המדיה החברתית

המנוע החדש להצלחה עסקית

גרי ויינרצ'ק


תקציר על המחבר/ת טעימה מהספר
שם בעברית המדיה החברתית
דאנאקוד 99-1741
מספר עמודים 160
שם המתרגם אסתי וכטל
שם באנגלית Crush It !
שם מחבר באנגלית Gary Vaynerchuck

תקציר

בואו לעשות כסף מהחלום שלכם!

יש לכם תחביב שהייתם רוצים לעסוק בו כל היום? אולי רעיון טורדני כלשהו שלא נותן לכם מנוח? זה הזמן להפוך את התשוקה למקור הכנסה... בספרו המדיה החברתית ילמד אתכם גרי ויינרצ'ק איך לרתום את העוצמה של האינטרנט כדי להפוך את מה שמעניין אתכם באמת לעסק אמיתי.

גרי השקיע שנים בבניית העסק המשפחתי - חנות יין קטנה שאותה הפך לעסק מוביל בשוק האמריקני כולו. יום אחד הוא הפעיל מצלמת וידיאו, ובאמצעות הסודות שהוא חושף בספר בנה מותג אישי משלו ועשה מהפך בחייו ובפוטנציאל ההכנסות שלו. המדיה החברתית הוא ספר ההדרכה האולטימטיבי לעסקים המודרניים.

"גרי ויינרצ'ק הוא דוגמה מהלכת, מדברת (ואיך שהוא מדבר!), גולשת ומצייצת לאופן שבו מי שמאמין במה שהוא עושה ויודע לשווק את זה בצורה מהנה, יכול לקדם את חייו בכל מובן. אני מעדיף לשוחח איתו, יותר מכול אדם אחר, על ספורט, יין ועל החיים בכלל."

- סקוט סיימון, מנחה תוכנית הרדיו הפופולרית Weekend Edition Saturday

"גרי הוא אחד מאיתני הטבע. האכפתיות והתשוקה האמיתית הטבעית שלו נוגעות בכל אחד. תובנותיו על המדיה החברתית והמסר שלו על ההזדמנות שהיא מציעה לא יכלו להגיע בזמן מתאים יותר."

- אנטוני רובינס, מחבר הספר להעיר את הענק שבפנים

"גרי היה הראשון שהבהיר לי את חשיבותם של המותג האישי ושל השקיפות - וזה היה חודשים לפני שמישהו דיבר על כך. הוא תמיד מקדים את כולם בשני צעדים."

- קווין רוז, מייסד Digg.com

"בתחום של לעשות את זה בגדול, גרי הוא המלך. עשו הכול כדי לשים יד על הספר הזה וללמוד את העבודה הקשה והטכניקות שעזרו לו לבנות עסק שמגלגל 60 מיליון דולר בשנה ולהמציא מחדש את חוקי המשחק על-פי תפיסתו."

- טים פריס, מחבר הספר שבוע עבודה בן 4 שעות

"גרי ויינרצ'ק הוא יזם שגילה את הסוד כיצד ניתן לשלב בין התשוקה לעסקים. הוא תמיד מקור לרעיונות חדשים ותמיד משעשע. חובה לקרוא את הספר הזה!"

- טוני סייה, מנכ"ל Zappos.com

על המחבר

גרי ויינרצ'ק - Gary Vaynerchuck

גרי ויינרצ'ק משך אליו את תשומת הלב בגישתו החלוצית למיתוג אישי ולעסקים. במשך שנים הוא השתמש בטכניקות פרסום מסורתיות כדי לפתח את חנות היין הקמעונאית המשפחתית. עד שהחליט למנף את הכלים החדשים של המדיה החברתית, ובהם טוויטר ופייסבוק לקידום הווידיאו בלוג שלו, שעוסק ביין: Wine Library TV.

ויינרצ'ק התמיד בגישה אשר לפיה מי שמקדים את המתחרים מנצח, וכבר ב-1997 השיק את אתר האינטרנט הקמעונאי של Wine Library וב-2006 את הווידיאו בלוג Wine Library TV. קִראו בקפידה את תובנותיו על המדיה החברתית, על התשוקה שבחיים, על שקיפות ועל התנהלות עסקית תגובתית ונצלו את ניסיונו של ויינרצ'וק כדי לרתום את המדיה החברתית גם לטובת העסק שלכם.

בקרו באתר האינטרנט שלו: www.GARYVAYNERCHUK.com


ייעוץ מקצועי למהדורה העברית:
ליאור צורף, יועץ שיווק דיגיטלי

טעימה מהספר

הקדמה למהדורה העבר ית
לפני כמה חודשים, ראה בני בן השלוש בעיתון תמונה של חתול. הוא ניגש אל השולחן שעליו היה מונח העיתון ולחץ באצבעו על החתול שבתמונה. "אבא, העיתון מקולקל," הוא אמר לי. מבחינתו, כל מה שלא מגיב מיידית באופן אלקטרוני - פגום.

אם פעם נהגו לומר שבמקום כל קורא עיתונים שמת, נולד קורא חדש, האמירה הזאת כבר לא בתוקף. למעשה, היום אפשר לומר שבמקום כל קורא של ספרים מודפסים שמת, נולד משתמש אייפד, ושבמקום כל קורא עיתונים שמבטל את המנוי שלו, נולד גולש ברשת שמעדיף לקבל את אותם התכנים בחינם.

אבל המהפכה העיקרית אינה טכנולוגית. המהפכה האמיתית אינה באה לידי ביטוי במספר משתמשי האייפד, או החברים בפייסבוק, שהולכים ומתרבים מיום ליום. המהפכה שמתחוללת בימים אלה ממש היא מהפכה חברתית וצרכנית, והיא קורמת עור וגידים משום שהרשתות החברתיות, ובראשן פייסבוק, הביאו לכך שרבים מאיתנו נמצאים בקשר יום־יומי עם הרבה מאוד אנשים.

בעידן הדיגיטלי כל אחד יכול להיות גוף שידור, כזה שמנהל קשר רצוף וארוך טווח עם מספר גדול של אנשים. קשרים חברתיים אלה יכולים להוביל לבניית קריירה חדשה, להתקדמות בקריירה הנוכחית ואפילו להגשמת חלומות אישיים.

ספר זה, המדיה החברתית, מתמקד בשוק האמריקאי, המונה יותר מ־ 300 מיליון בני אדם. שאלתי את המחבר, גרי ויינרצ'ק, האם לדעתו אפשר ליישם את מה שכתוב בספר גם בישראל הקטנה.

ויינרצ'ק טוען שמדובר אמנם במדינה קטנה עם קהל קטן, אבל גם התחרות על תשומת הלב קטנה בהתאמה, ובוודאי קטנה בהרבה מהתחרות שמאפיינת את השוק בארצות־הברית. "לו הייתם אמריקאים," הוא מוסיף, "בכל תחום שהייתם בוחרים לעסוק בו היה עליכם להתחרות במאות או באלפי אחרים שמנסים לעשות בדיוק אותו הדבר. יתר על כן, שישה מיליון לקוחות פוטנציאליים זה ביזנס לא רע בכלל."

ישראל היא המדינה הפעילה ביותר בפייסבוק בעולם (באחוזי חדירה לשוק ביחס לגודל האוכלוסייה). יש בישראל משהו שלא קיים באף מדינה אחרת: הממדים הקטנים מייצרים רשת חברתית אמיתית, גם מחוץ לאינטרנט: אצלנו כולם מכירים את כולם מהשכונה, מהתיכון, מהצבא, מהאוניברסיטה או מאחד ממקומות העבודה שלנו לאורך השנים. המהירות שבה מתפשטות בישראל שמועות או מידע שעובר בקלות מפה לאוזן, עושה את ישראל לכר פורה של פעילות חברתית שאפשר לרתום לשם בניית פעילות מסחרית, מחוץ לאינטרנט ובתוך הרשת גם יחד.

ספרו של ויינרצ'ק מתאים לכל מי שרוצה לעשות שימוש במדיה החברתית ככלי לקידום הקריירה שלו, בין אם הוא בעל מקצוע חופשי או עובד בארגון גדול. אצל בעלי מקצועות חופשיים כמו רופאים, עורכי־דין, רואי חשבון או ארכיטקטים, השם האישי הוא בדרך־כלל גם שם המותג, וההצלחה המסחרית שלהם קשורה קשר ישיר לביקוש שהם מצליחים לייצר למותג שלהם. עבורם, המדיה החברתית מהווה הזדמנות יוצאת מהכלל לבניית המותג האישי שלהם ולביסוסו.

גם נותני שירותים בקהילה, כמו רופאים, מורים או בעלי גני ילדים, יכולים לעשות שימוש במדיה החברתית כדי לבלוט לטובה, להעצים את המעמד שלהם בקרב מקבלי השירותים שהם מציעים ותוך כדי כך להביא להגדלת הביקוש או לקידום מקצועי משמעותי.

שכירים שמעוניינים להתקדם בתוך הארגון שבו הם עובדים או מחוצה לו, יכולים אף הם לעשות שימוש במדיה חברתית כדי לחזק את מעמדם ולגרום לכך שיגיעו אליהם הצעות עבודה טובות בהמשך הדרך.

ואסיים בנימה אישית. את מה שכתוב בספר גיליתי ממש במקרה. עבדתי במיקרוסופט במשך 14 שנה. במהלך השנים עשיתי שימוש רב במדיה חברתית במסגרת התפקידים השונים שביצעתי. בתפקידי האחרון הייתי סמנכ"ל השיווק של חטיבת האונליין בחברה. במהלך עבודתי התחילו להגיע אלי הרבה הצעות עבודה. שאלתי את עצמי איך זה קרה? והגעתי למסקנה שההסבר פשוט: בלי שהתכוונתי לכך, הפעילות שהובלתי במדיה החברתית עזרה לי להיות ממותג כמומחה בתחום.

לאחר פרישתי ממיקרוסופט התחלתי לעסוק בייעוץ בתחום השיווק הדיגיטלי. גם כאן, המדיה החברתית היא זאת שנתנה לי את המקפצה לקריירה החדשה.

גרי ויינרצ'ק היה בין הראשונים שחוו את מה שאני חוויתי לאחרונה, ואם תיישמו את העצות שמופיעות בספר, רבים מכם יתנסו באותה חוויה: פריצת דרך בקריירה, הגשמה עצמית, פרנסה וסיפוק רב.

מוכרחים להודות, יש גם חסרונות לפעילות משמעותית במדיה החברתית אבל אין ספק שאנחנו בעיצומו של עידן חדש, שבו כל אחד יכול להיות מנהל השיווק של עצמו, לעסוק בנושאים שמעניינים אותו וכן, גם להרוויח מזה כסף.

ליאור צורף
יועץ שיווק דיגיטלי, מרצה ובלוגר

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il