המלחמה הרחוקה

בהוצאת שולחן כתיבה מבית מטר הוצאה לאור

צבי וולובסקי


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית המלחמה הרחוקה
דאנאקוד 1371-30
מספר עמודים 128
תאריך הוצאה מרץ 2021
שם באנגלית The Distant War
שם מחבר באנגלית Zvi Volovski

תקציר

המלחמה הרחוקה היא נובלה המגוללת את סיפורו של עמי סהר, צעיר יליד הארץ שנסע עם הוריו מארץ ישראל המנדטורית לאמריקה הלטינית בשנות השלושים של המאה הקודמת, כדי לחמוק ממלחמה ממשמשת ובאה. ב"מולדת החלופית" – כך הוא מכנה את הארץ שאליה נקלע, פוגש הגיבור שלל טיפוסים ססגוניים, ועובר חוויות מכוננות הבונות את אישיותו. האירועים והמקומות, וכמוהם הדמויות, מתוארים לפרטי פרטים ביד אמן, בשפה מרובדת ומדויקת, עד שנדמה כי פיסת זמן ומקום קורמת עור וגידים מבין הדפים. לקראת קום המדינה שב עמי לארץ, מצטרף למאבקה, ונופל אל מותו בקרב במלחמת העצמאות. את קורותיו כילד בארץ רחוקה הוא מספר לחבריו הלוחמים בזמן הווה באביב תש"ח, בעת הפוגה בקרבות. 

אף כי מרבית ההתרחשויות קורות במדינה עלומת שם אי שם בים הקריבי, הסיפור הוא במובהק ארצישראלי. עלילת הנובלה מדומיינת, אך מבוססת על דמויות, חומרים ונסיבות חיים אמיתיים; הפרטים על הנפשות הפועלות שנתנו השראה לכתובים מובאים באחרית דבר שבספר.

צבי וולובסקי, יליד דרום אמריקה, עלה לארץ בעלייה חלוצית בשנת 1954, והצטרף לקיבוץ עין החורש, שבו הוא חבר עד היום. נוסף על פעילותו הטכנית בקיבוץ עסק בכתיבה ובתרגום ספרותי; יחד עם העורך הידוע חיים פלג ז"ל תרגם את קובץ הסיפורים הראשון מאת הסופר חורחה לואיס בורחס שפורסם בשפה העברית. פסיפס יפואי, רומן היסטורי פרי עטו של וולובסקי, ראה אור בהוצאת "מטר" בשנת 2019.

על המחבר

צבי וולובסקי - Zvi Volovski

צבי וולובסקי הוא יליד דרום אמריקה (1929), נשוי, אב לארבעה ילדים, סב לשנים-עשר נכדים, וסבא רבא לחמישה נינים, כולם בארץ. בוגר הנדסת מתכות באוניברסיטה הטכנית פדריקו סַאנטָה מאריה (ולפראיסו, צ'ילה).

עלה לארץ בצעירותו בעלייה חלוצית, והצטרף לקיבוץ עין החורש, שבו הוא חבר עד היום. נוסף על פעילותו הטכנית עסק בתרגום ספרותי, ובשנות השבעים של המאה הקודמת פרסם רשימות וסיפורים ב "על המשמר", "מעריב" ו"הארץ", שזכו לתשומת לבם של אנשי עט ומבקרים.

על פי פנייתו של נתן יונתן, ששימש עורך ראשי של הוצאת "ספריית פועלים", תרגם עם העורך חיים פלג קובץ סיפורים מאת ח. ל. בורחס, שראה אור ב-1976, והיה הראשון של הסופר הנודע בשפה העברית.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il