הוצאת מטר שמחה לקבל כתבי-יד בתחומי הספרות היפה והעיון (ניהול ועסקים, פסיכולוגיה, מדע...), לעיין בהם ולשקול את הוצאתם לאור. כל כתב-יד זוכה לתשומת-לב ראויה, וכל החלטה בעניינו מתקבלת מתוך כבוד והערכה להשקעה הכרוכה בכתיבה רחבת היקף.

אם ברצונכם לשלוח לנו כתב יד, אנא קראו בעיון את ההנחיות המפורטות להלן:

 הכנת כתב-היד למשלוח
יש לשלוח את כתב-היד באחד משתי הדרכים:

1. מודפס באות קריאה ובגודל נאות, ועל צד אחד של הדף בלבד. יש להקפיד על מספור העמודים. יש לציין בעמוד השער את הפרטים המלאים של השולח: שם פרטי ושם משפחה, כתובת מלאה כולל מיקוד, מס' טלפון וכתובת דוא"ל (אם יש).

לחילופין

2. כקובץ וורד לכתובת הבאה: info@matar.biz

מומלץ מאוד לצרף תקציר של הספר שאורכו לא יעלה על עמוד (חישבו על גב הספר שהייתם רוצים שהקורא יפגוש) במקרה של כותבים שספרים פרי עטם כבר ראו אור, מומלץ לצרף מכתב כזה ובו פרטים על הספרים הקודמים, באיזו הוצאה ראו אור ומתי, וכל חומר רלוונטי אחר כגון העתקי ביקורות.

 תשלום
יש לצרף 100 ₪ עבור השתתפות המחבר בעלות בדיקת כתב היד.
עבור כתבי יד לגיל הרך (עד 10 עמודים) יש לצרף 50 ₪ עבור השתתפות המחבר בעלות בדיקת כתב היד.

במידה וכתב היד נשלח למערכת כקובץ וורד יש לבצע אך ורק העברה בנקאית למספר החשבון: בנק הפועלים 12, סניף 500 הרימון, מס' חשבון 292195. לכתב היד יש לצרף העתק של ההעברה.

במידה וכתב היד נשלח להוצאה בדפוס, ניתן לצרף צ'ק לפקודת: מטר הוצאה לאור בע"מ. לחילופין ניתן לבצע העברה בנקאית למספר החשבון דלעיל ולצרף העתק של ההעברה לכתב היד המודפס.

כתב יד ללא תשלום לא יימסר לטיפול.

 את כתב היד המודפס יש לשלוח לכתובת:

הוצאת מטר
הירקון 23, כניסה א',
בני ברק 5120410

כל כתבי-היד נרשמים מייד עם קבלתם לצורך מעקב ומועברים לעורך המתאים.
ההוצאה אינה שולחת אישור על קבלת כתב-היד בדואר.

 החזרת כתבי-יד
בתום הבדיקה ובמידה והשולח בקש זאת ולכתב היד שנשלח להוצאה צורפה גם מעטפה ריקה מבוילת יוחזר כתב היד לשולח. כל כתבי-היד שהוחלט לדחותם ולא נשלחים בחזרה מועברים לגריסה.

 קבלת החלטות ולוח זמנים
כתבי-היד המגיעים להוצאה נקראים על-ידי העורך האחראי לתחום. לעיתים עשוי העורך להפנות את כתב-היד לקריאה נוספת של עורך אחר בהוצאה או לקטור חיצוני. תהליך הקריאה וקבלת ההחלטה עשוי להימשך מספר חודשים עם תום הדיון במערכת נשלח לפונים מכתב ובו ההחלטה. ההוצאה אינה מנמקת את שיקוליה לכאן או לכאן ואינה כוללת חוות דעת.

 נימוקים וחוות-דעת
הסיבה הראשונה לדחיית כתבי-יד היא סטטיסטית. מדי שנה אנו מקבלים מאות רבות של כתבי-יד, ומוציאים מספר קטן של ספרי מקור. ויש כמובן סיבות נוספות: איכות הכתיבה, העניין בנושא או בנושאים שבספר, ועוד. בסופו של דבר ההחלטה היא עניין של טעם, ומזה נובעים שני דברים: האחד, שעל כל עורך או מו"ל שדוחה כתב-יד עשויים להימצא עורך או מו"ל אחרים שיפרסמו אותו ברצון. השני, שלעולם איננו מנמקים דחייה או נותנים חוות-דעת, ואיננו מוכנים להיכנס לדיון סביב החלטתנו או לקבל ערעורים עליה.

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il