רגש, מגע, קשר

עליזה גולדשטיין


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית רגש, מגע, קשר
דאנאקוד 99-1247
מספר עמודים 235
שם באנגלית Feel, Touch, Connect
שם מחבר באנגלית Aliza Goldstein

תקציר

רובנו היינו יכולים ליהנות יותר מהחיים, להפיק את המרב ממערכות יחסים ולהעלות את מפלס האושר בחיינו אילו היה ברשותנו יותר ידע. ידע על המניעים שגורמים לנו לפעול כך ולא אחרת, על הסיבות לדפוסי ההתנהגות ההרסניים שאנו חוזרים עליהם שוב ושוב, על האופן שבו גדלנו ועל תבנית עולמנו הפנימי בכל אחד ממעגלי החיים.

חלק ניכר מהסבל האנושי מיותר וניתן לשינוי. בתוך המורכבות והקושי של החיים יש הרבה מאוד מקום גם להנאה, לסיפוק, לאושר. אם כך, מה גורם לאנשים לפנות לעתים דווקא בכיוונים שמזיקים להם ולסובבים אותם?

"רגש, מגע, קשר", ספרה של הפסיכולוגית עליזה גולדשטיין, מנסה להציע לשאלות אלה תשובות מתחום הפסיכולוגיה הקלינית. הוא אינו מתיימר ללמד את הקוראים מהו טיפול נפשי או להחליף תהליך של טיפול כשהוא נדרש, אך הוא מנסה להבחין בין אומללות הנובעת מקושי בלתי ניתן לפתרון לבין כזו שאפשר לפרק, לפתור או לדלג מעליה אל חיים שיש בהם פחות כאב ויותר חופש.

התפישה שבבסיס שיטתה של גולדשטיין וביסוד הספר היא אופטימית: חלק ניכר מהבעיות שלנו ניתן לפתרון. לעתים הפתרון מסובך ולפעמים הוא קל ופשוט יחסית. וכיוון שכולנו רוצים ליהנות יותר מהחיים ולהפיק מהם את המרב, הידע של עליזה גולדשטיין, המובא בספר זה באמצעות עשרות דוגמאות טיפוליות מניסיונה האישי, חשוב וחיוני.

על המחבר

עליזה גולדשטיין - Aliza Goldstein

עליזה גולדשטיין היא פסיכולוגית קלינית בכירה. היא עבדה במשך שנים רבות בבית חולים פסיכיאטרי, הן במחלקה סגורה והן במרפאה לטיפול נפשי במבוגרים. בשנים האחרונות היא עובדת כפסיכולוגית במסגרת קליניקה פרטית.

ספרה הראשון, "רגש, מגע, קשר", עוסק בהבנת חיי הנפש באמצעות התבוננות פנימית ותהליך של טיפול נפשי. ספרה השני, "עכשיו, באמצע החיים", עוסק בהתמודדות עם האתגרים של גילאי הארבעים והחמישים. שניהם ראו אור בהוצאת מטר.  מה בסך הכול ביקשתי הוא ספרה השלישי.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il