אמל - תקווה

בהוצאת שולחן כתיבה מבית מטר הוצאה לאור

איתמר שפריר נג'רי


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית אמל - תקווה
דאנאקוד 1371-26
מספר עמודים 290
תאריך הוצאה ספטמבר 2020
שם באנגלית Amal - Hope

תקציר

"שמור לנו על יונתן. שפחתך שילמה מספיק בחייה כדי שתעשה למענה את הטובה הקטנה הזאת. ...אללה הגדול, במגדל הקלפים שלנו הכל ידוע. יונתן הוא הקלף שאסור לגעת בו, בלעדיו הכל מתמוטט."

בהווה אלטרנטיבי בו המציאות מתהפכת, ישראל והרשות הפלסטינאית מתאחדות ויוצרות מדינה ליברלית, דמוקרטית אחת בין הנהר לים. חלומם של הימין והשמאל הקיצוני מתגשם בדמותה של ישראטין. אוטופיה מזרח תיכונית.

במקביל למדינה הניסיונית מתפתח סיפור אהבה אגדי בין יונתן, בנו הכריזמטי והמרדן של ראש הממשלה גרין ומאיר, הסטארטאפיסט המופנם. השניים מאמצים אל ליבם וביתם את אמל, נערה פלסטינאית, שנפלה קורבן לפשע חומצה אכזרי במיוחד בשם חלול כבוד המשפחה.

המשפחה האלטרנטיבית גדלה והמדינה מתבססת. ילדים, חילוקי דעות ומאבקי כוחות המאיימים על האופוריה הראשונית. כוחות אנטי ליברליים יהודיים וערביים, בשיתוף פעולה היסטורי, מרגישים חזקים דיים לאיים על אופיה של המדינה ולעצבה מחדש. המאבק על זהותה של ישראטין מתחיל.

על המחבר

איתמר שפריר נג'רי -

אמל - תקווה הוא הרומן השני של איתמר שפריר נג'רי, והראשון היוצא לאור בעברית. הספר הראשון, Niv, ראה אור בבריטניה בשנת 2013. בכתיבתו, איתמר משלב את הפרוזה עם תחום עניינו המרכזי ותחום השכלתו, ההיסטוריה של המזרח התיכון וזכויות האדם.  


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il