כל מה שאני צריך לדעת כבר למדתי בגן

רוברט פולגום


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית כל מה שאני צריך לדעת כבר למדתי בגן
דאנאקוד 99-1243
מספר עמודים 221
שם המתרגם עדית בן-פורת
שם באנגלית All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten
שם מחבר באנגלית Robert Fulghum

תקציר

לפני חמש-עשרה שנה פרסם רוברט פולגום אני מאמין פשוט, שהפך לרב-מכר בינלאומי, עם מכירות של יותר משבעה מיליוני עותקים, וכיכב במקום הראשון ברשימת רבי-המכר של הניו יורק טיימס - כל מה שאני צריך לדעת כבר למדתי בגן. בשנים שעברו מאז שהספר ראה אור בראשונה, היה לו זמן להרהר, להעריך ולשקול מחדש את רעיונותיו.

פולגום כתב לספר הקדמה חדשה והעשיר אותו בעשרים וחמישה קטעים חדשים לגמרי, שנותנים משנה תוקף לחוכמת החיים שלו, הפשוטה אך רבת-המשמעות: רוב הדברים הבסיסיים ביותר בחיים טומנים בחובם את ההזדמנויות החשובות ביותר.

פולגום מחבר אותנו בספרו להרהורים על החיים, המוות, האהבה, הכאב, החדווה, הצער... והשניצל סטייק הטוב ביותר בעולם. בסיפור על הגרעין הקטן שילד מנביט בצלוחית מדובר בעצם היותנו בני-אלמוות ועל שבריריותם של החיים... עכבישה שלוכדת בקוריה (ומאבדת) אישה מבוגרת בבוקר יפה אחד מלמדת אותנו איך לשרוד אחרי אסון... סיפור האהבה של ז'אן פרנסואה פילאטרה והכדור הפורח שלו מזכיר לנו לגלות אומץ ולא לפחד "לעוף"... וממשחק "מחבואים" אפשר ללמוד על טבעו של אלוהים.

כל מה שאני צריך לדעת כבר למדתי בגן מלא וגדוש בתובנות מאירות עיניים על החיים ובמשמעות המצויה בפרטים הקטנים. אולי דווקא בעולם המטורף שבו אנו חיים, סיפורים אלה יהדהדו אפילו עמוק יותר - כאשר תגלו כיצד אפשר למצוא תובנות אוניברסליות באירועים פשוטים.

על המחבר

רוברט פולגום - Robert Fulghum

רוברט פולגום הוא סופר, פילוסוף ומרצה, אבל הוא עבד גם כבוקר, זמר שירי עם, איש מכירות ביב"מ, שחקן, כומר, ברמן, מורה לציור ואב. "כל מה שאני צריך לדעת כבר למדתי בגן" היה מקור השראה לכמה מחזות תיאטרון מצליחים. הוא מתגורר בסיאטל, במדינת וושינגטון שבארצות-הברית.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il