניו רפבליק". כתבותיה התפרסמו בכתבי עת רבים וביניהם New Statesman, Foreign Policy, Elle, Vice,  "וושינגטון פוסט" ו"אטלנטיק". היא מתגוררת בברוקלין.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il