לגעת בעושר

איך להפוך מכשולים להזדמנויות!

שרון ל' לכטרגרג ס' ריד


תקציר על המחברים טעימה מהספר
שם בעברית לגעת בעושר
דאנאקוד 99-1801
מספר עמודים 200
שם המתרגם אסתי וכטל
שם באנגלית Three Feet from Gold Tturn your obstacles into opportunities
שם מחבר באנגלית Sharon L. Lechter • Greg S. Reid

תקציר

משל מיוחד על עולם העסקים עם מסר רב עוצמה המהדהד גם בתקופות של שפל כלכלי: לעולם אל תתייאשו – אתם עשויים להיות במרחק נגיעה מההצלחה הגדולה של חייכם!

לפני מאה שנה ערך נפוליון היל מחקר שהביא לכתיבת רב המכר יוצא הדופן שלו, חשוב והתעשר. מאז יצא הספר לאור בשנת 1937 הוא נמכר ביותר ממאה מיליון עותקים ברחבי העולם. הספר, שהיה מבוסס על ראיונותיו של היל עם אנשי החזון של תקופתו, הכיל עקרונות חכמים ואפקטיביים של הנעה עצמית, מנהיגות והישגיות, ושימש מקור השפעה והשראה לקוראים להפוך את חלומותיהם למציאות.

לגעת בעושר מספר את סיפורו יזם צעיר שחייו מתפוררים. הוא הולך בעקבות נפוליאון היל לאחר מפגש מקרי מבורך עם איש עסקים רב עוצמה, המבחין בפוטנציאל של הצעיר ושולח אותו למסע מאתגר של צמיחה אישית, רוחנית וכלכלית.

"מסר מושלם של תקווה והשראה במשבר הכלכלי הנוכחי."

-סטיב פורבס, עורך ראשי של מגזין פורבס

לגעת באושר ישאב אתכם אליו מהעמוד הראשון. סיפורם המרתק של שרון לכטר וגרג ריד, הבנוי על האמיתות הפשוטות של ספרו הקלסי הנצחי של נפוליאון היל חשוב והתעשר, חוזר ומאשר את המסר הרלבנטי מתמיד של היל: 'תוכל להשיג כל מה שמוחך יכול להגות.' עשו את הספר הזה לחלק בלתי נפרד מסיפור ההצלחה שלכם."

קן בלנצ'ארד, מחבר רבי מכר רבים ובהם מנהל ברגע ו"תורת המנהיגות"

על המחבר

שרון ל' לכטר - Sharon L. Lechter

שרון ל' לכטר היא אשת עסקים וחברת הוועדה המייעצת לנשיא ארצות הברית בתחום האוריינות הפיננסית, מחברת משותפת של רב המכר הבינלאומי "אבא עשיר אבא עני" ועוד 14 ספרים בסדרה, העוסקת בנושא השגת חופש כלכלי על-ידי הפרט. ממנה נמכרו יותר מ-27 מיליון ספרים ביותר מ-100 ארצות. כמייסדת וכמנכ"לית הארגון לחינוך פיננסי לכטר מפתחת, בשיתוף עם קרן נפוליאון היל, חומרי לימוד להוראת עקרונותיו של היל למשפחות, לנשים ולצעירים. היא דירקטורית במועצות המנהלים הארציות של כמה חברות ומרצה במסגרות בינלאומיות על חשיבות האוריינות הפיננסית. נוסף על היותה תורמת נלהבת לצורכי צדקה, היא גם פעילה נמרצת למען חינוך טוב יותר לילדים.


גרג ס' ריד - Greg S. Reid

גרג ס' ריד הוא מרצה רב השראה ומוטיבציה, סופר, יזם ומנכ"ל של כמה חברות מצליחות. מייסד משותף של המגזין Personal Development, ורעיונותיו מופיעים ב-30 ספרים. הוא הופיע בתכניות טלוויזיה ברשתות מקומיות וארציות, והוא מרצה מבוקש בחברות, באוניברסיטאות ובארגונים שלא למטרות רווח.


טעימה מהספר

פתח דבר

אם תאמין בעצמך, תוכל להצליח .
אתה שולט בגורלך.

דברים רבים אינם בשליטתנו, אבל בדברים החשובים באמת, תודעתנו וגישתנו לחיים, אנו יכולים לשלוט. לכוחות שמחוץ לנו אין כמעט קשר להצלחה. מי שמתכנת את עצמו להצליח יצליח גם בנסיבות הקשות ביותר. הפתרונות למרבית הבעיות נובעים ממקור אחד בלבד: האדם עצמו.

מי שחי את החיים במלואם דומה למי שעושה רפטינג בסירת גומי במים גועשים. משקיבלתם על עצמכם מחויבות תתקשו לשנות את דעתכם, לסובב את הסירה לאחור ולחתור במעלה הנהר אל המים השלווים. אבל ההתרגשות וההרפתקה הן שהופכות את המסע לכדאי. אם לא תסתכנו אף פעם אמנם לא תכירו את תהומות הייאוש, אך גם לא תחוו את תחושת ההתעלות שמתלווה להצלחה.

קבלו החלטה למצות את החיים עד תומם .
ייתכן שהזהב נמצא במרחק נגיעה.
- נפוליאון היל

הערת המחברים
מקורו של הסיפור הזה הוא חוויה שחווינו כשבדקנו את השפעת הפילוסופיה של נפוליאון היל על הצלחתם שלא תיאמן של יזמים, של פילנתרופים, של ספורטאים ושל אנשי עסקים. עם זאת נטלנו לעצמנו מידה מסוימת של חירות וטווינו עלילה מרתקת.

כל הדמויות בספר, למעט מיה, דייוויד וג'ונתן באקלנד, הן אמיתיות, והיתה לנו הזכות לשוחח איתם פנים אל פנים. סיפוריהם, סיפורים על אומץ והישגים, הם אמיתיים; לקחי חייהם אמיתיים.

הסיפור שלנו מעוטר במילים שנפוליאון היל עצמו כתב בתחילת המאה העשרים. עוצמתן של המילים האלה נותרה כשהיתה בעת כתיבתן, כפי שתגלו בעצמכם כשתקראו את לגעת בעושר. שרון ל' לכטר וגרג ס' ריד

מבוא
בשנת 1908 התגלגלה לידי נפוליאון היל, עיתונאי וסופר אמריקני לא ידוע, ההזדמנות הנדירה לראיין את האדם העשיר ביותר באמריקה, אנדרו קרנגי. קרנגי העניק להיל, שהיה אז בן 25 , מכתב המלצה שפילס לו דרך אל 500 האנשים המצליחים ביותר של אותם ימים בתחומי העסקים, הפוליטיקה, המדע והדת. מטרתו היתה לגלות את המכנים המשותפים של ההצלחה. מאותם ראיונות נוצר ספרו חשוֹב והתעשר (נפוליאון היל, חשוב והתעשר, תרגום: אדר ארנון, תל אביב, אור-עם, 2006).

הספר פורשׂ את 13 עקרונות ההצלחה וההישגים האישיים ואת הפילוסופיה שמאחוריהם. היל יצר את תנועת ההתפתחות האישית שסוחפת את העולם מאז.

בפרק הראשון של ספרו, שהפך לקלסיקה בינלאומית, מספר היל את סיפורו של ר' דארבי שוויתר על חלומו להתעשר מחיפוש אחר זהב והפסיק לחפור קרוב מאוד למקום שבו התגלה אחר כך עורק זהב גדול.

סיפורו של דארבי מזכיר לנו שלפעמים הישגינו והצלחותינו הגדולים ביותר קרובים יותר מכפי שנדמה לנו. חשוב והתעשר הפיח תקווה באנשים. הספר ראה אור בימי השפל הכלכלי הגדול ושימש, ועדיין משמש, גלגל הצלה למיליוני אנשים בעולם שמחפשים חיים טובים יותר, חיי שפע.

נחלוף קדימה במהירות על פני מאה שנה: היום קרן נפוליאון היל רוצה להעניק לכל אדם תקווה מחודשת ואומץ במשבר הכלכלי הנוכחי.

הקרן הקימה צוות חדש, ציידה אותו במכתב המלצה ושלחה אותו לפגוש דמויות משפיעות בתחומים שונים, במטרה למצוא תשובה לשאלה עכשווית: מדוע לא הרימו ידיים בתקופות משבר?

מהראיונות האלה הופקו לקחים רבים והם מובאים בספר שלפניכם. מקריאת סיפוריהן של הדמויות הבולטות האלה תלמדו מה דחף אותן להמשיך ומה נתן להן אומץ להתמיד. האנשים האלה משתפים אתכם בסיפורי הצלחותיהם כדי שתוכלו למצוא את דרככם האישית להצלחה.

הקרן שמחה לגלות שכמעט כל סמלי ההצלחה האלה ייחסו לספרו של היל את הכוח המניע שמאחורי הישגיהם.

גם אני יכול להעיד שרעיונותיו של היל היו מקור ההשראה שלי ולימדו אותי את העקרונות החיוניים להצלחה. יתר על כן, היל העניק לי כוח להמשיך בשעה שאנשים אחרים לא היו שותפים ללהט ולחזון שלי.

בנוף הגלובלי של היום חשוב לזכור שאחרי שנמצא את תכלית חיינו ונאתר את השותפים לדרך, את "מועצת החכמים" שלנו, המשך המסע הוא באחריותנו, יהיה האתגר קשה ככל שיהיה. כל אחד מאיתנו בורך בכישרון ואותו עליו לחלוק עם העולם.

אין ספק שנכונו לנו קשיים וכישלונות. אבל מי שלא יירתעו מהפחד וימשיכו בדרכם הם יהיו מנהיגי המחר.

אל תחכו שהכול יהיה בדיוק כרצונכם. זה אף פעם לא יהיה מושלם. תמיד יהיו אתגרים, מכשולים ומצבים הרחוקים מלהיות מושלמים. ובכל זאת כדאי לצאת למסע. בכל צעד שתעשו תגלו שאתם חזקים יותר, מיומנים יותר, בטוחים בעצמכם יותר ומצליחים יותר.

אני מזמין אתכם לגלות את הכישרון הייחודי שלכם, ואחר כך להמשיך לפתח אותו, לא לוותר ולא להתייאש. הרי אתם קרובים לגעת בעושר.

מרק ויקטור הנסן*

מרק ויקטור הנסן הוא יוצר משותף של סדרת רבי המכר ברשימת ניו יורק טיימס "מרק עוף לנפש" ומחבר משותף של הספרים לפצח את קוד העושר (הוצאת מטר, 2007 , תרגום: אמה ברוורמן), מיליונר ברגע (הוצאת מטר, 2003 , תרגום: אמה ברוורמן) וכן מזומן בהרף עין .(Cash in a Flash) כמו כן כתב את הספר הילדים העשירים באמריקה .(The Richest Kids in America)

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il