אח עשיר, אחות עשירה - סדרת אבא עשיר אבא עני

שתי דרכים שונות אל אלוהים, כסף ואושר

רוברט ט' קיוסאקיאמי קיוסאקי


תקציר על המחברים טעימה מהספר
שם בעברית אח עשיר, אחות עשירה - סדרת אבא עשיר אבא עני
דאנאקוד 99-1686
מספר עמודים 368
שם המתרגם אסתי וכטל
שם באנגלית Rich Brother Rich Sister
שם מחבר באנגלית Robert T. Kiyosaki • Emi Kiyosaki

תקציר

יחד, אחר-כך לחוד ואז שוב יחד מגלים האח והאחות את העושר שטומנים בחובם החיים. אח עשיר אחות עשירה משלב את סיפורי חייהם של רוברט קיוסאקי ואחותו אמי קיוסאקי לספר שיחזק את אמונתכם בכוחה של הכוונה, בחשיבותה של הפעולה, וביכולת להתגבר על מכשולים במסע לחיים עשירים יותר.

בשנת 1962 ערכה ארצות הברית ניסוי אטומי במרחק כשישה-עשר קילומטר מאיי חג המולד שבדרום האוקיינוס השקט. מאותו רגע ואילך מצאו את עצמם שני בני אדם, שנולדו לאותם הורים באותו בית וחוו את אותן חוויות ילדות, בשתי דרכים שונות לחלוטין אל האלוהים, הכסף והאושר.

רוברט נעשה יזם מפורסם בעולם כולו, סופר, מורה ובר סמכא בכל מה שקשור לפיננסים. אמי נעשתה נזירה בודהיסטית אדוקה, סופרת ומורה ובת סמכא בכל מה שקשור לרוחניות.

חייהם הביאו אותם מ"ביג איילנד" שבהוואי למפרץ קאם ראן בווייטנאם, למושבות ההיפים בהייט-אשבורי שבסן פרנסיסקו ולמנזר בהודו, לפגישות אישיות עם הממציא, האדריכל והפילוסוף האמריקני הנודע ד"ר בקמינסטר פולר ולמושב של כבוד למרגלותיו של הדלאי לאמה, ולבסוף הפגישו שוב ביניהם.

רוברט ניצב בפני המוות במלחמה ואמי ניצבה בפני המוות כשחלתה בסרטן. הם נטלו על עצמם סיכונים, עשו שגיאות, למדו את לקחי החיים, ומצאו כל אחד את האמת שלו. הם גילו את השלווה, את האושר ואת העושר הנובעים מכך שהם חיים את חייהם כפי שהיו אמורים לחיותם, כפי שהם רוצים לחיותם.

ספר זה יעניק לכם השראה במסע חייכם שלכם ובעת חיפושיכם אחר האמת שלכם, אחר המטרה ואחר הדרך אל העושר - הפיננסי והרוחני כאחד - כדי כשתזכו בכל מה שהחיים יכולים להציע לכם, בכל הדברים שאתם ראויים להם... ושכולנו ראויים להם.

אמי קיוסאקי
"הקדשתי את חיי לשלווה ולהארה, לחיפוש אחר משמעות וסיפוק..."

"כשהתמודדתי עם סרטן ומחלת לב הבנתי לראשונה שהכסף - או חסרונו של הכסף - משפיע לא רק על איכותם של החיים... אלא על עצם החיים."

"אני רואה ברוברט אדם שמצא את ייעודו. אדם שרואה הזדמנויות במקום שבו אחרים רואים מכשולים... ותורם בחזרה באמצעות הענקת השכלה לעולם."

רוברט קיוסאקי
"חיי הוקדשו לעסקים ולהוראה בנושא הכסף... והתמקדות זו האפילה לעתים על כל דבר אחר..."

"בשל חידוש הקשר עם טנזין הבנתי שבכל חיים עשירים יש שני סוגים של דו"חות כספיים... האחד פיננסי והאחר רוחני. הדו"ח הפיננסי שלי היה חזק, אבל הדו"ח הרוחני החוויר בהשוואה אליו."

"אני רואה בטנזין אישה מלאה בנדיבות, באושר ובשמחה. אני יודע שהיא מצאה את משפחתה הרוחנית."

עוד בסדרת אבא עשיר:

 10 כללי הברזל של "אבא עשיר"
 IQ פיננסי
 אבא עשיר אבא עני
 אבא עשיר לבני הנוער
 בית ספר לעסקים
 האלף בית של בניית נבחרת עסקית מנצחת
 המדריך להשקעות של אבא עשיר אבא עני
 כך תהיה עשיר
 כך תהיי אישה עשירה
 כלבי מכירות
 לפרוש צעיר לפרוש עשיר
 מי לקח את הכסף שלי
 סיפורי הצלחה
 רביעי תזרים המזומנים
 שיווק רשתי רב-שכבתי

על המחבר

רוברט ט' קיוסאקי - Robert T. Kiyosaki

רוברט קיוסאקי, שנולד וגדל בהוואי, הוא דור רביעי לאמריקנים ממוצא יפני. לאחר שסיים את האקדמיה לימאים של צי הסוחר בניו יורק הצטרף רוברט לחיל הנחתים ושירת בווייטנאם כקצין וכטייס מסוק תקיפה בנושאת מטוסים.

לאחר המלחמה החל רוברט לעבוד במכירות בחברת זירוקס ובשנת 1977 יסד חברה משלו שייצרה בפעם הראשונה את ארנקי הניילון בעלי סגירת הוולקרו, אשר מיועדים לגולשים, והחדירה אותם לשוק. הוא יסד חברה בינלאומית לחינוך בשנת 1985 והקנה לעשרות אלפי תלמידים בכל העולם ידע על עסקים והשקעות.

בשנת 1994 מכר רוברט את העסק והודות להשקעותיו היה באפשרותו לצאת לגמלאות בגיל ארבעים ושבע. בתקופה הקצרה של היותו בגמלאות הוא כתב את סדרת רבי-המכר הבינלאומית אבא עשיר, אבא עני (בעברית בהוצאת מטר) ובשנת 2006 כתב יחד עם דונלד טראמפ את הספר רוצים שתהיו עשירים (בעברית בהוצאת מטר).

הספר "אבא עשיר, אבא עני", מככב ללא הפסקה ברשימת רבי-המכר של ניו יורק טיימס. הספר תורגם ל-46 שפות ונמכר ב-97 מדינות, וסדרת ספרי "אבא עשיר" מכרה יותר מ-26 מיליון עותקים ברחבי העולם וזכתה להצלחה מסחררת גם בישראל.

כיזם, מחנך ומשקיע מפרסם קיוסאקי טור חודשי ביאהו פייננס, הנושא את הכותרת מדוע העשירים נעשים עשירים יותר, וכן טור חודשי בשם תשואות עשירות בכתב העת אנטרפרנור.


אמי קיוסאקי - Emi Kiyosaki

ברברה אמי קיוסאקי גדלה בהוואי עם רוברט ויתר בני משפחת קיוסאקי. בעוד רוברט בחר ללכת בדרך המלחמה בתקופת וייטנאם, בחרה אמי בדרך השלום והתעניינה במסעות רוחניים ואלטרנטיביים.

היא החלה ללמוד באוניברסיטה של הוואי ואחר-כך נסעה לקולורדו, אלסקה והודו כדי להעמיק בלימודי הבודהיזם. אמי הוסמכה בשנת 1985 על-ידי הוד קדושתו הדלאי לאמה וכיום היא קרויה בשם ההסמכה שלה, ביקשוני טנזין קאצ'ו.

במשך שש שנים שימשה טנזין מדריכה לבודהיזם באקדמיה של חיל האוויר האמריקני. היא בעלת תואר שני בבודהיזם הודו-טיבטי ובלשון הטיבטית מאוניברסיטת נארופה בקולורדו שבארצות-הברית. היא משמשת כסגנית מנהלת רוחנית וכמורה במרכז הבודהיסטי טובטן דארג'י לינג בלונג ביץ' שבקליפורניה, וכמורה אורחת בטובטן שדראפ לינג בקולורדו ספרינגס.

לסירוגין היא גם מתגוררת במנזר גדן צ'ולינג שבצפון הודו. טנזין משמשת גם כמדריכה דתית בהוספיס בלוס אנג'לס שבקליפורניה.


טעימה מהספר

מבוא | שני עולמות מתנגשים
אנו נולדים עם שתי משפחות. המשפחה הראשונה היא המשפחה הביולוגית שלנו, המשפחה שלתוכה אנו נולדים. המשפחה השנייה היא המשפחה הרוחנית, הקהילה, שמאותתת לנו לבוא אל המקום שבו אנו יכולים לתרום ולצמוח... המקום שבו אנו יכולים לחיות את החיים שנולדנו לחיות.

גדלנו במשפחה ממוצא יפני בעיר הקטנה הילו שבהוואי, זמן קצר אחרי מלחמת העולם השנייה ובעיצומה של המלחמה הקרה. ביתנו היה ב"ביג איילנד" וגדלנו בקהילה שהתמודדה עם גלי צונאמי הרסניים ועם התפרצויות וולקניות סוערות.

אבינו, רלף קיוסאקי, היה המפקח על בתי הספר במדינת הוואי, מפקד בסניף המקומי של המשמר האזרחי ומשתתף פעיל במאמצי הסיוע למקומות מוכי אסון. משום כך נאלצו לא פעם הוא ואמנו, מרג'ורי, להיעדר מהבית ימים רצופים.

אמא היתה אחות מוסמכת ועבדה בצלב האדום. היא היתה חברה נאמנה בכנסייה המתודיסטית של הילו, וכיוון שהיתה לה אהבה מיוחדת למוזיקה, היא פקדה בתקופת חג המולד את הכנסייה שבה היו המקהלה והמנצח הטובים ביותר. היתה לה מחלת לב - קדחת השיגרון - מחלה שממנה סבלה עוד בילדותה. המחלה החלישה את לבה וגרמה לאי ספיקת הלב שממנה מתה בגיל ארבעים ותשע.

משפחת קיוסאקי האמינה במציאת "פתרונות", בצורך לסייע לאחרים ולהביא תמיד תועלת לאנשים. אבא שלנו, במקום לדבר על חשיבותו של החינוך, למד ושירת את הזולת. ואמא שלנו, במקום לדבר על הדת, קיימה את אמונתה בכנסייה ובחיי היומיום. במקום לדבר על השירות למען הכלל, הם התנדבו לשירות הקהילה שלהם. ובתוך משפחתם הם העניקו בית ומקלט מסערות החיים, ועשו כמיטב יכולתם להגן על ילדיהם. אבל הם לא יכלו להגן עלינו מפני העולם, והעולם הסתער עליהם מכל הכיוונים. בשנת 1962 היה רוברט בן חמש־עשרה, אֶמי היתה בת ארבע־עשרה, אחיהם ג'ון היה בן שלוש־ עשרה, והצעירה ביותר, בת', היתה בת אחת־עשרה. בשעה שהמשפחה כולה צפתה בטלוויזיה, נשמעה זעקה מפיה של בת' שראתה הבזק בהיר בשמים: "יו, תסתכלו החוצה!"

מיהרנו לחדר האוכל, הבטנו דרך החלון החוצה אל שמי הלילה וראינו שההבזק התעמעם והיה לכתום זועם, אחר־כך הפך לאדום בהיר מסתחרר, לסגול כהה ולבסוף שוב לשחור. לא ידענו זאת באותה שעה, אבל היינו עדים לפיצוץ אטומי שפיזר את זעמו על פני שמי האוקיינוס השקט.

למחרת דיווח העיתון המקומי שהניסוי האטומי שערכה ארצות הברית, אחד מסדרת ניסויים שבוצעה באי חג המולד, נראה כדם שמישהו שפך על פני השמים. קריין חדשות בתחנה מקומית תיאר את החוויה באופן גראפי הרבה יותר, כאילו מישהו שיסף את צווארו של בעל חיים והדם פרץ החוצה והתפשט על פני השמים. הוא כתב שצבעו של הדם היה תחילה אדום בהיר, מעלה קצף, כיוון שעדיין היה רווי בחמצן. כשזרם הדם פחת, הוא הקריש ונעשה סמיך יותר וצבעו השתנה מאדום כהה לסגול. בסופו של דבר הפך הסגול הכהה לשחור ונצנוץ הכוכבים הבקיע את השְחור.

התקופה עצמה, בשילוב עם עובדת היותה עדה לפיצוץ אטומי, תרמו להחלטותיה - לפעולותיה ולתגובותיה - של משפחת קיוסאקי כולה. בשנת 1964 עזבו רלף ומרג'ורי את מקומות העבודה שלהם והתנדבו לשרת בחיל השלום של הנשיא קנדי, צעד שמשמעותו היתה קיצוץ ניכר בשכרם. שתי האחיות הצטרפו לתנועות השלום, מחו נגד מלחמת וייטנאם בבית הספר וברחובות, ושני האחים התנדבו לצבא ושירתו בווייטנאם: ג'ון בחיל האוויר ורוברט בחיל הנחתים. למרבה האירוניה עבד כל אחד מאיתנו, בדרכו שלו, למען השלום.

מגיל צעיר, אף שהיינו אחים מבטן ומלידה, היינו ניגודים מובהקים. לצופה בנו מן הצד, ייתכן שהשוני בינינו יהיה בולט יותר לעין מהדמיון בינינו. עם זאת, ההבדלים בינינו עמוקים יותר מהדימוי של רוברט קיוסאקי בחליפה אופנתית לצד אחותו בבגדי הנזירה שלה. עמוקים יותר מהניגוד שבין עושר חומרי לשפע רוחני. עמוקים ומשמעותיים יותר מבחירות בין מלחמה לשלום... בין צמצום לשפע... ובין שאלות לתשובות.

המשפחה השנייה היא המשפחה הרוחנית שלנו, שקוראת לנו במסר שיש בו הבטחה לקבלה, להבנה אמיתית ולאושר. זוהי קהילה שבה אנו מתוודעים לכוחה של אהבה ללא תנאי ומוצאים את מה שאנו יודעים בעומק לבנו, שהוא הדבר החסר בחיינו.

משפחתנו הרוחנית היא הבית האמיתי שלנו, סביבה שבה אנו יכולים לחיות את החיים שנולדנו לחיות ולרכוש את נקודת המבט ואת היכולת לקבל ולהעריך מחשבות והשקפות שונות משלנו. דרכים רבות מובילות למשפחה הרוחנית. למשל, נישואים, חינוך, דת, קריירה, חברים, מורים ואפילו משבר וייאוש.

מציאת המשפחה הרוחנית שלכם באמצעות נישואים פירושה למצוא את הנפש התאומה שלכם. אין איחוד שמשתווה בעוצמתו לאיחוד של שני אנשים המוצאים זה את זה כדי לחלוק את חייהם יחדיו. כידוע, שיעורי הגירושים גבוהים. הסיבות לגירושים שונות ומגוונות, ואחת מהן היא הבדידות - הבדידות והריקנות שנובעות מנישואים עם אדם שאינו הנפש התאומה שלכם. יש הבדל גדול בין אהבה לבן או לבת זוג לבין אהבה לנפש תאומה.

רבים מחפשים - אך מעטים מוצאים - את משפחתם השנייה, משפחתם הרוחנית.

זהו ספר על אח ואחות שנולדו למשפחה ביולוגית אחת ועל נתיבי חייהם המקבילים בדרך אל אלוהים, אל הכסף ואל האושר, באמצעות ידע וגילוי עצמי. זהו סיפור על התמיכה ההדדית שלנו, למרות השקפות העולם המנוגדות והאידאולוגיות המתנגשות, בחיפוש אחר המשפחות הרוחניות שלנו.

זהו גם הסיפור על החיפוש שלנו אחר מורה רוחני. העולם מלא במורים, אך מעטים בלבד הם מורים רוחניים.

כאשר מורה רוחני נוגע בלבכם, הכרתכם נפתחת לעולם אחר, לדרך אחרת של חשיבה... של חיים. הדלאי לאמה נגע בלבה של אמי קיוסאקי והיא נעשתה לנזירה בודהיסטית ושינתה את שמה לטנזין קאצ'ו. ד"ר ר' בקמינסטר פוּלֶר נגע בלבו של רוברט והוא מצא דרך שתוביל אותו בחיפושיו אחר הבנה, חינוך ותשובות.

חשוב לציין ששנינו לא היינו תלמידים טובים במובן המסורתי של המילה. לא הצטיינו בלימודים. אבל ברגע שהמורים הרוחניים האלה נגעו בלבנו והביאו אותנו לראות דברים בראש פתוח, הפכנו שנינו לתלמידים מצטיינים בנושאים שאותם נולדנו ללמוד. היום אנו תלמידים מסורים, ומשתמשים בכישרון המיוחד שעמו נולדנו, כישרון מן הסוג שהחינוך המסורתי לא תמיד מזהה אותו.

ילדים שמאבדים את אביהם ואת אמם הביולוגיים הם יתומים. בעולמנו היום יש יתומים רוחניים רבים, שעדיין מחפשים את משפחתם הרוחנית. לרבים זהו מסע שנמשך כל חייהם. אחרים מוצאים את משפחתם הרוחנית בשלב מוקדם, ויודעים שהחיפוש הסתיים - שהם מצאו את הבית ואת המשפחה שאיתם יוכלו לחיות את החיים שאותם נולדו לחיות.

יתומים רוחניים מוצאים עצמם לעתים קרובות נמשכים לארגונים שמקבלים אותם כמות שהם ומעריכים אותם. יש שמפיגים את בדידותם בקהילות דתיות, בקבוצות פטריוטיות ובארגונים שתומכים במטרה מסוימת, כגון שמירה על איכות הסביבה או על זכויות בעלי החיים. אחרים נעשים אוהדים מושבעים של קבוצות ספורט, וההתקשטות בצבעי הקבוצה והעידוד החם שהם מעניקים לה במהלך המשחקים ממלאים את החלל הריק שבלבם. לאדם יש צורך אנושי בסיסי שיקבלו אותו, ואנשים רבים שלא מצאו את הנפש התאומה שלהם יוצאים למסע חיפושים אחר המקום הזה שהם יכולים לכנותו הבית - הבית והמשפחה הרוחניים.

אנשים רבים עובדים בתאגידים גדולים, שהם בתי יתומים המלאים באנשים שעובדים למען הכסף והביטחון, אבל לא למען האהבה. אנו רואים זאת במגמות המשתנות בעולם התעסוקה, שבו עשרות שנים של שירות, של נאמנות ושל מחויבות מעבר לתלוש המשכורת הם ערכים שאבד עליהם כלח. כמה מכם מכירים מקרוב את תחושת המועקה שמשתלטת עליכם בסוף השבוע כשאתם חושבים על שבוע העבודה הקרוב? לרבים זוהי השתקפות של הריק בחייהם. הם אינם מביאים לידי ביטוי את הכישרון המיוחד להם ואף אינם מוצאים חיבור רוחני למקצוע שלהם או לעבודתם.

הם אינם עובדים בעבודה שאותה נולדו לעשות.

אנשים רבים הם בודדים, אף שהם עסוקים ולעתים קרובות מוקפים באנשים אחרים. אחרי שעות העבודה הם מחפשים את משפחתם הרוחנית בכנסייה או בארגון שמדבר אל לבם, אל הכרתם ואל הייעוד הרוחני שלהם - הסיבה הרוחנית להיוולדם ולהיותם בעולם. הנוכחות הגדלה והולכת בכנסיות היום משקפת את הצורך הגובר של אנשים למצוא את משפחתם הרוחנית.

ברברה אמי קיוסאקי לא חלמה מעולם שיום אחד תהיה נזירה. אבל משמצאה את המשפחה הרוחנית הזאת, הובילה אותה בחירתה לוותר על עושר חומרי לטובת חתירה מתמדת לעושר רוחני, לדרך חיים של נזירות. ואורח החיים שנראה לה מתאים לנזירה היה חיים ברמה נמוכה מכפי שאפשרו לה אמצעיה הכלכליים.

שני עולמות התנגשו בחייה של טנזין, כשהצורך בטיפול רפואי מציל חיים חייב אותה להתעמת עם המציאות של העולם החומרי, ששנים רבות קודם לכן החליטה שלא יניע אותה ולא ישלוט בה. היא נוכחה לדעת שיש הבדל בין "לחיות ברמה נמוכה מכפי שאמצעייך הכלכליים מאפשרים לך" לבין חיים שיש בהם סיכון.

האמת על תפקידו של הכסף בחיינו - בין שנאהב אותה ובין שלא - הכתה בה בעוז כשחלתה במחלה שסיכנה את חייה, וכשמקורותיה הכספיים לא יכלו לכסות את החשבונות הרפואיים שהלכו ונערמו. והאישה הרוחנית הזאת, שחיה במשמעת עצמית כפולה הן של הרגלי אכילה והן של מיקוד רוחני, התמודדה עם ההחלטות האלה של חיים ומוות. באותם ימים היא התלבטה גם בשאלה איך יכול אחיה, שעובד קשה כל חייו, ושבחר בדרך חיים אחרת, להכיר במצוקתה ולהבין אותה, ולהציע לה אפשרויות להקל עליה.

טנזין חיפשה דרך לפתור את הסתירה הברורה שבין חיי הנזירות לבין חובותיה הכספיים וצרכיה הבריאותיים בעתיד. בתוך כך היא הגיעה לכמה מסקנות מעניינות ומפוכחות. המסקנות האלה אפשרו לה להתבונן פנימה, לזהות נקודות חוזק ונקודות חולשה ולאזור אומץ לקבל על עצמה מחויבות להִשתנות.

רוברט קיוסאקי לא העלה בדעתו שיהיה יום אחד למורה כמו אביו. בבית הספר התיכון הוא נכשל פעמיים באנגלית, כיוון שלא ידע לכתוב. היום ספריו נקראים בארצות ובשפות רבות ברחבי העולם. ספרו אבא עשיר אבא עני נמצא ברשימת רבי המכר של העיתון ניו יורק טיימס כמעט שבע שנים. רק שני ספרים נמצאו ברשימה זו פרק זמן ארוך יותר.

הוא מצא את משפחתו הרוחנית כשהצטרף לחיל הנחתים, ואחר־כך כשהלך בעקבות אביו העשיר - אביו של חברו הטוב ביותר, שכיוון אותו ללמוד על פיננסים והשקעות.

בשנת 1981 השתנה מסלול חייו של רוברט כשפגש את ד"ר ר' בקמינסטר פולר - אחד המוחות המבריקים של זמננו - שגילה לו שנדיבות מובילה לעושר. מצויד בחשיבה חדשה זו הקים רוברט את חברת Rich Dad . המשותף לחיל הנחתים ולחברת Rich Dad הוא ששניהם מוּנעים מכוחו של חזון רב־עוצמה. חזון רב־עוצמה מביא להצטרפותם של חברים נוספים למשפחה הרוחנית... אנשים המבקשים להגשים את תכלית חייהם, את שליחותם, ולבצע את המטלות שהם נולדו לבצען.

האם מצאתם את הנפש התאומה שלכם? האם מצאתם את המורה הרוחני, שיוביל אתכם אל המשפחה הרוחנית שלכם? האם מצאתם את המקצוע הרוחני שלכם? ובמילים אחרות: האם אתם עוסקים במקצוע שנולדתם לעסוק בו?

בכך עוסק הספר הזה.

הספר עוסק גם בשני מסעות. הוא מספר על אח ואחות, אנשים שונים לחלוטין, אף שנולדו לאותה משפחה ביולוגית, שתמכו זה בזה כדי למצוא את משפחותיהם הרוחניות ושחיים את החיים שהם נולדו לחיות. חייהם של שני האחים האלה הם עדות לעמידותה של הרוח האנושית ולקשר העז והעמוק ביניהם, מעבר לקשרי המשפחה המובנים מאליהם והילדות המשותפת. קשר זה מקיף חיים של חיפוש ושל מימוש, שמביאים בסופו של דבר להגשמתו העצמית של כל אחד מהם.

זהו ספר על האירועים, שהמניע שלהם היה במידה רבה פיצוץ אטומי, שהובילו את רוברט קיוסאקי ואת טנזין קאצ'ו אל הדרך לקפיצה הגורלית שלהם,* ולאורכה של דרך זו. אח עשיר אחות עשירה עוסק בדרכיהם השונות ובפילוסופיות השונות שלהם בחיפושם אחר תשובות לאותן השאלות. זהו ספר על חיפוש האושר ומשמעות החיים.

אח עשיר אחות עשירה הוא סיפור על עולמות מנוגדים - חומרי ורוחני, מלחמה ושלום, שאלות ותשובות, השקפות עולם מתפלגות. זהו ספר על חיים בנתיבים נפרדים שמתאחדים מחדש בשירותו של כוח רוחני נעלה.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il