חושים בוני מותג

בניית מותגים רבי-עוצמה באמצעות מישוש, טעם, ריח, ראייה ושמיעה

מרטין לינדסטרוםפיליפ קוטלר


תקציר על המחברים
שם בעברית חושים בוני מותג
דאנאקוד 99-1367
מספר עמודים 236
שם המתרגם ברוך קורות
שם באנגלית BRAND sense Build Powerful Brands through Touch, Taste, Smell, Sight, and Sound
שם מחבר באנגלית Martin Lindstrom • Philip Kotler

תקציר

בספר זה, שהוא כנראה היצירתי והסמכותי ביותר שנכתב מעולם בנושא המיתוג החושי (Sensory Branding), חושף איש העסקים הבינלאומי מרטין לינדסטרום את מה שעושות החברות המצליחות ביותר בעולם בדרך אחרת בעניין המיתוג - שילוב של מישוש, טעם, ריח, ראייה ושמיעה - כדי להשיג תוצאות מפתיעות, הניתנות למדידה.

על-סמך המחקר הגדול ביותר שנערך אי-פעם בעולם בשאלה כיצד משפיעים חמשת החושים על יצירת מותגים, מציע מרטין לינדסטרום בספרו חושים בוני מותג תוכנית חדשנית בשישה שלבים, שתביא את בניית המותגים אל המאה ה-21. לינדסטרום נשען על אינספור דוגמאות ומראה כיצד לגבש גישה שיווקית שתמשוך את כל החושים, ולא להסתפק בהישענות הקונוונציונלית על הראייה והשמיעה.

המחקר מגלה כי 75 אחוזים מהרגשות שלנו נוצרים בפועל על-ידי מה שאנו מריחים, והמחבר מסביר כיצד אפשר להפיק תועלת מהממצא הזה. לינדסטרום מתאר את עשרים המותגים שעתידים להוביל על-סמך מודעותם לחושים (שלושת המובילים: סינגפור איירליינס, אפל ודיסני).

קראו בספר ותגלו כי:

  • הריח הנפלא של מכונית חדשה, המלווה את תהליך הרכישה, הוא למעשה תרסיס שהיצרן מפזר במכונית, המכיל ניחוח של "מכונית חדשה".
  • הקול והתחושה של פצפוץ בזמן אכילת דגני-בוקר, שחברת קלוג'ס רשמה אותם כסימן מסחרי, נוצרו במעבדות קול ונרשמו כפטנט ממש כשם שהחברה היא בעלת המתכון של דגני-הבוקר והלוגו שלה.
  • סינגפור איירליינס רשמה פטנט על ניחוח שהוא חלק מהבושם של כל דיילת אוויר שלה, ואופף בדרך כלל את כל צי המטוסים של החברה.
  • הייחודיות החושית של רשת סטארבאקס אינה קשורה כל-כך לריחו ולטעמו של הקפה כשם שהיא קשורה לעיצוב הפנים של בתי-הקפה שלה וללוגו הירוק-לבן שלה.


"הספר חושים בוני מותג מסביר מה עושות החברות המצליחות ביותר בעולם בדרך אחרת, בשילוב כל חמשת החושים - המישוש, הטעם, הריח, הראייה והשמיעה. הספר ישנה את הצורה שבה יגשו המשווקים לתפיסה הכוללת של מיתוג."

צ'רלי בל, מנכ"ל ויו"ר,
תאגיד מק'דונלד'ס

"מרטין לינדסטרום, אחד ההוגים המקוריים ביותר בעניין המיתוג, מגלה כיצד להיחלץ מהדרך הסלולה, הדו-ממדית, של ראייה ושמיעה ולהתחבר רגשית לכל חמשת החושים. הספר שלו מציג נתונים ותובנות שיפתיעו אפילו את המומחה המחוכם ביותר בתחום המותגים."

רוברט אקרט, מנכ"ל ויו"ר,
חברת מאטל בע"מ

"למרטין לינדסטרום יש חוש לרעיונות גדולים. בספרו הוא מפיח רוח-חיים ברעיונות חדשים, כשהוא משתמש בדוגמאות אמיתיות מחברות מובילות מכל העולם. הספר מוסיף ממדים חדשים לאמנות ולמדע של ניהול מותגים."

אלכס האנגייט, מנהל שיווק ראשי,
קבוצת רויטרס

"יצירתי, גדוש תובנות, משכנע. הספר יסייע לכם לפלס דרך בתוך המהומה המסחרית ולפתח מותג רב-עוצמה."

טורבן באליגארד סורנסן, מנכ"ל,
באנג אנד אולופסן העולמית

"חושים בוני מותג הוא ספר פורץ דרך, באמצעות השקפה גדושת תובנות על האופן שבו יכול שיווק שפונה אל כל חמשת החושים לשנות את הדרך שבה בונים מותגים."

אנדרה לקרואה, מנכ"ל ויו"ר,
יורודיסני

"אוצר של רעיונות להפחת רוח-חיים מחודשת במותגים שלכם."

פיליפ קוטלר,
מתוך ההקדמה לספר

על המחבר

מרטין לינדסטרום - Martin Lindstrom

מרטין לינדסטרום, שהוגדר כ"עתידן המותגים העולמי", שינה את פני השיווק הגלובלי בעזרת ניסיון מעשי אישי שנצבר במשך עשרים שנה, כמנכ"ל משרד פרסום ויועץ לחברות מרשימת ה-500 של פורצ'ן.

מרטין לינדסטרום הוא גורו של שיווק מן הנחשבים בעולם. לינדסטרום, שלו קהל של יותר ממיליון איש בכל רחבי העולם, נמצא בדרכים במשך שלוש מאות ימים בשנה ומדבר על המתודולוגיות פורצות הדרך שלו בהרצאות ובייעוץ שהוא מעניק.

לינדסטרום, מנכ"ל ויושב הראש של Lindstrom Company וכן יושב ראש של החברות BRAND sense agency ו־ INC. BUYOLOGY , נותן שירותי ייעוץ למנהלים בכירים של חברות שונות, ובהן , McDonald Corporation Procter & Gamble, Yellow Pages, Nestl., American Express, Microsoft, the Walt Disney Company , ו־ GlaxoSmithKline . הוא הוצג בעיתונים Financial Times, USA Today, Fortune, Washington Post ועוד.

יצירתיותו של לינדסטרום, התורם לכתבי העת היוקרתיים Contagious ו־ Harvard Business Review , מלהיבה אנשי מקצוע ואנשי אקדמיה מובילים בתחום השיווק מכל רחבי העולם. ספרו הקודם, BRAND sense , זכה לשבחים והוכרז על ידי Wall Street Journal כאחד מעשרת ספרי השיווק הטובים ביותר שהתפרסמו אי פעם. קניולוגיה, כמו BRAND sense לפניו, תורגם ליותר מעשרים שפות.

ספרו חושים בוני מותג (בעברית בהוצאת מטר) זכה לשבחים והוכתר על ידי כתב העת Wall Street Journal כאחד מעשרת ספרי השיווק הטובים ביותר שהתפרסמו אי פעם.

בקרו באתר האינטרנט שלו.


פיליפ קוטלר - Philip Kotler

פיליפ קוטלר, המוכר כ"אבי השיווק המודרני", הוא פרופסור לשיווק בינלאומי בבית-הספר למנהל עסקים ע"ש קלוג באוניברסיטת נורת'ווסטרן, מהפקולטות לשיווק המכובדות ביותר בעולם. הוא מחברם של 25 ספרים, ביניהם "קוטלר על שיווק" שראה אור בעברית בהוצאת "מטר". קוטלר משמש יועץ לארגונים שלא למטרות רווח ולחברות מובילות כמו יב"מ, ג'נרל אלקטריק, בנק אוף אמריקה, AT&T ומישלן.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il