רעידת אדמה

יגאל חסון


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית רעידת אדמה
דאנאקוד 99-1020
מספר עמודים 233
שם באנגלית Earthquake
שם מחבר באנגלית Igal Hasson

תקציר

"רעידת אדמה" הוא סיפור אהבתם של סלבדור, בן לקוצרי קני סוכר, ואסמרלדה היפה, על רקע שלטון הדיכוי, האפליה והרמייה המשופע בהפיכות צבאיות, באחת מארצות אמריקה הלטינית.

סיפור חייהם ואהבתם של סלבדור ואסמרלדה נשזר בתוך המארג הססגוני והמופלא המאפיין את חיי הכפר הקטן ואת תושביו. המציאות היומיומית, רוויית הקנאה, התשוקה והנקמה גדושה באמונות תפלות, באגדות, בטקסים פולחניים קדומים ובנסים.

בלשונו העשירה והקולחת, במקצבו הנעים ובהומור עדין מוביל יגאל חסון את קוראיו דרך חידות חייהם של גיבוריו: אסמרלדה בעלת הכוחות העל-טבעיים, שאינה יודעת מיהו אביה; מרגריטה, אמו של סלבדור, המלבישה את עץ המנגו העקר בתחתונים כדי שיתן פרי, כומר המסתיר סוד אפל בעברו; משוגע הכפר שאינו משוגע כלל - כל אלה הם רק כמה מהדמויות הסובבות את סלבדור, משפיעות על עיצובו כאדם בוגר. בזכותן הוא מגיע להכרה שרק שינוי דרמטי, גם אם חסר סיכוי, יכול לשחרר לחופשי את עמו ואת מצפונו.

על המחבר

יגאל חסון - Igal Hasson

יגאל חסון (יליד 1954) התגורר במשך 15 שנה באמריקה הלטינית שם מתרחשת עלילת הספר. כמי שהתוודע מקרוב אל תושבי הכפרים הנידחים כמו אל הנשיאים והשליטים, היה עד לתהפוכות שזעזעו מדינות בדרכן משלטון צבאי לדמוקרטיה. כיום מחלק יגאל חסון את זמנו בין כתיבה לבין ניהול חברה בינלאומית לטכנולוגיות מגן שבבעלותו.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il