אחריות וניצחון

גישת המנהיגות הטוטאלית של יחידת העילית האמריקאית "אריות הים" ויישומה בעולם העסקי, הארגוני והצבאי

ג'וקו וילינקלייף באבין


תקציר על המחברים
שם בעברית אחריות וניצחון
דאנאקוד 99-2273
מספר עמודים 288
שם המתרגם עפר קובר
תאריך הוצאה ספטמבר 2020
שם באנגלית Extreme Ownership
שם מחבר באנגלית Jocko Willink • Leif Babin

תקציר

"מדוע אתה חושב שצוות סירה שתיים, שאיבד את המנהיג החזק שלו, המשיך לתפקד היטב, אפילו עם מנהיג פחות טוב?"

"לקיחת אחריות טוטאלית — מנהיגות טובה — היא דבר מידבק. המנהיג המקורי של צוות סירה שתיים הטמיע בכל אחד מאנשי הצוות שלו תרבות של לקיחת אחריות טוטאלית, של ניצחון ושל התנהגות שמובילה לניצחון."

 

בגרסה חדשה ומעודכנת לרב המכר שסחף את אמריקה והעולם, שני קצינים מיחידת העילית "אריות הים" מדגימים כיצד עקרונות המנהיגות שהובילו אותם לניצחונות בשדות הקרב האלימים והמסוכנים ביותר בעיראק, ישימים גם בארגונים ובחברות. שדה הקרב הוא סביבה דינמית וקשוחה מאין כמותה, המלמדת בדרך הקשה שההבדל בין ניצחון לתבוסה ובין חיים למוות תלוי בראש ובראשונה במנהיגות. ג'וקו וילינק ולייף באבין, כמנהיגי יחידת המשימה "ברוזר" בצוות שלוש של "אריות הים", קיבלו משימה שלדעת רבים היתה בלתי אפשרית: לעזור לכוחות האמריקאיים בעיראק להשיב את הביטחון לעיר רמאדי – עיר אלימה ביותר שהיתה נתונה בידי כוחות המורדים. דרך חוויות גבורה ואובדן, כישלונות וניצחונות בחודשי הלחימה הקשים ברמאדי, למדו שני הקצינים שמנהיגות – בכל הרמות ובכל הדרגים – היא המרכיב החשוב ביותר הקובע אם צוותים מצליחים או נכשלים.

בעקבות שירותם בעיראק פיתחו וילינק ובאבין תוכנית מנהיגות שנועדה להעביר את הלקחים שהפיקו בשדה הקרב לדור המנהיגים הבא של "אריות הים". לאחר שפרשו, הקימו חברת ייעוץ שאימנה אינספור מנהיגים ועזרה למאות חברות וארגונים בארצות הברית ובעולם לפתח צוותים מנצחים, ולהוביל אותם ביעילות מרבית לעליונות בשדות הקרב שלהם.

כל פרק בספר פותח בסיפור מרתק על משימה בשדה הקרב, לאחר מכן ניתוח האירוע ומציאת העקרון המנחה, ולבסוף יישומו בעולם העסקי והארגוני

מאז ראה אור הספר לראשונה הוא חולל מהפכה בתחום פיתוח המנהיגות והציב רף חדש לספרות המנהיגות. ברוב הארגונים המובילים הוא נחשב קריאת חובה והפך לחלק אינטגרלי מתוכניות ההכשרה למנהיגים באינספור ארגונים, חברות ויחידות צבאיות, כשהמטרה המשותפת לכולם היא להוביל ולנצח.

על המחבר

ג'וקו וילינק - Jocko Willink

ג'וקו וילינק שירת 20 שנה באריות הים, יחידת העילית של חיל הים האמריקאי. כמפקד יחידת המשימה "ברוזר" הוצב בעיר רמאדי, שם תכנן והוביל פעולות שעזרו להשליט יציבות בעיר האלימה. לאחר חזרתו לארצות הברית שימש ג'וקו כאחראי על ההדרכה והאימונים של צוותי אריות הים בחוף המערבי. ג'וקו עוטר בכוכב הכסף, בכוכב הארד ובעיטורים אישיים ויחידתיים. בשנת 2010 פרש מחיל הים וייסד יחד עם לייף באבין את חברת הייעוץ למנהיגים Echelon Front, שבה הוא מלמד את עקרונות המנהיגות שלמד בשדה הקרב ומשמש מדריך מנהיגות, מרצה ומאמן מנהלים.


לייף באבין - Leif Babin

לייף באבין הוא קצין לשעבר באריות הים ומייסד-שותף של Echelon Front, שבה הוא משמש כמדריך מנהיגות, נואם ומאמן מנהלים. לייף הוא בוגר האקדמיה של חיל הים האמריקאי ושירת 13 שנים בחיל הים, מתוכן תשע ב"אריות הים". כמפקד מחלקה ביחידת המשימה "ברוזר" הוא תכנן והוביל פעולות קרביות חשובות לשחרור העיר רמאדי. עם חזרתו לארצות הברית התמנה למדריך המנהיגות הראשי של קציני "אריות הים". לייף עוטר בכוכב הכסף, בשני כוכבי ארד ובעיטור לב הארגמן. הוא מרצה בנושאי מנהיגות, אסטרטגיה ומדיניות חוץ. מאמרים פרי עטו התפרסמו בוול סטריט ג'ורנל והוא מופיע בתוכניות טלוויזיה ורדיו.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il