כדור השלג - וורן באפט

הביוגרפיה המרתקת של המשקיע האגדי

אליס שרדר


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית כדור השלג - וורן באפט
דאנאקוד 99-1591
מספר עמודים 928
שם המתרגם אהרון רוזן, אלה בשן, דרורה בלישה
שם באנגלית The Snowball - Warren Buffett and The Business of Life
שם מחבר באנגלית Alice Schroeder

תקציר

כדור השלג מספר את סיפורו של אחד האנשים הנערצים בעולם - וורן באפט. המשקיע האגדי, המוכר בכינויו "האורקל מאומהה", לא כתב עד כה את זיכרונותיו, ועכשיו העניק לסופרת אליס שרדר נגישות חסרת תקדים לעבודתו ולהשקפותיו, למאבקיו ולניצחונותיו, לשנינותו ולחוכמתו, והתוצאה היא ביוגרפיה אישית-עסקית חושפנית ומקיפה.

באפט הפך לאחד האנשים העשירים בעולם לאחר שהעלה את ערך חברת האחזקות שלו, "ברקשייר האתאוויי", פי עשרות אלפים לאורך יותר מארבעים שנה. הישראלים התוודעו אליו בעקבות השקעתו בחברת "ישקר" לפני כמה שנים. אך באפט הוא הרבה יותר ממשקיע מחונן: אישיותו ממזגת תבונה נדירה, צניעות טבעית, יושרה בלתי מתפשרת, נאמנות לעקרונות והבחנה בין ערך אמיתי לערך מדומה.

כיום באפט הוא ההוגה המובהק של אסכולת הערך ושולי הביטחון בהשקעות. אמרות מפורסמות שלו כמו "האופוריה היא אויבת המשקיע" הפכו אלמותיות, בייחוד אחרי התנפצות בועת הדוט קום בראשית המאה ה-21. באפט כבר ראה הכול - מהשפל הגדול בשנות השלושים ועד למשבר העולמי הנוכחי - ונשאר אופטימי.

כשאליס שרדר פגשה את וורן באפט היא היתה אנליסטית בענף הביטוח וכותבת מוכשרת, וכתיבתה הרשימה אותו. כשהיא למדה להכיר את באפט, היא הבינה שאף שכבר נכתב רבות על סגנון ההשקעה שלו - איש לא הרחיק לכת וחקר את הפילוסופיה שלו, את אישיותו המורכבת ואת חייו.

אף שהעיתונות עוקבת אחריו ללא הפסקה, באפט היה תמיד קנאי לפרטיותו. אולם הפעם הוא החליט לשתף פעולה: הוא פתח בפני שרדר את מסמכיו האישיים, העניק לה גישה חופשית לידידיו ולעובדיו, סיפר לה על ילדותו ועל חייו - והתוצאה המרתקת לפניכם.

אף שוורן באפט התפרסם בזכות הונו, המורשת שלו אינה דירוג העושר שלו, אלא עקרונותיו ורעיונותיו שהעשירו את חייהם של אנשים רבים. הספר רחב היריעה שלפניכם, הנדיר בכנותו, מראה מדוע וורן באפט הוא סיפור ההצלחה המרתק ביותר בימינו.

"אפילו אנשים שלא מתעניינים כלל בעסקים יוקסמו מהפורטרט הזה... שרדר הקדישה שנים לחקור את באפט, והתוצאה היא פן של האורקל מאומהה שטרם נחשף."

- טיים מגזין

"הספר יהפנט את כל מי שמתעניין במר באפט או באופן שבו הוא הגיע לאן שהגיע. כדור השלג מספר סיפור מרתק."

- ניו יורק טיימס

עוד בהוצאת מטר על וורן באפט:

 דרכו של וורן באפט
 כה אמר וורן באפט

על המחבר

אליס שרדר - Alice Schroeder

אליס שרדר נולדה בטקסס, ויש לה תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת טקסס שבאוסטין. היא עברה למזרח ארצות הברית כדי לעבוד בתחום הפיננסים, והיתה אנליסטית בחטיבת הביטוח של בנק ההשקעות "מורגן סטנלי" כאשר החליטה, בעקבות הצעתו של וורן באפט, להפוך לסופרת במשרה מלאה.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il