המנהיגים שאנו צריכים

מייקל מאקובי


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית המנהיגים שאנו צריכים
דאנאקוד 99-1556
מספר עמודים 255
שם המתרגם דפנה בר-און
שם הספר במקור The Leaders We Need
שם מחבר באנגלית Michael Maccoby

תקציר

בעולם שהולך ומשתנה, גם המנהיגים והמנהיגוּת צריכים להשתנות בהתאם. האיומים וההזדמנויות העומדים בפנינו מעולם לא היו גדולים יותר. גלובליזציה מואצת וטכנולוגיות חדשות משנות את צורתן של הכלכלה ושל דרך העבודה שלנו. אסור שהנזק לסביבה וסכנת הנשק להשמדה המונית ייוותרו ללא תגובה. מסיבות אלה, עולה השאלה הדחופה: מה אנחנו צריכים לחפש אצל אלה שאמורים להנהיג אותנו בתקופה זו של שינויים?

המנהיגים של ימינו אינם יכולים עוד להסתמך על השיטות שהיו נקוטות בעבר. המונהגים של היום דורשים מנהיגים אינטראקטיביים, משתפי פעולה שיתאימו לתרבות הצומחת של הכלכלה העולמית.

בספרו המנהיגים שאנו צריכים סוקר מייקל מאקובי את הפסיכולוגיה של המנהיגות - וזאת מנקודת מבטם של מונהגים, ולא רק מנקודת המבט של אלה שבעקבותיהם הם הולכים. הוא מראה שהליכה מרצון בעקבות אנשים נעשית לא רק בשל היותם בעלי תכונות של "כוכבים", אלא משום שתכונות אלה מתאימות לדרישות של הֶקשר מסוים.

מאקובי מסתמך על ניסיונו האקדמי כפסיכואנליטיקאי ואנתרופולוג ועל שלושים שנים של אימון מנהיגים, ומראה כיצד המנהיגים שאנחנו צריכים יכולים לרתום את ההולכים בעקבותיהם למטרותיהם ולזכות בשיתוף הפעולה שלהם.

מחקרו של מאקובי נרחב - הספר המנהיגים שאנו צריכים מלא בדוגמאות צבעוניות הלקוחות מן החיים האמיתיים, ומגלות לנו מדוע אנשים הולכים בעקבות מנהיגים במקרים מסוימים, ומדוע במקרים אחרים הם הולכים בעקבותיהם של המנהיגים הלא-נכונים.

את הרעיונות המרכזיים הוא ממחיש ומעשיר בדוגמאות שהוא דולה מניסיונו האישי, מתוך עבודתו עם מנהיגים בארגוני בריאות, בתי ספר חדשניים וחברות וארגונים מפורסמים כגון AT&T, ABB, וולבו והבנק העולמי.

המנהיגים שאנו צריכים מציג נקודת מבט חדשה, סוחפת ומאירת עיניים, של מנהיגות בעולם ההולך ומשתנה במהירות.

"בהסתמך על עבודתו הממושכת עם מנהיגים ממגזרים שונים, מציע מייקל מאקובי ביקורת חדה על ההתייחסות למהיגות בעבר, ומשרטט דיוקן מעמיק ורב ערך של סוגי המנהיגים של תקופתנו."

- האוורד גארדנר, פרופסור לפסיכולוגיה וחינוך,
בית הספר לחינוך של אוניברסיטת הארוורד

"מייקל מאקובי משכנע אותנו שהמפתח למנהיגות הוא איזון בין 'אנטליגנציה אישיותית' לבין 'אינטליגנציה אסטרטגית', כפי שהוא מכנה אותן - בין הלב לבין הראש. ספר נפלא זה מגלה את הנתיב המוביל הן למנהיגות והן לחוכמה."

- סידני הרמן, יו"ר Harman International Industries, Inc.

"מדיניות ציבורית טובה הינה חיונית, אבל היא איננה מספיקה כדי ליצור את המנהיגים - ואת המנהיגוּת - שאנחנו צריכים בתחומים כגון בריאות וחינוך. מייקל מאקובי מראה לנו באופן בהיר ומשכנע שהאתגר המכריע הזה גם מצריך אנשים בעלי כישרונות ואופי הדרושים כדי להוביל ארגון גדול אשר מבוסס על שיתוף פעולה."

- רוברט ד' ריי, מושל איווה לשעבר

"סוף-סוף כתב מישהו ספר על המשמעות האמיתית של להיות מנהיג, ולא ספר שטחי בשיטת 'עשה זאת בעצמך' או צעד-אחר-צעד. אין מנהיגים ללא מונהגים, ומייקל מאקובי, בספרו המנהיגים שאנו צריכים, מציע לנו ראייה חודרת וכנה בכל הקשור בחשיבותם של מונהגים ושל הֶקשר."

- לידיה תומאס, נשיאה ומנכ"לית, נובליס בע"מ (Noblis, Inc.)

"בספר חדש וחשוב זה, מייקל מאקובי מציג את גאוניותו המיוחדת - מיקוד חד כתער על אישיות ואופי - בגילוי התשובות הבסיסיות לשאלות מדוע מנהיגים מובילים ומדוע אנו הולכים בעקבותיהם. אסור לנו להתעלם מנקודת הראות שלו אם ברצוננו להבין את הסכנות והסיכויים של מנהיגוּת (ומונהגים) בכל ארגון, החל ממדינות וכלה בחברות סטארט-אפ."

- פרופ' וורן דניס, אוניברסיטת דרום קליפורניה

עוד בסדרת ענייני דיומא:

 דניס רוס על מדינאות
 הבזאר האטומי
 המיליון ששינה את המזרח התיכון
 העולם הפוסט-אמריקני
 הקשר המרוקני
 מכאבול לירושלים
 מלחמות אבודות
 תחי ישראל

על המחבר

מייקל מאקובי - Michael Maccoby

ד"ר מייקל מאקובי הוא נשיא קבוצת מאקובי (Maccoby Group) ומנהל הפרויקט לטכנולוגיה, עבודה ואופי:
The Project on Technology, Work and Character,
מרכז מחקר ללא כוונות רווח. הוא פסיכואנליטיקאי, אנתרופולוג ויועץ, וכן מלמד מנהיגות בבית הספר לעסקים סעיד (Saiid) באוניברסיטת אוקספורד ובמכון ברוקינגס (Brookings Institution). הוא כתב וכתב במשותף ספרים אחדים.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il