אימפקט

לעצב מחדש את הקפיטליזם: רווח כלכלי לצד רווח חברתי וסביבתי

סר רונלד כהן


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית אימפקט
דאנאקוד 99-2399
מספר עמודים 226
שם המתרגם עפר קובר
תאריך הוצאה מאי 2022
שם באנגלית Impact
שם מחבר באנגלית Sir Ronald Cohen

תקציר

אימפקט – גם להצליח כלכלית וגם להיטיב עם החברה, האנושות וכדור הארץ

שינויים אקלימיים וגיאופוליטיים, סכסוכים ומלחמות מאיימים היום על משטרים חופשיים ועל הקפיטליזם והדמוקרטיה בכל העולם. הזרמה של עוד ועוד כסף במטרה ליישם רעיונות ישנים שכבר אינם רלוונטיים למציאות של ימינו, לא תפתור את הבעיות האלו. דרושה דרך חדשה שתוביל אותנו לצמצום אי-השוויון בעולם, לחידוש משאבי הטבע, ולשגשוג שממנו ייהנו כמה שיותר אנשים – זהו העולם שיוצרת מהפכת האימפקט.

במשך שני עשורים הוביל המשקיע הבינלאומי, הפילנתרופ והיזם הפיננסי-חברתי, סר רונלד כהן, את מהפכת האימפקט להשגת שינוי חברתי וסביבתי אמיתי. כאחד ממייסדי קרנות ההון סיכון שהניעו את מהפכת הטכנולוגיה, הוא מיטיב להבהיר את האופן שבו השקעות האימפקט מעצבות מחדש את הקפיטליזם והופכות את המגזר הפרטי מגורם שמזהם ומגביר את אי-השוויון בחברה לכוח רב עוצמה לשיפור העולם – כוח שעוזר לחלוקה הוגנת יותר של ההזדמנויות, ושממציא פתרונות לבעיות החברתיות והסביבתיות הגדולות שבפניהן אנחנו ניצבים.

השקעות אימפקט הן בעצם השקעות חברתיות. הרעיון הוא לא רק לצמצם את ההשלכות השליליות על האנושות וכדור הארץ, אלא ליצור בפועל תוצאות טובות ואימפקט חיובי לחברה ולסביבה. הספר הזה נועד ליזמים בתחילת דרכם, למנהלים בעולם העסקים, למשקיעים, לפילנתרופים, לעובדי ציבור, ולאנשים מן השורה – צרכנים או עובדים – המעוניינים בחברות מצליחות שגם משנות את המציאות לטובה. הספר  מראה איך כל אחד מאיתנו יכול לתרום לשינוי שהעולם כה זקוק לו.

"רעיון חשוב מאוד לשינוי צורתה של השיטה הכלכלית שלנו ולהצלחתה"

פול רומר, חתן פרס נובל לכלכלה 2018

כל התמלוגים למחבר ממכירת ספר זה ייתרמו לעמותות אימפקט

 

"תוכנית מרתקת לעתיד מלא תקווה, שביסודה העוצמה החברתית של השקעות האימפקט"

קריסטלינה גאורגייבה, ראש קרן המטבע העולמית (IMF), לשעבר מנכ"לית קבוצת הבנק העולמי

 

"המטרה [של 'אימפקט'] היא לא פחות מיצירת קפיטליזם מסוג חדש וחדור תכלית חברתית. ראוי שכל מי שמתעניינים במהפכה כזאת יקראו את הספר"

מרטין וולף, The Financial Times

 

"הקפיטליזם הוא לא בלתי מוסרי, הוא א-מוסרי – זאת חיה פראית שצריך לכוון אותה. סר רוני מספק ספר הוראות בסיסי למי שמעוניין להרוויח ובה בעת להשפיע לטובה"

בונו, סולן להקת U2 ומייסד-שותף של ה-Rise Fund

 

"ספר חובה מאת הסנדק של השקעות האימפקט"

- פורבס

על המחבר

סר רונלד כהן - Sir Ronald Cohen

סר רונלד כהן הוא פילנתרופ, פעיל חברתי, משקיע הון סיכון, הידוע בעולם כאבי השקעות האימפקט הפועל לקידומן. הוא נולד במצרים ועזב אותה כפליט בגיל 11, עבר עם משפחתו לבריטניה ולמד באוקספורד ובהרווארד. הוא מייסד-שותף ולשעבר יושב ראש קרן אייפקס – חברת ההשקעות הפרטיות העולמית. שימש יושב ראש כוח המשימה להשקעות אימפקט חברתיות של מדינות ה-G8‏. לפני כן היה חבר דירקטוריון של קרנות ההשקעה של אוניברסיטת הרווארד ואוניברסיטת אוקספורד. כהן מכהן כיושב ראש ועדת ההיגוי העולמית להשקעות אימפקט (GSG) וקרן פורטלנד (Portland Trust). הוא מייסד-שותף של ארגוני Social Finance בממלכה המאוחדת, בארצות הברית ובישראל, מייסד-שותף ויושב ראש קרן ברידג'ס ו-Big Society Capital. הוא שימש יושב ראש כוח המשימה להשקעות חברתיות בבריטניה (2010-2000) ובוועדה לנכסים ללא דורש (2007-2005). בשנת 2012 זכה בפרס החדשנות של קרן רוקפלר על חדשנות פיננסית חברתית. הוא היה מייסד-שותף של איגוד הון הסיכון הבריטי והאירופי.

מספריו הקודמים: הקפיצה הבאה – יזמות: להפוך סיכון להזדמנות 

On Impact: A Guide to the Impact Revolution

הוא מתגורר בתל אביב, בלונדון ובניו יורק.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il