טראומות קטנות

כשלא יודעים מה לא בסדר, אבל שום דבר לא מרגיש נכון
(עם הקדמה מאת ד"ר שירי דניאלס, המנהלת המקצועית הארצית של עמותת ער"ן

ד"ר מג ארול


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית טראומות קטנות
דאנאקוד 99-2559
מספר עמודים 320
שם המתרגם אסף כהן
תאריך הוצאה יולי 2024
שם באנגלית Tiny Traumas
שם מחבר באנגלית Meg Erol

תקציר

הפסיכולוגית ד"ר מג ארול בספר חשוב וראשון מסוגו להכרה ולהתמודדות בהשפעות ההרסניות המצטברות של פצעים יומיומיים קטנים – "טראומות קטנות" – שכמו טראומות גדולות, יכולות לעצב את חיינו לרעה.

איך אתם באמת מרגישים? ככה ככה, לא משהו, או פשוט "אני לא ממש יודע/ת". אם זוהי תשובתכם הכנה, עצרו רגע – תנשמו עמוק – ותבינו שזה לא אתם, אלא הדברים שקרו לכם במשך השנים. דברים קטנים שהטביעו חותם עמוק.

זוהי תוצאה מצטברת של שריטות, חבטות וצלקות שנערמו במשך חייכם והותירו תחושה עמומה שהמצב "לא תקין". קהות חושים רגשית, מיקרו־אגרסיות, קשרים משפחתיים מאתגרים, חיוביות רעילה וגזלייטינג הם כמה דוגמאות למה שמכונה "טראומות קטנות" – שהשפעתן מולידה בין השאר בעיות כגון חרדה בתפקוד גבוה, דכדוך קבוע, פרפקציוניזם, אכילה רגשית והפרעות בשינה.

אבל החיים לא חייבים לעבור עלינו בצורה מחניקה שכזאת. כדי לצאת מהבוץ, עלינו לפתח מודעות לטראומות הקטנות שלנו, גם אם הן נראות לנו "פעוטות" או "קלות", ללמוד לקבל אותן ולנקוט פעולה מתקנת – כדי להתחיל לחיות כל יום כפי שמגיע לנו.

ד"ר ארול מציגה את גישת שלושת השלבים שלה לריפוי:

מודעות: גלו את המבנה הייחודי של הטראומות הקטנות שנמצא אצלכם

קבלה: ראו כיצד הטראומות הזעירות הללו מופיעות בחייכם והתחילו לעבד אותן

פעולה: נקטו בצעדים כדי לחיות את החיים שאתם רוצים

באמצעות תובנות, אנקדוטות, ותרגילים מעשיים, טראומות קטנות מציע לקוראים מפת דרכים פשוטה וברורה לזיהוי וטיפול במקורות המצוקה העדינים אך המשמעותיים הללו. כתיבתה של ארול מספקת נחמה והדרכה לאלה שעלולים להרגיש אבודים או המומים מהחוויות שלהם. היא תלמד אתכם כיצד לזהות ולטפל בחוויות העבר כדי שתוכלו להתגבר על הכאב המתמשך והשפעותיהן המזיקות, ולהתחיל לחיות חיים מאושרים ושלווים יותר.

על המחבר

ד"ר מג ארול - Meg Erol

ד"ר מג ארול היא משתתפת קבועה במגוון תוכניות רדיו המשודרות ברחבי בריטניה ומתארחת בפודקאסטים, בין היתר בפינתה הקבועה בפודקאסט Dr Max's Mind Clinic. ד"ר מג מנגישה תיאוריות סבוכות וממצאים מחקריים מורכבים לקהל הרחב, בליווי המלצות מעשיות בנוגע למה שהקוראים יכולים לעשות כדי לשפר את בריאותם הנפשית והגופנית החל ברגע זה

.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il