הזר בסירת ההצלה

מיץ' אלבום


תקציר על המחבר/ת פרטים נוספים
שם בעברית הזר בסירת ההצלה
דאנאקוד 99-2503
מספר עמודים 264
שם המתרגם דרורה בלישה
תאריך הוצאה 2023
שם באנגלית The Stranger in the Lifeboat
שם הספר במקור The Stranger in the Lifeboat
שם מחבר באנגלית Mitch Albom

תקציר

מה יקרה אם נקרא לאלוהים לעזרה והוא אכן יופיע?

בספרו החדש של מיץ' אלבום המספר על תקווה ואמונה, חבורת נוסעים שניצלו מיאכטה טובעת, מושָׁה אדם מהמים. הוא טוען שהוא אלוהים והוא יכול להצילם רק אם כולם יאמינו בו.

 

נסחפים ברפסודה אחרי התפוצצות קטלנית ביאכטה, עשרת האנשים נאבקים על הישרדותם בים. שלושה ימים חולפים. כשהמים, האוכל והתקווה מתמעטים והולכים, הם מגלים אדם צף על הגלים. הם מעלים אותו לרפסודה.

"תודה לאל שמצאנו אותך," אומר אחד הניצולים.

"אני האל," לוחש הזר.

כך מתחיל הרומן המתעתע ביותר עד כה של מיץ' אלבום.

המספר הוא בנג'י, אחד הנוסעים, שמדווח על האירועים במחברת שמתגלה כעבור שנה מהטביעה, ברפסודה ריקה שנסחפה אל החוף באי הקריבי מונטסרט. חוקר המשטרה של האי, ג'רטי לה־פלר, אדם הנאבק בשדים משל עצמו, יוצא לפתור את התעלומה ולגלות מה באמת קרה.

אלבום כתב על גן העדן ברבי המכר המפורסמים שלו חמשת האנשים שתפגוש בגן עדן, ושיחת הטלפון הראשונה מגן עדן. בפעם הראשונה הוא מהרהר בספרו בשאלה, מה נעשה אם אחרי שנזעק לאלוהים הוא יופיע לפנינו בכבודו ובעצמו.

אלבום שומר על מתח עד הסוף: האם הזר הוא אכן מי שהוא מתיימר להיות? מה באמת גרם לפיצוץ? האם הניצולים נמצאים בגן עדן או בגיהינום? הזר בסירת ההצלה הוא רומן קצבי ומרתק המעודד אותנו להרהר באמונותינו העמוקות ביותר, ורומז כי ייתכן שהתשובה לתפילותינו נמצאת במקומות שבהם כלל איננו מצפים לה.

מקום ראשון ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס

על המחבר

מיץ' אלבום - Mitch Albom

מיץ‘ אלבום הוא סופר, תסריטאי, מחזאי וכותב טורים. שבעה מספריו כיכבו במקום הראשון ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס, בהם ימי שלישי עם מורי, הספר הנמכר ביותר מסוגו בכל הזמנים!

כל ספריו ראו אור בעברית בהוצאת מטר ועובדו לסרטי טלוויזיה שגרפו שבחים רבים. ספריו של מיץ‘ אלבום תורגמו ל - 45 שפות ונמכרו ביותר מ - 35 מיליון עותקים.

הוא ייסד את S.A.Y דטרויט, מַאֲגָד של תשעה ארגוני צדקה בעיר מגוריו. כמו כן הקים חנות קינוחים וקו מוצרי מזון ודברי מתיקה באינטרנט, ללא מטרות רווח, למימון תוכניות למען תושבים נזקקים בדטרויט.

אלבום הוא תומך פעיל בבית יתומים בפורט או פרינס, האיטי.  חי עם אשתו, ג'נין, במישיגן.


מיץ' אלבום הוא סופר, עיתונאי, תסריטאי, מחזאי, שדרן ומוזיקאי. הוא כתב שבעה ספרים, המפורסם שבהם ימי שלישי עם מורי. כל ספריו היו במקום הראשון ברשימת רבי המכר של "הניו יורק טיימס". ספריו יצאו לאור בארבעים ותשע מדינות, תורגמו לארבעים ושבע שפות, נמכרו בארבעים מיליון עותקים, הפכו לסרטי טלוויזיה וזכו בפרס ה"אמי". אלבום מנהל תשע קרנות צדקה בדטרויט, ומפעיל את בית היתומים Have Faith Haiti בפורט־או־פרנס, האיטי, בו הוא מבקר מדי חודש. הוא מתגורר במישיגן עם אשתו, ג'נין.

 

פרטים נוספים

"אלבום ניחן ביכולת להביא אותנו לכלל דמעות גם בניגוד לרצוננו."

The Boston Globe

 

"כישרונו של אלבום לפרוט על מיתרי הלב ולמצוא משמעות בחיים, שחיבב אותו על מיליונים, מתגלה פה במלואו."

Booklist

 

"אלבום מאפשר למשמעות, אם שלו ואם של קוראיו, להופיע בחן מלא שקט וביטחון."

Publishers Weekly

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il