האוהל האדום

אניטה דיאמנט


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית האוהל האדום
דאנאקוד 99-1038
מספר עמודים 253
שם המתרגם שרונה גורי
שם באנגלית The Red Tent
שם מחבר באנגלית Anita Diamant

תקציר

שמה דינה.
בספר בראשית מוזכרים חייה כאפיזודה קצרה ואלימה
מאוד, בין הפרקים המוכרים יותר אשר עוסקים ביעקב אבינו, אביה של דינה, ובשנים עשר בניו – האחים שלה.

ספר זה, המסופר בגוף ראשון, מביא לנו את הסיפור רב התהפוכות של דינה, ושל הנשים שבעולמה. דברים רבים קורים באוהל האדום, שבו אין לגברים דריסת רגל, והוא מעוֹנן של הנשים בתקופת נידתן.

מתרחשות בו דרמות, נרקמות בו קנאות ואהבות, ובו באים לעולם ילדים וסודות כמוסים. דינה סופגת באוהל האדום את יסודות החוכמה הנשית ואת המסורת העתיקה של האמהות שלה: לאה, אמה הביולוגית, ורחל, זלפה ובלהה שמגדלות אותה.

האוהל האדום, ספרה הנודע של אניטה דיאמנט, הוא רומן היסטורי, שעשה היסטוריה בכך שנתן קול לגיבורה תנ“כית שלא ניתן לה לומר ולו מילה אחת.

הבסיס לספר זה הוא אותה אפיזודה קצרה מספר בראשית, על טבח אכזרי שביצעו שניים מאחיה של דינה, שמעון ולוי, במי שפגע בכבודה לכאורה.

דיאמנט בחרה בסיפור שנוי במחלוקת זה כדי לפתוח עבורנו צוהר אל עולמן של הנשים בתקופה הקדומה ההיא. היא החליטה להתמקד דווקא בדינה, המושתקת, הלא נחשבת, ולתת לה מקום ונוכחות.

הרגשות הסוערים, הקנאה ותוצאותיה ההרסניות, העוצמה הנשית שמצליחה לבוא לידי ביטוי בעולם שנשלט על ידי גברים ודינה - הגיבורה המרתקת – מהלכים קסם על קוראות וקוראים בני כל הגילים, בני כל הדתות ובכל מקום. ה

האוהל האדום תורגם ל־25 שפות, נמכר במיליונים רבים של עותקים בכל רחבי העולם, מתוכם מאה אלף עותקים בישראל, עובד לסדרת טלוויזיה, הומחז ונלמד על ידי תלמידים וסטודנטים בכל העולם.ספרה של אניטה דיאמנט מביא לידי ביטוי את המסורת היהודית המודרנית, כשהאוהל האדום ניצב כסמל מהדהד לכוחן, אהבתן וחוכמתן של נשים. דיאמנט מצליחה לתאר באופן מעורר הערצה את חייהן של נשים בתקופה האחראית ללידתה ועיצובה של החברה שלנו והערכים שעומדים בבסיס חיינו..."

- פבלישרס וויקלי

"בספרה המרגש משלבת אניטה דיאמנט בכישרון רב סיפורים מהתנ"ך עם דמויות ואירועים בדיוניים, ומפיחה רוח חיים בקורותיה של דינה, בתם של לאה אמנו ויעקב אבינו. דיאמנט כתבה דיוקן מאיר עיניים וסוחף של אישה מרתקת והחיים שייתכן כי היו לה."

- ננסי פרל, Reed Business Information

"הכתיבה הסוחפת של אניטה דיאמנט מספקת הצצה לחיי היומיום של אחוות נשים ואימהות תנ"כית ובִ תן היחידה, דינה. בקול אישי ופואטי, לוחשת דינה את סיפוריהן של ארבע האמהות, כולן נשותיו של יעקב, אך כל אחת מהן אוצרת בתוכה תכונות נשיות ייחודיות."

- גייל הדסון, אמזון

על המחבר

אניטה דיאמנט - Anita Diamant

אניטה דיאמנט היא עיתונאית עטורת שבחים ופרסים, שכתבות שלה מופיעות בקביעות בכתבי-העת "בוסטון גלוב" ו"פרנטינג". היא מחברת רבי-המכר "האוהל האדום" ו"נמל מבטחים" (שניהם בעברית בהוצאת "מטר"), ואף כתבה אוסף מאמרים בשם, "להקים את האוהל שלי", ושישה ספרי הגות העוסקים בחיים היהודים המודרניים. היא מתגוררת במסצו'סטס ועסוקה בימים אלה בכתיבת רומן שעוסק בתקופת ההעפלה לארץ ישראל.

האתר של אניטה דיאמנט


עיצוב עטיפה: טליה בר

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il