המנהיגים החדשים

מימוש עוצמתה של האינטליגנציה הרגשית ותפקידה במנהיגות

ד"ר דניאל גולמןריצ'רד בויאציסאנני מק'קי


תקציר על המחברים
שם בעברית המנהיגים החדשים
דאנאקוד 99-1123
מספר עמודים 256
שם המתרגם ברוך קורות
שם באנגלית Primal Leadership Learning to Lead with Emotional Intelligence
שם מחבר באנגלית Daniel Goleman • Richard Boyatzis • Annie McKee

תקציר

רב-המכר של דניאל גולמן, אינטליגנציה רגשית, (בעברית - בהוצאת מטר) שינה אחת ולתמיד את התפיסה שלנו לגבי המושג "להיות חכם", והראה כיצד אינטליגנציה רגשית (EI)- הצורה שבה אנו מנהלים את עצמנו ואת מערכות-היחסים שלנו - יכולה לקבוע את מידת ההצלחה בחיים, יותר מאשר מנת המשכלIQ)). ואז בא ספרו השני, "אינטליגנציה רגשית להצלחה בקריירה", (בעברית בהוצאת מטר) וגילה שגם ביצועים מופלאים בקריירה תלויים באינטליגנציה הרגשית.

עכשיו חבר גולמן לחוקרי האינטליגנציה הרגשית הידועים, ריצ'רד בויאציס ואנני מק'קי, כדי לבחון את תפקידה של האינטליגנציה הרגשית במנהיגות. המחברים טוענים כי רגשותיו של מנהיג הם רגשות מידבקים: אם מנהיג ישדר מרץ והתלהבות, הארגון ישגשג; אם הוא יפיץ סביבו אווירה שלילית, הארגון יקרטע. תפיסה זו, שהיא בבחינת פריצת-דרך, מציידת את המנהלים ברגשות שיניעו את הארגון בכיוון הנכון, כדי שתהיה לכך השפעה חיובית על ההכנסות או על האסטרטגיה.

המחברים שואבים מידע מתוך ניתוחים שנעשו במשך עשרות שנים בארגונים ממדרגה ראשונה, ומוכיחים כי מנהיגים תהודתיים קשובים ורגישים - בין שהם מנכ"לים, מנהלים, מפקדים, מדריכים או פוליטיקאים - מצטיינים לא רק בזכות מיומנויות ופיקחות, אלא בשל התחברות לאחרים בעזרת כישורי אינטליגנציה רגשית כגון אמפתיה ומוּדעוּת עצמית.

המחברים מצביעים על תהליך מוכח, שבאמצעותו יכולים מנהיגים ללמוד כיצד:

  • להעריך כישורי אינטליגנציה רגשית, לפתח אותם ולקיימם לאורך זמן.
  • להעניק השראה לאנשים ולהחדיר בהם מוטיבציה.
  • לטפח מנהיגות תהודתית בצוותים ובארגונים.
  • לנצל את התהודה לשיפור ביצועי "השורה התחתונה".

ספר זה, ששום מנהיג או מנהל, מכל התחומים, לא יוכל להרשות לעצמו להחמיץ, הוא יצירה בלתי נשכחת שתשנה את אמנות המנהיגות למדע של תוצאות.

על המחבר

ד"ר דניאל גולמן - Daniel Goleman

דניאל גולמן הוא מחבר רב-המכר הבינלאומי אינטליגנציה רגשית ושותף לכתיבת ספר העסקים רב-המכר ועטור השבחים, המנהיגים החדשים (שניהם בעברית בהוצאת "מטר").  הוא לימד באוניברסיטת הרווארד (שבה קיבל את תואר הדוקטור שלו) והיה בעבר עורך בכיר של כתב העת Psychology Today.  גולמן היה כתב לענייני מדע של הניו-יורק טיימס, היה מועמד פעמיים לפרס פוליצר. בין היתר קיבל את אות מפעל החיים של אגודת הפסיכולוגים האמריקאית על כתיבתו העיתונאית.


ריצ'רד בויאציס - Richard Boyatzis

ריצ'רד בויאציס הוא פרופסור וראש קתדרה במחלקה להתנהגות ארגונית בבית-הספר ות'רהד למנהל עסקים שליד אוניברסיטת קייס וסטרן ריזרב.


אנני מק'קי - Annie McKee

אני מק'קי מרצה בבית-הספר לחינוך שליד האוניברסיטה של פנסילווניה, ומייעצת לראשי עסקים וארגונים ברחבי העולם.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il