ג'ק הדברים החשובים

ג'ק וולץ'


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית ג'ק הדברים החשובים
דאנאקוד 99-1111
מספר עמודים 360
שם המתרגם אריה חשביה
שם באנגלית Jack: Straight from the Gut
שם מחבר באנגלית Jack Welch

תקציר

האוטוביוגרפיה של מנכ"ל ג'נרל אלקטריק - התאגיד הגדול ביותר בעולם

האוטוביוגרפיה של ג'ק וולץ' חושפת אדם לא שגרתי, שכמנכ"ל התאגיד הגדול בעולם ב - 20השנים שחלפו בנה חברה ששוויה יותר מ - 450 מיליארד דולר והוכתר כמנהל הנערץ ביותר בעולם.

"רעיונות ללא גבולות", התמקדות בבני אדם, סגנון ניהול לא-פורמלי, והתייחסות לביורוקרטיה כאל אויב - כל אלה היו הבסיס לפילוסופיה הניהולית הייחודית של ג'ק וולץ', זו שהצעידה אותו ואת ג'נרל אלקטריק אל התהילה.

באוסף של אנקדוטות ובהומור שאינו חושש להפנות גם אל עצמו, מציג וולץ' לקוראים את האנשים שעיצבו את חייו, את ההצלחות הכבירות ואת ההחמצות המרות שאפיינו את הקריירה שלו. ב- 1960 החל ג'ק לעבוד כמהנדס בג'נרל אלקטריק בשכר של 10,500 דולר בשנה. בתפקידו הבא הוא כבר ניהל עסקאות בהיקף שנתי של 2 מיליארד דולר, וזאת בלי לעשות עניין מנושאים כמו ביורוקרטיה וקוד לבוש - ג'ינס ואפודה היו בעיניו תלבושת מספקת בהחלט.

בחירתו כיורש של המנהל האגדי רג' ג'ונס סימנה פרק סוער בחייו של ג'ק וולץ' - המירוץ לצמרת באווירה של תחרות, יריבות ופוליטיקה פנימית. אולם אז החלה ג'נרל אלקטריק להשתנות.

וולץ' הנהיג מדיניות חסרת רחמים של "תקן, מכור או סגור" - מדיניות שהביאה לפיטורים של יותר מ- 100,000 עובדים בתאגיד, אך הוכחה כנכונה בטווח הארוך. גם בשגיאות מודה ג'ק, ועושה זאת בגילוי לב. רכישת חברת הברוקרים קידר פיבודי למשל, היתה משגה חמור שעלה ל-GE ביוקר.

ולבסוף - שנתו האחרונה של וולץ' ב-GE - התהליך המורכב של בחירת יורש והניסיון לרכוש את חברת האניוול - תיאור מרתק של סיומה של קריירה מרשימה. אין ספק כי "ג'ק - הדברים החשובים באמת" יתפוס מקום של כבוד בין ספרי הניהול הקלאסיים, לצד רבי-מכר משפיעים כמו "איאקוקה".

על המחבר

ג'ק וולץ' - Jack Welch

ג'ק וולץ' החל את הקריירה שלו בג'נרל אלקטריק בשנת 1960, וב-1981 נתמנה ליו"ר ולמנכ"ל השמיני של החברה. בתקופת כהונתו גדל שווי השוק של החברה ב-400 מיליארד דולר, והיא היתה לחברה בעלת הערך הגדול ביותר בעולם. וולץ' עומד מאז סיים תפקידו בג'נרל אלקטריק בשנת 2001 בראש חברת Welch LLC, שבמסגרתה הוא מייעץ לקבוצה קטנה של מנכ"לים המנהלים חברות מרשימת ה-500 של פורצ'ן, ומרצה בפני אנשי עסקים וסטודנטים בכל רחבי העולם. הוא מחברו של הספר ג'ק - הדברים החשובים באמת (בעברית בהוצאת "מטר"), שהיה רב-מכר מס' 1 בדירוג של הניו-יורק טיימס וגם בישראל.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il